Recenzja płyty

Vader: Live In Japan


autor: GRZESIEK KSZCZOTEK, tagi:
Rock ThisMetal Mind Records

4

Damien (Intro); Sothis; Distant Dream; Black To The Blind; Silent Empier; Blood Of Kingu; Carnal; Red Passage; Panzerstoss (Intro); Reborn In Flames; Fractal Light; From Beyond (Intro); Crucified Ones; Foetus God; Black Sabbath; Reign In Blood; Omen (Into); Dark Age
Skład: Peter – voc, g; Mauser – g; Shambo – b; Doc – dr
Produkcja: Piotr Wiwczarek


Tu nie ma co kombinować. To po prostu bardzo dobry koncert bardzo dobrego zespołu deathmetalowego. Zresztą Vader to już nasi klasycy (nie ma znaczenia, że ostatnio Peter z kolegami są bardziej popularni za granicą niż w naszym kraju). Live In Japan jest więc całkiem niezłym podsumowaniem ich dotychczasowych działań. A jest on już przecież niemały – ta „koncertówka” z Japonii to dziewiąta pozycja w dyskografii grupy.
Live In Japan to koncert nagrany w tokijskim Club Quattro 31 sierpnia 1998 roku. I raczej jest to wierny zapis. Uszy niżej podpisanego nie wychwyciły jakichkolwiek studyjnych dogrywek. I w sumie dobrze – bo to, że zdarzają się tu jakieś (nieliczne) „potknięcia” na pewno nie może być wadą, wręcz dodaje autentyzmu.
To ponad godzinna dawka ostrego grania. Prawdziwy deathmetalowy wykop z vaderowymi asami w postaci Sothis, Black To The Blind, Blood Of Kingu czy Dark Age. I takimi rodzynkami jak Black Sabbath z repertuaru Black Sabbath (bardzo fajna, cięższa niż oryginał wersja) i Reign In Blood Slayera. Na bardziej spokojne rzeczy raczej nie ma tu co liczyć, chyba żeby podciągnąć pod to wszystkie Intra, które wprowadzają odpowiedni, patetyczny nastrój. Klimatu dodają też dość częste rozmowy z publicznością. Czasem nawet szef Vadera... popisuje się tu swoją japońszczyzną.
Vader za granicą na pewno nie ma się czego wstydzić. Prosimy o więcej takich koncertów, również u nas.


 

POWIĄZANE PŁYTY

  • Brak powiązanych płyt
Skomentuj na Facebooku
Dodaj komentarz
Treść komentarza...

Miesięcznik Teraz Rock

 

Płyta tygodnia