Recenzja płyty

Vader: Impressions In Blood


autor: MARCIN PAWLAK, tagi:
Rock This

Mystic

4

Between Day And Night; Shadow Fear; As Heaven Collide...; Helleluyah!!! (God Is Dead); Field Of Heads; Predator; Warlords; Red Code; Amongst The Ruins; They Live!!!; The Book

Skład: Peter - voc, g; Mauser - g; Novy - b; Daray - dr

Produkcja: Wojciech i Sławomir Wiesławscy

Mamy nową płytę Vadera. Dosłownie i w przenośni. Bo czadu nie brakuje, jak to zwykle u załogi z Olsztyna. Ale są też nowe smaczki.

Przede wszystkim skrzydła rozwinął gość, który wspomógł zespół przy okazji minialbumu The Art Of War. Mowa o Siegmarze, który na co dzień gra na klawiszach w Vesanii. Na wspomnianej płytce stworzył intro, tutaj nie tylko otwierający Between Day And Night jest jego dziełem. Takie kawałki jak Helleluyah!!! (God Is Dead), Predator czyThe Book są w znacznym stopniu przyprawione przez Siegmara, i nie kończy się tylko na pełnych rozmachu intrach. Posłuchajcie uważnie.

Kolejne novum to podział pracy przy albumie. Zawsze Peter był panem i władcą, czyli tworzył całą muzykę. Tym razem Mauser dorzucił swoje cztery numery. To dużo. As Heavens Collide... i Warlords to niespełna trzyminutowe utwory, w których perkusista nie ma chwili wytchnienia. Z kolei Amongst The Ruins i zamykająca album The Book to kompozycje, w których Mauser pozwolił sobie na więcej. Zmiany tempa, nastroju, fajne solówki. Zwłaszcza The Book to interesująca lektura. Mauser bez kompleksów może się mierzyć z kompozytorskim kunsztem Petera. Widać Lead Us z The Art Of War ośmieliło go jako autora.

Kolejna sprawa to produkcja. Świetnie, że Peter postanowił powierzyć to zadanie braciom Wiesławskim, którzy swój talent pokazali przy okazji The Art Of War. Brzmienie powala, jest zdecydowanie bardziej przejrzyste niż na The Beast. Wszystkie blasty, riffy, partie wokalne są doskonale zagrane, zgrane i wyprodukowane. Zwłaszcza na słuchawkach ta płyta brzmi imponująco.

Po raz kolejny olsztyńska załoga udowodniła, że należy do światowej ekstraklasy death metalu.

POWIĄZANE PŁYTY

  • Brak powiązanych płyt
Skomentuj na Facebooku
Dodaj komentarz
Treść komentarza...

Miesięcznik Teraz Rock

 

Płyta tygodnia