Recenzja płyty

Vader: And The Blood Was Shed In Warsaw


autor: ŁUKASZ WEWIÓR, tagi:
Rock This
Metal Mind
3,5
 
And The Blood Was Shed In Warsaw nie różni się w istotny sposób od poprzedniego DVD grupy Vader, Night Of The Apocalypse. Jednak bardziej selektywne, masywniejsze brzmienie i utwory takie jak Dark Age czy Blood Of Kingu to niewątpliwe zalety najnowszego wydawnictwa. Na tych plusach oczywiście się nie kończy.
Koncert tu zamieszczony odbył się 12 lutego w warszawskim klubie Stodoła. Frekwencja nie „wyważała” drzwi, długość występu również nie była nadzwyczajna, ale atmosfera, repertuar i wykonanie nie pozostawiały już wiele do życzenia.
Śpiew Petera potężny, gitarowe solówki lidera i Mausera doskonale wyeksponowane. Szkoda tylko, że kosztem „cofnięcia” basu przebierającego intensywnie palcami Novego. Grają po cztery utwory z promowanych Impressions In Blood oraz EPki The Art Of War. Sprawdzają się zwłaszcza hity jak Helleluyah!!! (God Is Dead). Trafimy na kilka starszych niespodzianek, z pewnością największą jest wykonanie Wyroczni, z gościem specjalnym, Orionem przy mikrofonie. Frontman Vesanii radzi sobie z klasyką Kata znakomicie i godnie zastępuje Petera.
Przejdźmy do dodatków. Pierwszy to ciekawy wywiad Darka Świtały z Peterem. Pada tam stwierdzenie, że w dzisiejszych czasach ludzie bardziej oglądają muzykę niż jej słuchają, i że trzeba być obecnym w mediach. W kontekście tych słów nie zaskakują klipy do Helleluyah!!! (God Is Dead) i Sword Of The Witcher, nagrany na potrzeby komputerowej gry Wiedźmin, opartej na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Teledysk tego drugiego zawiera niesamowite sceny animowane autorstwa Tomasza Bagińskiego, przeplatane realnymi sekwencjami, w których muzycy Vadera machają mieczami w blasku ognia. Do kojarzonej z grupą konwencji obraz pasuje znakomicie. Muzycznie natomiast Sword Of The Witcher to wolny, nasycony klawiszami Siegmara, podniosły utwór z bombowym refrenem. Bardziej heavy niż death metal.
 
region – 0; dźwięk – DD 5.1; obraz – 16:9 (PAL); napisy – brak

POWIĄZANE PŁYTY

  • Brak powiązanych płyt
Skomentuj na Facebooku
Dodaj komentarz
Treść komentarza...

Miesięcznik Teraz Rock

 

Płyta tygodnia