terazrock.pl

Queen

Aktualny skład: Adam Lambert, Brian May, Roger Taylor
Inni ważni członkowie: Freddie Mercury, John Deacon
Założony: 1970
Miejsce założenia: Londyn
Kraj: Wielka Brytania
Style: Rock

Brian May hucznie świętował 70. urodziny

19 lipca 2017 roku Brian May skończył 70 lat. Dzień wcześniej fani odśpiewali mu gromkie „Happy Birthday”, a garderobę odwiedzili znamienici goście.
 

Queen. Film o legendarnym wokaliście oficjalnie potwierdzony!

Na oficjalnej stronie zespołu Queen pojawiła się informacja dotycząca filmu „Bohemian Rhapsody”, który będzie opowiadał historię Freddiego Mercury’ego i legendarnej brytyjskiej formacji.
 

Freddie Mercury ozdobi samoloty linii Norwegian

Linie lotnicze Norwegian uhonorują Freddiego Mercury’ego, umieszczając jego wizerunek na płetwie swoich samolotów.
 
Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Poziom: 20
deFranco dodano: 28.11.2016, 13:02 #1
Queenomania
Były krótkie mody powrotów na ABBĘ, Beatlesów. Muzyka Queen wróci kiedyś, ale w o wiele większym stylu. Jest ona oczywiście cały czas gdzieś obecna, ale chodzi mi o taki typowy BOOM! Będą benefisy, festiwale, musicale, a co może najważniejsze narodzi się nowe pokolenie młodocianych fanów, których może nawet rodzice mogą nie pamiętać śmierci Fredddiego.
Ale to wymaga czasu. Moja teoria jest taka, że świat jeszcze nie dojrzał do ich twórczości. Olbrzymia ilość ludzi nie doświadczyła jeszcze Magii. Owszem: lubimy, podziwiamy, szanujemy, fajne przeboje, melodyjki, teledyski, ale jak przychodzi co do czego to i tak wybór aż do znudzenia jest jeden: The Beatles czy Led Zeppelin. A Queen jakby trochę z boku, w tle. Dla mnie oni wykroczyli w ogóle poza orbitę ludzkich możliwości. Jest w ich twórczości jakiś pozaziemski pierwiastek, którego nie zdefiniuje bo nie potrafię. Moim zdaniem Ich czas jeszcze nadejdzie. Do wszystkiego trzeba dojrzeć.
Ja mam pewną (wąską co prawda) grupę ulubionych wykonawców. To nie tak, że leżę przed Queen i nic innego nie istnieje. Absolutnie nie. Ale tylko u nich odkrywam coś takiego nieuchwytnego, wręcz niepokojącego.

Moje ulubione "kawałki". Niemalże wszystkie, ale gdyby ktoś mnie wystrzelił dożywotnio na Jowisza i mógłbym ze sobą zabrać tylko 15 piosenek to byłyby to:
A Kind of Magic
Another One Bites the Dust
Back Chat
Breakthru
Death On Two Legs
Don't Lose Your Head
Don't Stop Me Now
Don't Try So Hard
Jealousy
Killer Queen
My Baby Does Me
One Year of Love
Ride The Wild Wind
Scandal
The Show Must Go On

No dobra. Niech będzie jeszcze genialnie sztampowy "Life Is Real"

Pozdrówka
Pokaż odpowiedzi (2)
Szczegółowy skład
- Najważniejsi muzycy
- Pozostali muzycy
Nowy Teraz Rock
© 2013 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group