terazrock.pl
Newsy 2659V  

Perkusista zespołu Tool, Danny Carey, potwierdził, że nowy album grupy ukaże się w 2018 roku.

Danny Carey, który aktualnie zajęty jest pracami nad projektem Legend Of The Seagullmen (razem z Brentem Hindsem z Mastodona), potwierdził w rozmowie z „Loudwire”, że nowy album Tool ukaże się w 2018 roku.

Myles Kennedy prezentuje nowy utwór

Danny Carey powiedział:

Jesteśmy blisko wejścia do studia z Toolem, ci goście pracują minimum cztery dni w tygodniu.

Na pytanie wprost, czy nowa płyta ukaże się w przyszłym roku, Danny odpowiedział:

Tak. Mówię to definitywnie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prawdopodobnie skończymy płytę w pierwszej połowie roku. Do tego dochodzą kwestie techniczne, produkcja. Ile to zajmie, nie jestem w stanie powiedzieć.

Ostatni album zespołu Tool, „10,000 Days”, ukazał się w 2006 roku. Nowa płyta jest od dawna zapowiadana, lecz prace nad nią ciągle się przesuwają.

W 2018 roku fani ponadto prawdopodobnie dostaną także nowy album zespołu A Perfect Circle, w którym śpiewa wokalista Tool, Maynard James Keenan. Co prawda tytuł i data premiery wydawnictwa nie są znane, ale grupa udostępniła już nowy utwór, „The Doomed”. Fani A Perfect Circle czekają na nowy album z autorskim materiałem jeszcze dłużej niż fani Tool, bo od 2003 roku, kiedy to ukazał się „Thirteenth Step”.

W rozmowie z Joe Roganem Maynard tłumaczył skąd opóźnienie w powstawaniu tych płyt:

Natura grupy Tool jest taka, że jej proces twórczy jest rozciągnięty i myślę, że istnieje wiele powodów, dla których opóźnienie jest takie duże. Chciałbym wydawać płyty częściej niż ci kolesie są w stanie tworzyć. Ich proces jest bardzo analityczny. Może dlatego, że tyle czasu minęło od ostatniej płyty, że muszą pojawić się obawy, czy nowa płyta będzie tak dobra, jak poprzednia, presja jest wielka. To pewnie też ma jakiś wpływ. Ale też Danny, Justin i Adam piszą w bardzo skrupulatny sposób, co trwa długo. Cofają się do napisanych rzeczy, kwestionują je. W ten sposób kładą fundamenty. Nie mogę napisać melodii, jeśli nie ma fundamentów. Nie mogę napisać słów, jeśli nie ma melodii. Nie mogę zbudować ścian i dekorować domu, jeśli nie ma fundamentów. A oni ciągle zmieniają fundamenty. Są świetne, ale je zmieniają. Tak wygląda ten proces.

Ludzie o wyrazistych opiniach, którzy odnieśli sukces - mam tu na myśli także siebie - są zwykle przekonani, że mają rację. Trudno rozmawiać ze mną i z nimi, bo odnieśliśmy sukces. Trzeba się zdystansować i nie brać tych rzeczy do siebie. Dążę do tego, żeby szybciej ukończyć rzeczy, przez co ścieram się z chłopakami z Toola. Trochę czasu zajęło mi zrozumienie, że to nic osobistego, że taki mają styl pracy. Tak muszą robić, a ja muszę to szanować i dać im czas i wrócić znowu, sprawdzić jak idą prace. Jeśli są skończone i mogę zabrać się za melodie i słowa to świetnie. Ale zdarzały się przypadki, że zaczynałem pisać i zanim zebrałem to do kupy, piosenka poszła w zupełnie innym kierunku i wszystkie melodie oraz teksty, które napisałem były teraz bezwartościowe. Mogę z nimi siedzieć w jednym pomieszczeniu, ale pracują tak drobiazgowo, że mógłbym im powiedzieć: „Muszę zasadzić winnicę, wrócę za pięć lat, a wy będziecie dalej w tym samym momencie”. Ale robią cudowne rzeczy, całkowicie ich wspieram. Mogę na nich naciskać, co działa przez chwilę, ale jeśli robiłbym tak codziennie, rosłyby tarcia i nic by nie zrobili.

Teraz to ja powinienem przez 10 lat pisać teksty, ale nie zrobię tego, uchwycę ten moment i moje wrażenia na temat utworów. Jeszcze nic nie zostało nagrane, ukończonych jest kilka piosenek, nad którymi mogę teraz pracować.

Billy [Howerdel] z A Perfect Circle też wolno pracuje. Pracuje nad rzeczami, które rozwijał przez ostatnie 6-7 lat. Czasami się gubi i ja mówię mu: „Zrób krok w tył, spójrz z dystansu”.

Komentarze (7)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Andrzej [83.30.***.***] dodano: 08.12.2017, 23:23 #1
Ty no nie wiem
XU3M4WC [80.48.***.***] dodano: 08.12.2017, 23:35 #2
"Chinese Democracy, part 2".
BBC. [176.252.***.***] dodano: 09.12.2017, 20:15 #3
Tool najwiekszy shit. Brak ambicji oraz kompletne lenistwo . Mega komercja ..
Ukryj odpowiedzi (2)
pogzlej [89.78.***.***] do BBC. dodano: 11.12.2017, 19:49 #4
Jeżeli uważasz, że Tool to shit... to serio, wracaj do słuchania Comy piszącej utwory o lajkach oraz instagramie i uznawaj ich za geniuszy lub NIE komercję. To co robi Tool to jest prawdziwa sztuka. Wolą wydać jedną płytę na 6 czy 10 lat- ale płytę GENIALNĄ. Lepsze to niż napierdzielać płytami co rok, a nie mieć nic do powiedzenia. Jak Ty w swoim poście.

Poza tym doczytaj sobie czemu nie wydali nowej płyty szybciej. O procesach, kłopotach prawnych. Może skumasz.
asd [31.177.***.***] do BBC. dodano: 05.01.2018, 15:06 #5
jełop
Poziom: 22
Tomas71 dodano: 11.12.2017, 16:54 #6
Datę pewnie ustalą na 31 XII 2018 :(
dd11 [82.22.***.***] dodano: 12.12.2017, 23:25 #7
Kituś bajduś. Uwierze jak zobacze.
© 2013 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group