terazrock.pl

Podczas ostatniego dnia imprezy Route 91 Harvest Music Festival w Las Vegas doszło do dramatycznych wydarzeń. Tragiczny bilans ciągle rośnie.

Kolejne informacje napływające z Las Vegas pokazują, do jak ogromnego dramatu doszło na Route 91 Harvest Music Festival. Początkowo informowano o strzelaninie i kilku rannych osobach, obecnie amerykańskie media informują o 50 zabitych i 200 rannych (tragiczny bilans wciąż rośnie). Do zdarzenia doszło podczas jednego z koncertów, który odbywał się 1 października na terenie imprezy. Napastnik otworzył ogień do uczestników – strzelał, żeby zabić.

Policja zabiła napastnika, obecnie jednak trwa badanie miejsca strzelaniny, a także poszukiwania innych osób, które mogły współpracować z napastnikiem. Oficjalnie mówi się jednak, że sprawca strzelaniny był tylko jeden – potwierdzają to liczni świadkowie dramatycznych zdarzeń. Co kilka minut zza Oceanu dochodzą kolejne szokujące informacje związane z tym wydarzeniem.

Z przekazanych przez policję informacji wynika, że napastnik – 64-letni Stephen Paddock – został osaczony na 32. piętrze hotelu Mandalay Bay, gdzie wynajmował pokój. Został zabity na miejscu, natomiast w pomieszczeniu zneleziono wiele sztuk broni palnej. Z pierwszych ustaleń wynika, że napastnik był mieszkańcem Las Vegas, nie stwierdzono żadnych powiązań z ugrupowaniami zbrojnymi. Podróżował z kobietą, której personaliów nie ujawniono – jest poszukiwana przez policję. 

Kondolencje rodzinom zamordowanych złożył prezydent Donald Trump:

 

Komentarze (5)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Poziom: 13
Riff Raff dodano: 02.10.2017, 22:03 #1
Prawdziwa tragedia... Im większy dostęp do broni, tym większa możliwość, że trafi ona w ręce szaleńca. To nie przypadek, że tego typu masakry mają najczęściej miejsce w Stanach...
Poziom: 14
ozzyjj dodano: 03.10.2017, 07:22 #2
"Sejmowa komisja ustawodawcza pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy Kukiz’15 na temat dostępu obywateli do broni. Ma on przede wszystkim skonkretyzować przepisy i zwiększyć dostępność broni palnej."
Rollo [5.172.***.***] dodano: 03.10.2017, 11:12 #3
Już przestańcie płakać żeby zdelegalizować dostęp do broni, to jedno z podstawowych praw obywatela w USA i powinno tak być w Polsce, oczywiście znajdzie się zawsze jakiś szaleniec, ale fakt że zwykły przechodzień też może mieć broń i zastrzelić przestępcę skutecznie hamuje eskalację przemocy, a kto chce, na przykład islamski fanatyk, i tak broń zdobędzie.

Zobaczcie sobie jak giną ludzie w rozbrojonej Zachodniej Europie, gdzie w niektórych krajach nawet policja nie ma broni, później mamy kuriozalne sytuacje jak w Wielkiej Brytanii gdzie cały szwadron policji z pałkami nie wiedział jak spacyfikować jednego islamistę.
Ukryj odpowiedzi (2)
Poziom: 13
Riff Raff do Rollo dodano: 04.10.2017, 14:09 #4
Głupie, naiwne myślenie. Nie chciałbym, żeby w Polsce byle dzieciak mógł mnie zastraszyć pistoletem, żeby dzieci mogły zabijać rodziców albo kolegów w szkole, gdy się na nich wkurzą. Policjanci powinni posiadać broń, ale zwykli obywatele nie. W Europie jednak dochodzi zdecydowanie rzadziej do strzelanin niż w USA.
Rollo [5.172.***.***] do Riff Raff dodano: 06.10.2017, 00:41 #5
Głupie to jest Twoje myślenie czy raczej jego brak i nieumiejętność czytania ze zrozumieniem, wyskakujesz z jakimiś dziećmi od d. strony, czy ja gdzieś napisałem że broń ma być dostępna dla dzieci jak guma do żucia?

Proponuję się zapoznać z tematem, a nie przeczytać jakieś liberalno- lewackie nagłówki i krzyczeć, w USA nie możesz kupić broni automatycznej i walić z serii jak ten psychol, karabiny mają blokady, gdyby broń pochodziła z legalnego źródła nie byłby w stanie zabić tylu osób w tak krótkim czasie, więc nie wiem co miałby tu pomóc zakaz, broń była nielegalna, poza tym facet miał cały arsenał, wynajęty pokój, to oczywiste że ktoś za tym stał.
Mógłbym wymieniać dalej ale mi się nie chce, dodam tylko że tą tragedią już się "chwali" isis, co oczywiście nie musi być prawdą.
© 2013 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group