terazrock.pl

Wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA wywołuje kontrowersje. Również w świecie muzycznym. Roger Waters kolejnym przykładem.

Roger Waters opublikował w sieci nowy klip do kompozycji „Pigs (Three Different Ones)”, która pochodzi z albumu „Animals” grupy Pink Floyd.

Roger Waters w Encyklopedii TerazRock.pl

Wideo zostało zrealizowane podczas koncertu Watersa w Mexico City w zeszłym roku. Podczas wykonywania utworu muzyk zaprezentował antytrumpowe wizualizacje.

Dziś zaczynamy stawiać opór

- napisał pod wideo były basista i wokalista Pink Floyd.

Roger Waters – „Pigs (Three Different Ones)”

To nie jedyny muzyk, któremu nie podoba się wybór prezydenta Stanów Zjednoczonych. Na balu antyinauguracyjnym zorganizowanym w Los Angeles, 20 stycznia, wystąpili m.in. Prophets of Rage czy reaktywowany specjalnie na tę okazję Audioslave. Trzeba także wspomnieć o zespole Green Day, który nie tak dawno opublikował teledysk do „Troubled Times” w konwencji antytrumpowej.

Roger Waters pracuje nad nowym albumem

Obecnie Roger Waters jest w trakcie nagrywania nowego albumu, który ma wyprodukować Nigel Godrich (najbardziej znany ze współpracy z Radiohead). Należy spodziewać się go jeszcze w tym roku. Ostatnia regularna jego płyta, „Amused to Death”, ukazała się w… 1992 roku!

To tak naprawdę płyta o miłości - o czym zresztą są wszystkie moje płyty. Rozmyślam nie tylko nad tym, dlaczego zabijamy nasze dzieci. Zastanawiam się też nad chwilami pełnymi miłości - jeśli dane jest nam jej doświadczyć - i pozwalam tej miłości rozświetlać wszystko i wszystkich

- mówił kilka miesięcy temu Waters o nadchodzącej płycie.

Ma także plany koncertowe. Roger Waters w maju rozpocznie trasę „Us+Them”, podczas której odwiedzi Stany Zjednoczone oraz Kanadę. Tournee zakończy się pod koniec października. 

Komentarze (14)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Lukas.Art [89.72.***.***] dodano: 22.01.2017, 21:14 #1
I o czym świadczy ta informacja? Że do grona milionów ludzi niezadowolonych z wyboru Trumpa na prezydenta USA dołączył Roger Waters. Nic więcej i nic mniej. Tym bardziej informacja jest beznadziejnie pretensjonalna, ponieważ Waters jest Brytyjczykiem. To tak jakby James Hetfield z Metallica stwierdził, że nie podoba mu się wybór Theresy May na premiera Wielkiej Brytanii.
marcus1003 [178.37.***.***] dodano: 22.01.2017, 22:13 #2
Nawet w USA nie wszyscy lubią nowego prezydenta. A Roger Waters ikona rocka niech do polityki nie wchodzi i zostanie przy muzyce, bo polityka to śliski temat.Paweł Kukiz już się o tym przekonał, a mógł zostać przy muzyce.marcus1003
DonaldT [89.66.***.***] dodano: 22.01.2017, 23:39 #3
Pan Waters pyta dlaczego zabijamy nasze dzieci... Jedną z pierwszych ustaw, jakie podpisał prez. Obama była ustawa liberalizująca prawo aborcyjne w USA. Może więc jakiś mały chociaż proteścik przeciwko Demokratom, panie Rogerze?
Nikka [157.25.***.***] dodano: 23.01.2017, 09:29 #4
I bardzo dobrze. Już nie chodzi nawet o to, ze trzeba być kompletnym politycznym dyletantem, żeby głosować/popierać Trumpka. Trzeba być po prostu ograniczonym prostakiem, żeby popierać jego populistyczne hasełka. Facet gada sloganami z reklam. Wymachuje paluszkiem w typowo amerykański sposób. Amerykanie to prości ludzie. Słabo wykształceni. U nas też tak jest. Na PIS głosowali ludzie z prowincji, do których trafiła prosta i bezpośrednia retoryka haseł, które pozostają bez pokrycia. Czy ktokolwiek zastanawia się nad tym do czego prowadzi takie 500+? Nieważne. Kasa na wódeczkę i faje jest więc jest git. Prosty lud, prosta polityka, proste hasła. "Prosty" można w miarę chęci zmienić na "prostacki".
Ukryj odpowiedzi (9)
Lukas.Art [89.72.***.***] do Nikka dodano: 23.01.2017, 20:28 #5
Sugerujesz, że miliony polskich rodzin wybrały PiS, bo chcieli pić wódkę i palić fajki? Jeśli widzisz tego rodzaju patologię gdzieś na swoim podwórku, to zalecam nie przenosić tego na ogół społeczeństwa. U mnie w piwnicy często odbywają się libacje, ale czy to znaczy, że w każdej piwnicy jest podobnie? Nie!
Piszesz, że ludzie nie są wykształceni, że wybrali Trumpa, albo że wybrali PiS. Serio? Wykształceni ludzie - ale naprawdę wykształceni, nie w sensie pliku papierów po szkołach, szkoleniach i kursach, lecz ludzie oczytani, zorientowani, o szerszych horyzontach, aniżeli "iść do roboty, wrócić, usiąść do kompa albo TV, a co 4 lata iść na wybory" - doskonale wiedzą, że demokracja, czy to co nazywamy demokracją, to jedna wielka lipa, iluzja, albo dosadniej: opium dla mas. Złudzenie, że mamy wybór. Bo to nie PiS, nie Trump, nie Merkel, nie politycy z pierwszego szeregu, lecz inne siły kreują świat, politykę i nas samych.
DM [89.75.***.***] do Nikka dodano: 23.01.2017, 21:22 #6
Akurat najgorzej wykształceni ludzie w Ameryce czyli Afroamerykanie zagłosowali w ogromnej większości na Clinton, zaś najlepiej wykształceni, czyli biali zagłosowali w większości na Trumpa. Zresztą kilkukrotnie spotkałem się z opinia, że z niepopularną i umoczoną w kilku aferach Clinton wygrałby praktycznie każdy inny kandydat Republikanów, z tą tylko różnicą, że zwycięstwo byłoby bardziej zdecydowane niż w przypadku Trumpa. Także w Polsce PIS wygrał choćby w grupie 18 - 25 latków, a więc ludzi lepiej wykształconych niż pokolenie 50-ciolatków, gdzie przewagę miała PO. Twój komentarz przypomina zlepek sloganów powtarzanych w ostatnich miesiącach z uporem maniaka przez CNN i TVN, daleki od rzeczywistości.
Nikka [83.18.***.***] do Lukas.Art dodano: 24.01.2017, 10:41 #7
Też mieszkam w bloku. Tak - w każdej piwnicy, ktoś tam sobie coś podpija z tego wynika. +500 poszło na faje i gorzałę? Oczywiście! Poczytaj raporty konsumpcji dóbr choćby na stronach GUSu czy Centrum Adama Smitha za 2016. Czy człowiek inteligentyny i oczytany zagłosuje na PIS? Nie! Bo już wtedy nie jest inteligenty, jedynie oczytany.
Nikka [83.18.***.***] do DM dodano: 24.01.2017, 10:56 #8
No cóż, trudno było nie głosować na Clinton, skoro Trumpek wieścił wszem i wobec, że "rozprawi" się z imigrantami. Dodatkowo był (jest?) podejrzewany o powiązania z Ku-Klux Klanem. Ale mimo to i tak spora rzesza nierozgarniętych latino i czarnoskórych poszła głosować na Trumpka. Czemu? Bo są politycznymi dyletantami i po prostu nie są na tyle inteligentni żeby dostrzec zagrożenia. Nie bójmy się tego powiedzieć. Są ludzie inteligentni i... nie. Jeżeli grupa dzisiejszych 18-25 latków zagłosowała na PIS, to świadczy tylko i wyłącznie o ich... inteligencji? Czy też jej braku? Nieważne. Stało się. 19% społeczeństwa wybrało nam politykierów i karierowiczów na rządzących. Reszta była tak zniesmaczona rządami PO, że przełożyło się to na ich zblazowanie i niechęć do ruszenia tyłka do urn wyborczych w dniu wyborów, choćby po to, żeby zagłosować przeciwko PIS.
A już podsumowując samego Trumpka jako człowieka... Nieważne z jakiej on jest partii i jaką kiełbasę wyborczą rozdaje. Ja nie zagłosowała bym na niego choćby dlatego, że to kawał gnoja i chamskiej świni. Ale to kwestia smaku. Podobnie jak inteligencja, albo się go/ją ma albo nie.
bbfan [37.47.***.***] do Nikka dodano: 24.01.2017, 14:53 #9
Przeciw Trumpowi protestują Lady gaga,Madonna i Cyrus,bo nie szanuje rzekomo kobiet. Zobaczcie czy one same siebie szanują... A co do seksizmu Trumpa to popatrzmy na męża Clinton...
DM [89.75.***.***] do Nikka dodano: 24.01.2017, 15:43 #10
Kampania oszczerstw, niekierunkowana na emocje wyborców, prowadzona przez Demokratów i "postępowe", lewicowe media w USA miała spowodować, że na Trumpa nie zagłosują Afroamerykanie i kobiety. To się w jakiejś mierze udało, wszak w liczbach bezwzględnych wygrała Clinton i tylko absurdalna, elektorska ordynacja sprawiła, że to Trump jest prezydentem. Ale manipulacje medialne, histeria różnej maści celebrytów (i często niestety także prawdziwych artystów, takich jak Waters), nie mogła zmienić jednego: że Clinton była uosobieniem skompromitowanego amerykańskiego establishmentu, uzależnionego od korporacji, takich jak potężne koncerny zbrojeniowe, który, co wiemy dzięki Wikileeks, zdestabilizował cały Bliski Wschód. To zadecydowało: ludzie nie poparli Clinton w takim stopniu, jak zrobiliby to jeszcze kilka lat wcześniej. Nie wiem, czy takie głosowanie było "inteligentne" czy nie, bo w przeciwieństwie do ciebie nie uważam, że osoby mające poglądy inne niż moje to "prostacy", a ja jeden pozjadałem wszystkie rozumy. Naświetlam tylko sytuację, bo wizerunek amerykańskich wyborów przedstawiany był w polskich mediach via CNN - stacji skrajnie nieobiektywnej, nienawidzącej wszystkiego co choćby w minimalnym stopniu kojarzy się z prawicą. Co do PIS, ręce opadają. Uwierz mi, że ludzi nie dzieli się na inteligentnych i... oczytanych na podstawie tego na jakie partie głosują.
Nikka [79.175.***.***] do DM dodano: 24.01.2017, 20:24 #11
Ale nikt tu nie rozgrzesza Clintonowej. W końcu nawet jej mąż wolał pakować cygara w odbyt jakieś stażystki. Coś więc tutaj definitywnie jest nie tak. Oczywiście z punktu widzenia stosunków damsko-męskich. Ale szowinizm Trampka jest oczywisty, i tego nikt nie neguje. Ale pieprzyć szowinizm, skoro politykiem jest chu*&^ywm i tak.
Lady Gaga się nie szanuje? Hmmm... ciekawe. NIby skąd taki osąd.
To trochę tak jak u nas. Albo wybierasz ośmieszone PO, albo ćwierćinteligentów z PIS. Albo głosujesz za, albo przeciw. Mimo że nie jestem ZA to definitywnie jestem PRZECIW... takim utworom jak PIS i Trampek.
bbfan [62.244.***.***] do Nikka dodano: 26.01.2017, 09:43 #12
"Lady Gaga się nie szanuje? Hmm ciekawe". Bardzo się szanuje,widziałaś jej występy live ? Te durne pozy z tancerzami rodem z klubu go-go ?
Lukas.Art [89.72.***.***] do DM dodano: 29.01.2017, 15:48 #13
Z tą różnicą, że nie oglądam CNN, a TVN oglądam tylko kiedy się pomylę i omyłkowo trafię na ten kanał.
Poziom: 4
puuuq dodano: 23.01.2017, 21:49 #14
Waters jak wszyscy muzycy zawsze będzie tam gdzie można najwięcej zarobić , to ,że akurat sam Trump pięknie się wpisuje w narrację "the pigs" zostało tu "marketingowo" świetnie wykorzystane , ciekawe czy przy okazji koncertów w USA zrezygnuje z gaży albo przynajmniej zarobione dolary rozda biednym albo jeszcze lepiej na walkę przeciwko samemu Trumpowi , chociaż nie wiem za bardzo jakby ta walka miała wyglądać Edytowano 1 raz. Ostatnio: 23.01.2017, 21:55