terazrock.pl

Wczoraj w Dolinie Charlotty odbył się koncert jedynej i niepowtarzalnej Patti Smith. Wokalistka odniosła się do sytuacji, która ma miejsce w Puszczy Białowieskiej. 

Jedną z gwiazd tegorocznego Festiwalu Legend Rocka, który odbywa się w Dolinie Charlotty, była Patti Smith. Legendarna wokalistka zaprezentowała zgromadzonej publiczności trzynaście utworów, wśród których znalazł się oczywiście jej największy przebój – „Because the Night”. Wszystko zakończył natomiast zagrany na bis utwór „People Have the Power”.

Kult zapowiada nowy album koncertowy

Na koncercie był współpracujący z „Teraz Rockiem” dziennikarz, Jacek Nizinkiewicz, który na swoim Facebooku napisał o niezwykłym apelu, który wygłosiła ze sceny Patti Smith, a chodziło o wycinkę Puszczy Białowieskiej:

Już pod sam koniec występu piosenkarka ponownie nawiązała do problemu wycinki lasu, o czym ponownie napisał dziennikarz:

Przypomnijmy, że obecnie w Puszczy Białowieskiej trwa ogromnych rozmiarów wycinka drzew, która zatwierdzona została przez Ministra Środowiska, Jana Szyszkę. Przeciwko tej decyzji opowiada się spora grupa osób, która próbuje powstrzymać wycinkę – organizowane są protesty i akcje mające na celu sparaliżowanie prac w lesie. Również Unia Europejska negatywnie zaopiniowała decyzję Ministerstwa Środowiska.

Jeszcze tylko Korn

W Dolinie Charlotty jutro odbędzie się ostatni koncert w związku z tegorocznym Festiwalem Legend Rocka – na scenie pojawi się grupa Korn. Tak podsumował to ogłoszenie organizator na oficjalnej stronie imprezy:

Od dłuższego czasu zapowiadaliśmy próbę przesunięcia w czasie do lat 90. programu tej imprezy. Właśnie to nastąpiło. Pierwszy i od razu wielki koncert legendarnej grupy gromadzącej dziesiątki tysięcy ludzi.

Korn, który w Dolinie Charlotty pojawi się 15 sierpnia, słynie z bardzo ekspresyjnych, porywających publiczność koncertów, na których potrafi zagrać cover słynnego utworu w swój niepowtarzalny sposób. Grali trasy z wieloma gigantami rocka, jak chociażby Metallicą, System of a Down czy Limp Bizkit.

Komentarze (11)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Poziom: 36
Lemmysomemoney dodano: 14.08.2017, 15:18 #1
Ze strony teraz rocka trwa wycinka osób, które na fejsie piszą, że nie ma żadnej wycinki.
Cezary [188.146.***.***] dodano: 15.08.2017, 08:58 #2
Śmieszą mnie te apele tych wszystkich posthipisowskich sformatowanych przez neomarksizm artystów typu Bono i inni.A cóż Patti Smith wie o Polsce,Pusczy Białowieskiej jej problemach i ludziach tam żyjących?Jakiś neomarksista z Polski podpowiedział jej że trzeba potępić polski rząd bo wycina Puszczę to potępia.Naiwność tych wszystkich rockmenówjest śmieszna.Stinga przyjmował komunista Kwaśniewski,tajny donosiciel policji politycznej SB która mordowała przeciwników politycznych i jakoś mu to nie przeszkadzało,ba podawał mu rękę i robił sobie sweetfocie
J.Lennon śpiewał- Wyobraź sobie że nie ma państw,religii,pieniędzy
że jest pięknie.Ale sam był miliarderem i korzystał z systemu kapitalistycznego pełnymi garściami.Jakoś nie przeszkadzało mu to brać pieniędzy od kapitalistów,jeździć najdroższymi Rolls- Roysami,wydawać miliony na posiadłości,narkotyki i drogie alkohole.Jakoś nie słyszałem żeby swój majątek oddał głodnym i biednym.Zagrał tylko na paru koncertach " dla biednych i uciskanych" i uważał że tozałatwia sprawę
Głupota,cynizm i ograniczenie umysłowe tych wszystkich artystów
jest śmieszna.
Świetnie i pięknie śpiewają i grają ale wiedzy o polityce i ideologii nie mają za grosz.
Ukryj odpowiedzi (6)
Zbyszek62 [78.88.***.***] do Cezary dodano: 15.08.2017, 13:22 #3
O koncercie P. Smith dwie linijki , a o ''apelu '' - cała reszta . Taka jest linia TR , niestety . A co napisali o wyrzuceniu ze sceny woodstockowej Mando Diao ? Nic .
Poziom: 8
Zbyszek62 do Cezary dodano: 15.08.2017, 13:23 #4
O koncercie P. Smith dwie linijki , a o ''apelu '' - cała reszta . Taka jest linia TR , niestety . A co napisali o wyrzuceniu ze sceny woodstockowej Mando Diao ? Nic .
Poziom: 8
Zbyszek62 do Cezary dodano: 15.08.2017, 13:25 #5
O koncercie P. Smith dwie linijki , a o ''apelu '' - cała reszta . Taka jest linia TR , niestety . A co napisali o wyrzuceniu ze sceny woodstockowej Mando Diao ? Nic .
Poziom: 19
Vampirro do Cezary dodano: 15.08.2017, 17:43 #6
Wychodzi na to, że każdy kto nie popiera wycinki puszczy jest neomarksistą? Człowieku, "neomarkistów" to my mamy teraz u władzy w Polsce. Mówią, że niby są prawicą, a tak naprawdę to zwykli realni socjaliści.
R. [217.99.***.***] do Cezary dodano: 15.08.2017, 21:23 #7
doskonale napisane,
myślę, że ona nawet nie wie, gdzie ta puszcza się znajduje
Poziom: 13
Riff Raff do Cezary dodano: 16.08.2017, 14:57 #8
Bardzo słuszny apel Patti Smith. Wycinka Puszczy Białowieskiej to skandal! Dobrze, że są jeszcze artyści, którym leży na sercu ochrona środowiska i dobro naszej planety. A ty jeżeli uważasz muzyków rockowych za głupich, cynicznych i ograniczonych to nie musisz słuchać tej muzyki. Możesz się przerzucić np. na disco polo, tak jak wielu naszych rodaków.
PAP [77.65.***.***] dodano: 15.08.2017, 13:48 #9
A CZY POCHYLIŁA SIĘ TAKŻE NAD LOSEM INDIAN AMERYKAŃSKICH I WYCINCE BIZONÓW .
Q [92.220.***.***] dodano: 16.08.2017, 09:13 #10
Widzę że obecne czasy dla niektórych są czarno-białe na zasadzie: jak coś robi obecna władza to jest to zawsze dobre, ale gdyby to samo zrobił tzw. „poprzedni rząd” to byłby raban (a nie? Pamiętacie „PO sprzedaje polskie lasy”? To jak by brzmiało „PO wycina i sprzedaje drewno z polskich lasów”). W zw. z powyższym nie można już być nawet przeciwko masowej, nieuzasadnionej wycince drzew w jednej z najstarszych puszczy Europy, bo jest się najpewniej „UB-kiem oderwanym od koryta”. Nie przesadzacie klakierzy tzw. „dobrej zmiany”?
WKK [5.60.***.***] dodano: 16.08.2017, 23:35 #11
Kochani, po co ta agresja? Każdy dwa kroki w tył! Usiądźmy na rżysku, otwórzmy bańkę z chłodnym kompotem i porozmawiajmy...
Komentarze (11 opinii) Skomentuj
© 2013 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group