terazrock.pl

Wczoraj wieczorem w Detroit odbył się koncert zespołu Spundgarden. Nikt z publiczności nie spodziewał się chyba, że będzie to ostatni występ Chrosa Cornella w jego życiu.

Muzyczny świat wciąż nie może pozbierać się po informacji, że w wieku 52 lat zmarł Chris Cornell, lider zespołu Soundgarden. Jest to o tyle niespodziewane, że muzyk był w doskonałej formie, a zaledwie kilka godzin przed śmiercią zagrał znakomity koncert w w Fox Theatre, w Detroit.

Rockowy świat żegna Chrisa Cornella

W sieci dostępne są nagrania z koncertu, na którym Soundgarden zagrało następujące utwory:

Soundgarden Setlist Fox Theatre, Detroit, MI, USA 2017, 2017 North American Tour
 
W sieci dostępne są amatorskie nagrania z całego, jak się okazało, ostatniego koncertu Chrisa Cornella i jego Soundgarden:

Soundgarden, z którym Cornell był w trasie, pracował nad nowym albumem studyjnym.

Jeszcze niecały miesiąc temu gitarzysta SoundgardenKim Thayil w wywiadzie dla 93,3WMPR opowiadał jak obecnie postępują pracę nad albumem:

Mamy już kilka utworów w formie demówek. Matt [Cameron, perkusista - przyp. szy] nagrał część materiału na swoim komputerze, Chris [Cornell, wokalista] również przedstawił nam kilka rzeczy. Napisał słowa do pomysłów Bena [Shepherda, basisty] oraz Matta. Więc pewne rzeczy są już udokumentowane na próbach, część jest w wersji demo, a nad jeszcze innymi wciąż pracujemy. Omawiamy, jammujemy i aranżujemy pomysły. W tym momencie jesteśmy na różnych poziomach procesu tworzenia nowego albumu.

Ostatni album Soundgarden ukazał się w 2012 roku pod tytułem „King Animal”.

Chris Cornell znany był z niesamowitego, charyzmatycznego głosu. Wraz z Soundgarden nagrał kilka ponadczasowych przebojów, w tym „Black Hole Sun” pochodzący z multiplatynowej płyty „Superunknown” z 1994 roku.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
The Black Joker [83.27.***.***] dodano: 18.05.2017, 12:37 #1
to na pewno było bardzo wzruszające...hahahha
Joker [95.49.***.***] dodano: 21.05.2017, 00:56 #2
FOAD .....
© 2013 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group