terazrock.pl

Czy podczas koncertu metalowego w Aleksandrowie Łódzkim doszło do profanacji polskiej flagi, jak twierdzą niektóre media?

W dniach 8 i 9 września 2017 roku odbył się w Aleksandrowie Łódzkim festiwal Summer Dying Loud, na którym wystąpiły takie zespoły, jak Obscure Sphinx, Trauma, Unleashed, Solstafir i Sodom. Według portalu „Narodowalodz.pl” podczas koncertu ostatniego z nich doszło do profanacji polskiej flagi.

Lista nominowanych do Rock And Roll Hall Of Fame 2018

Podczas koncertu niemieckiego zespołu wokalista i basista Tom Angelripper podniósł polską flagę, rzuconą przez fanów na scenę. Dalsze wydarzenia z fantazją relacjonuje wspomniany portal:

Ten obrócił ją, by potem rzucić na ziemię. Publika zareagowała radością, a pod zamieszczonym w Internecie zdjęciem z tego zdarzenia pojawiły się komentarze uczestników koncertu drwiących z Polaków i deklarującym wyższość Niemiec nad Polską.

Jak wszystko wyglądało naprawdę możecie obejrzeć na filmie zamieszczonym poniżej.

Summer Dying Loud jest cyklicznym festiwalem rockowym i metalowym organizowanym w Aleksandrowie Łódzkim. Jego pierwsza edycja odbyła się w 2009 roku, a wystąpili na niej między innymi TSA i Turbo. W późniejszych latach festiwal odwiedziła czołówka polskich gwiazd rocka, w tym Hey, Acid Drinkers, Coma i Luxtorpeda. Tegoroczna edycja trwała dwa dni i łącznie zagrało na niej 18 zespołów z Polski i zagranicy. Będący jedną z gwiazd niemiecki zespół Sodom promował wydany rok temu album „Decision Day”.

Grupa powstała w 1981 roku w mieście Gelsenkirchen, a na jej czele stoi Tom Angelripper. Sodom zadebiutował w 1986 roku albumem „Obsessed by Cruelty”. Od tamtej pory wydał 15 płyt studyjnych i 3 koncertowe.

Komentarze (16)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Poziom: 10
marcin489 dodano: 05.10.2017, 13:42 #1
Czy to mieści się w kategoriach "znieważenia flagi"-tego nie wiem.
Natomiast widać doskonale,że rzuca nasz symbol narodowy jak nic nie znaczący kawałek materiału.Chyba wiedział co trzyma w ręku....Więc...
Ukryj odpowiedzi (3)
BHD [89.70.***.***] do marcin489 dodano: 05.10.2017, 14:18 #2
W takim razie ten kto rzucił ten nasz symbol narodowy na scenę rownież odpowiada za znieważenie barw nardodowych, prawda? Ludzie, co się z wami dziej? Obraźcie się na cały świat i strzelcie focha o byle co... Kompleksy wam wyciekają ze wszystkich otworów.
MiettNaplett [213.155.***.***] do BHD dodano: 05.10.2017, 15:12 #3
A czego mozna oczekiwać po PISowsko prowicowo buracznym motłochu
matys [109.173.***.***] do marcin489 dodano: 05.10.2017, 15:14 #4
cala ta flaga nie wygladal najlepiej, popisana brudna, wyglada jak scierka, nie powinni czegos takiego rzucac, trudno tutaj mowic o jakimś niezwyklym symbolu
Slayerkwa [83.6.***.***] dodano: 05.10.2017, 13:58 #5
kolejny shitstorm prawicowych trolli
Poziom: 10
ozzyjj dodano: 05.10.2017, 14:15 #6
faktycznie gest z jakim rzucił "flagę?" pozostawia niesmak ale sama flaga została pomazana i to już jest profanacja
panek [83.26.***.***] dodano: 05.10.2017, 14:58 #7
a bo zamiast zapraszać porządne zespoły do polski,np.KISS,Alice'a Coopera,albo Poison które dają prawdziwe rock'n'rollowe show,to ten kraj niby katolicki,niby świecki zarabia na zapraszaniu jakiś patologicznych zespołów satanistycznych które tylko chwalą tego kozła,i za nic mają kraje w których występują,ciekawe że w telewizji polskiej zezwolono na występ gorgoroth, ale david bowie w polsce nigdy nie zagrał,no i później się ludzie szokują jakimiś profanacjami,bo najpierw patologie zapraszają z kozłem na czołach a dalej to już kolejna awantura,ale polscy organizatorzy to chyba nie używają mózgu zbyt często,może jakieś prośby trzeba składać o to żeby wreszcie zaczęli zapraszać normalnych wykonawców, a nie jakieś łby zarośnięte na całej gębie z obsesją na punkcie rogatego jak jakiś adaś nergal.
Ukryj odpowiedzi (2)
matys [109.173.***.***] do panek dodano: 05.10.2017, 15:17 #8
Dawid Bowie miał wystąpic w polsce, byl zaplanowany konkretny termin ale ludzie wogole nie kupowali biletów :( zgadzam sie też ze festiwale powinny byc bardziej chrześcijańskie, takie z lutnia i fujarką bardziej
Pupmciuś [80.55.***.***] do panek dodano: 05.10.2017, 15:24 #9
ale Sodom to nie jest zespół satanistyczny !!!
Pumpciuś [80.55.***.***] dodano: 05.10.2017, 15:27 #10
samo rzucenie flagi na nie jest żadną profanację bo przecież fani wcześniej też ją rzucili na scenę i to nie w celu profanacji. Ale trzeba przyznać że Tom wykonał niestety bardzo lekceważący gest w momencie rzucenia jej. Oczywiście nie jest powiedziane co miał w tym momencie w głowie i czy zrobił to specjalnie. Być może akurat tak mu się rzuciło bez żadnego zamiaru.
Poziom: 10
marcin489 dodano: 05.10.2017, 15:53 #11
BHD,ja na nikogo się nie obrażam.Opisałem to co widziałem,mam do tego prawo.Nie podoba mi się sposób w jaki wokalista Sodomu "odkłada" flage.Tylko tyle i aż tyle.
Rzeczywiście flaga nie wygląda dobrze...
Pozdrawiam nerwusów.
Poziom: 15
Vampirro dodano: 05.10.2017, 16:00 #12
Jakie znieważenie? Najpierw się nią pochwalił, a potem "odłożył" - może było to niechlujne, ale na pewno nie obraźliwe.
Bald [188.146.***.***] dodano: 05.10.2017, 19:19 #13
Kato pojebow pojebalo. Widac ze z szacunkiem ustawia ja odpowiednia strona. Zostala mu rzucona wiec i odrzucil pewnie na kupke fantow od fanow.
Kokka [94.254.***.***] dodano: 06.10.2017, 07:47 #14
Faktycznie, nisko się zachował. Ale to jest Sodom, ja bym po nich jakiegoś większego obycia, czy taktu raczej nie wymagała.
Poziom: 22
deFranco dodano: 06.10.2017, 17:37 #15
Pytanie, czy on w ogóle wiedział, że to flaga Polski ? Mrugnięcie
A inny aspekt, o ile zauważyłem, ktoś namalował na niej "Sodom"
(tradycja rysowania na polskich flagach jest długa, choćby na stadionach,
więc tu bym się nie obrażał), więc porzucając ją na ziemię,
upuścił też własne logo. Sam siebie sprofanował ?
Zagadka psychologiczno-kryminalna.
Rollo [5.172.***.***] dodano: 08.10.2017, 16:30 #16
Bo ja wiem, facet dłuższą chwilę zastanawiał się co zrobić z flagą i upuścił ją w taki pogardliwy sposób, mógł odrzucić w publikę po prostu.

W mojej ocenie za ten czyn muzyk Sodom powinien być skrytykowany przez polskich fanów i jakieś przeprosiny by się należały, ale wielkiej afery ze znieważeniem flagi RP tu nie widzę.