terazrock.pl
23
mg | fot. facebook.com | 28 sierpnia 2017
Newsy 1559V  

– Od kilku miesięcy ataki skierowane w nasz zespół zdecydowanie się nasiliły – napisał lider zespołu Behemoth w uzasadnieniu dołączenia do akcji #KulturaNiepodłegła.

Od kilku dni przedstawiciele środowisk artystycznych i twórczych jednoczą się w akcji oznaczonej na Facebooku #KulturaNiepodłegła. Nie godzą się oni na ostatnie wydarzenia i wysuwają osiem postulatów skierowanych do władzy. Chodzi przede wszystkim o zmiany i ustawy, które miałyby ich zdaniem pozytywnie wpłynąć na rozwój kultury w naszym kraju, akcja ma na celu również zachowanie jak największej niezależności kultury od wpływów polityków.

Brian Johnson (AC/DC) powrócił na scenę [WIDEO]

Do akcji dołączył dziś Adam Nergal Darski, lider zespołu Behemoth, który na swoim Facebooku przygotował długie uzasadnienie, w którym przeczytać możemy między innymi:

Wielokrotnie byłem targetem ataków samozwańczych cenzorów i autorytarnej propagandy, ludzi na usługach różnych rządów i organizacji, których celem było kneblowanie mi ust. Wielokrotnie wychodziłem z tych konfrontacji obronną rękę wygrywając ważne procesy sądowe. Jestem częścią zespołu Behemoth, grającego niszową muzykę przeznaczoną dla bardzo specyficznej grupy odbiorców.

Pisał również o będących obecnie przy władzy politykach i apelował do innych artystów, żeby dołączyli do akcji:

Propagandowy program Kurskiego i Ziobry realizowany jest bardzo konsekwentnie jednak jest to program BARBARZYŃSKI, uderzający w podstawowe wartości człowieka - wolność wyboru. Słowa te kieruję nie tylko do WSZYSTKICH moich kolegów z tzw. “sceny”: aktorów, pisarzy, muzyków, artystów wszelkiej maści… kieruję je również do WSZYSTKICH konsumentów i fanów sztuki: OTWÓRZMY OCZY i POWIEDZMY GŁOŚNO: NIE!

Tekst opublikowany przez Nergala w oryginale:

Do akcji #KulturaNiepodłegła włączają się kolejni artyści, pisarze, muzycy i celebryci. Obecnie swoje poparcie przekazali m.in. Maciej Stuhr, Maja Ostaszewska, Magdalena Cielecka, Bartłomiej Topa, Jacek Poniedziałek i Andrzej Saramonowicz.

Komentarze (23)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Berni [83.26.***.***] dodano: 28.08.2017, 09:53 #1
powinni go byli wsadzić do paki jak mieli okazję,też mi wolność żeby biblię drzeć i wmawiać młodym że szatan jest cudowny a Bóg jest zły,ale islamowi czy innej religi to nie podskoczy, głupi cwaniaczek,dziwię się że nikt mu tej podłej obłudnej lewackiej twarzyczki nie obił.
Ukryj odpowiedzi (6)
ei [109.241.***.***] do Berni dodano: 28.08.2017, 11:53 #2
Idź się pobawić w innej piaskownicy pisu...
Poziom: 12
mourningsun do Berni dodano: 28.08.2017, 14:21 #3
Jak widzę w komentarzach sama p(i)siarnia - i wy wszyscy słuchacie rocka? tej diabelskiej muzyki? proboszcz wie?
Poziom: 7
Fixxer do mourningsun dodano: 28.08.2017, 15:37 #4
Dlatego rock umiera - sluchaja go polglowki....
Poziom: 16
Vampirro do Berni dodano: 28.08.2017, 16:06 #5
Niech Nergal robi co chce - jeszcze mu wolno. Ale proszę, PiSowskie trolle (bo dziwnym trafem lewackich trolli tu nie widzę), dajcie sobie spokój. Pod każdym artykułem, w który wmieszana jest polityka toczą się zażarte dyskusje. A czy tu nie powinno chodzić o muzykę?
Martyna_rockfan [89.73.***.***] do Berni dodano: 30.08.2017, 10:26 #6
Aha, no ciekawą macie mentalność drodzy katolicy, jak Nergal wziął chrześcijaństwo na warsztat to źle i powinien siedzieć, ale gdyby wygadywał to co wy o muzułmanach to zajebiście. Jak ci się Behemoth nie podoba, to nie musisz słuchać.
BlckbrnX [89.73.***.***] do Martyna_rockfan dodano: 27.10.2017, 15:30 #7
Nergal nie jest jakimś autorytetem naukowym, aby "brać na warsztat" jakąkolwiek religię.
Rozumiem że dołączył się do akcji, bo sam wcześniej był często atakowany za to co robił, ale tym co robił dawał zdecydowanie powody, aby go atakować, powinien się z tym liczyć że na takie kontrowersje, które on tworzył znajdzie się odpowiedź i mogą znaleźć się również konsekwencje.
Nie jestem ani za nim ani przeciwko niemu.
Stanley Polak [31.2.***.***] dodano: 28.08.2017, 11:20 #8
Darski i Kultura. Równie dziwne zestawienie jak - powiedzmy - Pamela Anderson i Miłość. Większość podpisanych w KulturaNiepodległa to od lat pieszczochy mediów... Panie Darski przecież pan byłeś na piedestał wynoszony... Nawet ksiądz Boniecki pana lansował...
nick [94.254.***.***] dodano: 28.08.2017, 11:48 #9
barbarzynstwem jest profanowanie i plucie na rzeczy swiete. biedaczek chcial zaistniec. Szatan z siodmej klasy.
Poziom: 12
ozzyjj dodano: 28.08.2017, 14:05 #10
śmieszny tekst i postulaty
nick [94.254.***.***] dodano: 28.08.2017, 14:52 #11
ei i mourning darujcie sobie wyzwiska. wolność nie oznacza deptania czyichs wartosci. chce byc kontrowersyjny ? niech nie rusza symboli waznych dla katolików.
Poziom: 11
jerry.pl dodano: 28.08.2017, 14:56 #12
W ramach kultury niepodległej pan Darski podarł Biblię krzycząc żryjcie to gówno.
Pewnych ludzi lepiej po prostu przemilczeć.
Rollo [5.172.***.***] dodano: 28.08.2017, 17:06 #13
Wyjaśnijcie mi lewacy jedną rzecz. Skoro propagujecie tak pozytywne wartości jak chociażby równość wszystkich i wszystkiego i nieograniczoną tolerancję, czemu broniliście Darskiego jak podarł Biblię?
Nagle okazało się że wasze hasła to puste frazesy, bo gdyby to samo zrobił z koranem krzyczelibyście o obrazie uczuć religijnych, ale Pismo Święte to ok, to nagle jego prawo do wypowiedzi artystycznej i inne idiotyczne tłumaczenia. Czyli są równi i równiejsi.

Za taki czyn nergal powinien posiedzieć parę latek to by nauczył się szacunku do innych, no i dziękowałby losowi że nie pomylił ksiąg, po tamci by go oficjalnie pozbawili hipsterskiej główki z wymodelowanym zarostem ;D
Ukryj odpowiedzi (7)
Poziom: 7
Fixxer do Rollo dodano: 28.08.2017, 19:51 #14
wy...dalaj na onet
Rollo [5.172.***.***] do Fixxer dodano: 28.08.2017, 21:42 #15
Merytoryczna i kulturalna odpowiedź godna twojego idola Mrugnięcie
Dzięki za radę ale na onet nie zaglądam, jak mam ochotę na fantasy sięgam po książkę, film, grę lub muzykę w tym klimacie Mrugnięcie
Q [92.220.***.***] do Rollo dodano: 29.08.2017, 12:00 #16
To ja odpowiem. Dla ateistów Biblia to zwykłą książka niesłusznie chroniona prawnie (bo skoro każdą inną można kupić i podrzeć to dlaczego akurat nie tę?). Skoro więc ateiści uważają, że to bajki i mity (np. występujące w Biblii smoki, gadające węże, potwory morskie, demony i jednorożce), w dodatku społecznie szkodliwe, to czego oczekują wierzący? Że zostaną poklepani po plecach? Z ciemnotą się walczy.
Poziom: 16
Vampirro do Rollo dodano: 29.08.2017, 12:05 #17
Zagadka za sto punktów. Pokaż mi lewaka wśród użytkowników TR. Bo rzucanie haseł w stylu "wy lewacy" pachnie gimnazjum.
Zbyszek62 [78.88.***.***] do Q dodano: 30.08.2017, 16:01 #18
Czytając to 'coś' zastanawiam się czy na ty portalu istnieje administrator . Nie chodzi nawet o obrazę uczuć religijnych (chociaż też) , chodzi o obrażanie ludzkiej inteligencji . No chyba , że mamy tu - Teraz Ściek .
Rollo [5.172.***.***] do Zbyszek62 dodano: 31.08.2017, 00:58 #19
Smutne jak młodzi ludzie tłumaczą sobie niektóre rzeczy.
Nie jestem religijny, ale to co zrobił Darski było po prostu banalnym chwytem reklamowym, nastawionym na tanią sensację.

SZACUNEK dzieci, jakbyście wiedzieli co znaczy to słowo to rozumielibyście różnicę, można się z kimś nie zgadzać i dawać temu wyraz, ale nie atakować z przekonaniem że tylko ja mam rację, Darski był tutaj agresorem a nie ofiarą, zrobił coś czego nie musiał, ta "książeczka z bzdurami" czy "zwykły kawałek papieru" ma wielkie znaczenie dla setek milionów ludzi na całym Świecie. Najśmieszniejsze że Kościół przez wieki narzucał ludziom swoje przekonania, a Adaś idzie dokładnie tą samą drogą tylko w drugą stronę, jak przeczytałem w książeczce do "Apostasy" albo "Demigod" (już nie pamiętam) że w podziękowaniach dziękuje samemu sobie, to zrozumiałem że koleś stracił kontakt z rzeczywistością.

Może zresztą Darski żyje dzięki "jakiemuś chrześcijaninowi", który w imię pozytywnych wartości jakie wniosła w jego życie religia zdecydował się pomóc bliźniemu i oddać szpik? Szkoda że o tym nie pomyślał...

Q [83.142.***.***] do Zbyszek62 dodano: 03.09.2017, 16:49 #20
Mój wpis "obraża ludzką inteligencję" a wiara w gadające węże nie?
Poziom: 7
Zbyszek62 dodano: 28.08.2017, 18:30 #21
Wygląda na to , że zainteresowanie panem Nergalem słabnie , więc ogłasza różne treści i jednoczy siły z Poniedziałkiem . Może być ciekawie .
Kokka [79.175.***.***] dodano: 28.08.2017, 21:30 #22
Behemot to dno, ale pisorstow to po prostu ludzkie szambo.
Poziom: 12
ozzyjj dodano: 29.08.2017, 07:15 #23