terazrock.pl

Nowe badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii nie pozostawiają wątpliwości: istnieje zależność między regularnym chodzeniem na koncerty, a długością życia. 

Jeśli lubicie, często wybieracie i wolicie występy swoich ulubionych wykonawców na żywo, niż siedzenie w domu, mamy dobrą wiadomość. Róbcie tak częściej!

System of a Down uruchomili specjalne odliczanie

Według najnowszych badań, które zostały przeprowadzone na zlecenie firmy O2 oraz przez specjalistę od behawioryzmu, Patricka Fagana z Goldsmith University, koncerty mogą wydłużyć życie, nawet o... 9 lat!

Według informacji, które zostały podane w oficjalnym komunikacie dla mediów, 20 minut uczestnictwa w koncercie polepsza nasz nastrój aż o 21%. Dla porównania: joga daje w tej materii tylko 10%, natomiast spacery z psem tylko 7%. 

Chyba nie musimy dodawać, że dobry nastrój zwiększa wydolność naszego organizmu i daje -co oczywiste - więcej energii. Ponadto, co ważne, wydzielanie endorfin, czyli hormonów, które odpowiadają za dobre samopoczucie, jest dużo większe!

Dodatkowe badania wykazały również, że istnieje bezpośrednia zależność między regularnym chodzeniem na koncerty, a długością życia. Zdaniem ekspertów osoby, które pojawiały się przed sceną w miarę regularnie (przynajmniej raz na dwa tygodnie), lepiej oceniały swoje szczęście, zadowolenie czy poczucie własnej wartości. W specjalnej skali badani przyznawali sobie maksymalną ilość punktów - 10/10. Z całym raportem można zapoznać się w tym miejscu

W takim razie, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zachęcić czytelników, aby jak najczęściej chodzili na (rockowe/metalowe) koncerty. W tym miesiącu okazji z pewnością nie zabraknie. Za niecałe dwa tygodnie, dokładnie 18 kwietnia, w Atlas Arenie w Łodzi zaprezentuje się bardzo popularna w naszym kraju amerykańska formacja Thirty Seconds to Mars. Natomiast dziesięć dni później, w krakowskiej Tauron Arenie, wystąpi Metallica. Muzycy będą promować swój ostatni studyjny album, „Hardwired... To Self-Destruct” z 2016 roku. 

Komentarze (7)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
monstrum [89.64.***.***] dodano: 09.04.2018, 18:30 #1
Głupia teoria. Może i uczestnictwo na koncertach poprawia nastrój i samopoczucie na jakiś czas, ale trzeba być naiwnym, żeby uwierzyć, że może poprawić zdrowie, zwłaszcza jeżeli ktoś prowadzi niezdrowy tryb życia. Jedno jest pewne - częsty udział w koncertach rockowych negatywnie wpływa na słuch. Ludzie, którzy często chodzą na koncerty rockowe, czy sami parają się muzyką i nie chronią słuchu w późniejszym okresie życia głuchną. Szkoda, że o tym się nie pisze...
Ukryj odpowiedzi (1)
gh [83.26.***.***] do monstrum dodano: 09.04.2018, 20:39 #2
Teoria moim zdaniem wcale nie jest taka głupia. Co do poruszonego przez ciebie zdrowia i jego polepszania - w artykule słowa o tym nie ma akurat. Niezdrowy tryb życia? Ok, ale ten randomizer nie był również poruszany w tej informacji zatem nie wzięto go pod uwagę podczas badań, więc nie rozumiem o co Ci chodzi. Zadowolenie to jedno a wzorowe prowadzenie się to drugie
Rollo [5.172.***.***] dodano: 09.04.2018, 21:48 #3
Kolejne "genialne" badania, garstka ludzi która spędziła większość albo nawet całość życia w książkach, komputerach i na uczelniach twierdzi że może wszystko wyjaśnić i skatalogować.
Chodzenie na koncerty wydłuża życie? A tych co byli na Eagles Of Death Metal w Paryżu też ujęli w badaniach?
Ukryj odpowiedzi (1)
prollo [83.26.***.***] do Rollo dodano: 10.04.2018, 08:04 #4
Dokładnie to by było, jak by mocno uczulonym na marchewkę podać ją do zjedzenia (znam takiego co się wtedy dusi) w ramach badań wpływu zdrowej żywności na jakość i długość życia. Niemądry przykład podałeś. To nie norma tylko smutny wyjątek. Co do badań to jedne są nad tym inne nad czymś innym. Jak to badania.
P. [37.131.***.***] dodano: 09.04.2018, 23:52 #5
Kto sponsorował te badania? TicketPro? Eventim?

Co ma poprawa samopoczucia/nastroju po koncercie do długości życia?

Bzdury i tyle.
Ukryj odpowiedzi (2)
degenerat [89.64.***.***] do P. dodano: 10.04.2018, 13:47 #6
Pewnie rzeczywiście, któraś z tych firm. Widocznie ciągle mają za małe wpływy z biletów i muszą w jakiś sposób zachęcić do chodzenia na koncerty nieprzekonanych... W ogóle już śmiechu warte są same te procentowe wyliczenia: chodzenie na koncerty poprawia nastrój o 21%, joga o 10%, a spacery z psem tylko o 7% Język
Qw0 [83.26.***.***] do degenerat dodano: 10.04.2018, 14:58 #7
Swoją drogą ciekawe jak się wylicza zadowolenie, kiedy ktoś pójdzie z psem na koncert? Liczy się średnią czy sumuje?
© 2013 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group