terazrock.pl

Z informacji amerykańskich mediów, które dotarły do dokumentów sądowych, wynika, że wszystkim czterem członkom zespołu Decapitated postawione zostaną poważne zarzuty.

Aresztowani w Stanach Zjednoczonych muzycy z zespołu Decapitated prawdopodobnie staną przed sądem w stanie Waszyngton. Zostali oni oskarżeni o porwanie i gwałt zbiorowy, do którego dojść miało w łazience ich koncertowego busa. Wszystko działo się 31 sierpnia po koncercie, który odbył się w miejsce Spokane.

Linkin Park dziękuje fanom za wsparcie po śmierci Chestera Benningtona [WIDEO]

Muzycy zostali aresztowani kilka dni temu, jednak od tamtej pory nie docierały do nas żadne informacje związane ze sprawą, zespół nie opublikował oficjalnego oświadczenia. Teraz strona „The Spokesman-Review”, która jako pierwsza informowała o aresztowaniu, przekazała szczegóły sprawy polskich muzyków, która prawdopodobnie trafi do sądu.

Jak wynika z dokumentów, dwie kobiety zostały zaproszone do autokaru zespołu na drinka. Jedna z kobiet relacjonowała, że „była podekscytowana, iż udało jej się wejść do tego autokaru, ale niedługo później jeden z muzyków zaczął ją obmacywać” – zidentyfikowano go jako perkusistę Decapitated, Michała Ł. Kobiety chciały opuścić autokar, wcześniej jedna z nich udała się do łazienki. Tam naszedł ją wokalista zespołu i zaczął rozbierać, powiedział jej, że jej przyjaciółka już wyszła. Kobieta próbowała odepchnąć muzyka, ale ten chwycił ją za rękę i obrócił w stronę lustra. Zeznała, że widziała jak gwałcą ją jeden po drugim. 

Drugą z kobieta widziała, co dzieje się w łazience. Z jej relacji wynika, że jeden z muzyków zasugerował jej seks oralny. Po opuszczenia busa weszła do samochodu i odjechała, niedługo później została zatrzymana przez policję za jazdę pod wpływem alkoholu. 

Zgwałcona kobieta po całym zajściu, około 2 w nocy, zgłosiła się do szpitala, gdzie została zbadana pod kątem napaści seksualnej – z medycznego raportu wynika, że miała posiniaczone ramiona, a także ślady otarć na nadgarstkach, do których doszło prawdopodobnie podczas próby krępowania.

Muzycy Decapitated zeznawali

Muzycy z Polskiego zespołu zeznali w sprawie. Wacław K. poinformował śledczych, że w autokarze faktycznie była impreza z udziałem wspomnianych dziewczyn i przyznał, że widział Rafała P. oraz Huberta W. podczas zbliżenia z jedną z uczestniczek. Rafał P. poprosił o adwokata i tłumacza, odmawiając dalszych zeznań. Michał Ł. powiedział jedynie, że nie rozpoznaje dziewczyn, których zdjęcia pokazali mu śledczy. Hubert W. potwierdził, że w autokarze był wspomniane kobiety, ale siedział na kanapie przez cały czas i nie wie, co dokładnie się działo; zaznaczył, że nie zmuszali nikogo do wejścia do autokaru.

Wacław K. zgodził się na pobranie materiału DNA do badań, Rafał P. oraz Huber W. odmówili.

Czterej muzycy z Decapitated znajdują się obecnie w areszcie, gdzie czekają na wniesienie oskarżenia. Policja nie wyklucza, że dołączone zostaną kolejne zarzuty. Piątym obecnym w autokarze był realizator, Wojciech Cichocki, który spał w innym pomieszczeniu – nie został on o nic oskarżony. 

Kilka dni temu adwokat zajmujący się sprawą Decapitated powiedział, że relacja oskarżycielki nie pokrywa się z tym, co zdaniem zespołu faktycznie się wydarzyło:

Jest też druga strona. Mamy świadków, którzy mogą zeznać, że oskarżycielka odwiedziła zespół z własnej woli i rozstała się z nim na przyjaznych warunkach.

Po upublicznieniu zarzutów adwokat dodał:

Członkowie Decapitated zamierzają odeprzeć zarzuty, jakie nad nimi ciążą. Jesteśmy przekonani, że będą mogli przedstawić swoją wersję historii.

Wciąż czekamy na oświadczenie zespołu. 

tagi: decapitated
Komentarze (25)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Poziom: 32
Lemmysomemoney dodano: 12.09.2017, 10:56 #1
Cienko to wygląda.
Trzeba było od razu rozmawiać przez adwokata.
Ironiczny [37.131.***.***] dodano: 12.09.2017, 11:01 #2
Komentarz ukryty [Pokaż]
Ukryj odpowiedzi (8)
krytyczny [87.206.***.***] do Ironiczny dodano: 12.09.2017, 13:16 #3
Nie mieszaj do tego poglądów politycznych. Ja mam lewicowe poglądy i jedną kobietę od lat. Czy w Polsce zawsze wszystko musi być zero-jedynkowe?? Jeśli to był gwałt zbiorowy to panowie trafią do pierdla i bardzo dobrze.
pfff [46.169.***.***] do Ironiczny dodano: 12.09.2017, 13:27 #4
Komentarz ukryty [Pokaż]
Ironiczny [37.131.***.***] do pfff dodano: 12.09.2017, 14:47 #5
Nic nie tłumaczy gwałtu, nawet najbardziej wyzywające zachowanie ofiary. Jeżeli nawet poszła do busa w celach prokreacyjnych, a następnie się rozmyśliła, to w dalszym ciągu jest to gwałt.
Poziom: 6
4ctmam do Ironiczny dodano: 12.09.2017, 17:32 #6
Hmm, zdaje się, że wszyscy z Was tam byli i wiedzą, co się stało bo inaczej przecież bylibyście na tyle przyzwoici, żeby wstrzymać się z ocenami...? Czy do gwałtu doszło, czy nie - tego pók co nie wiemy. Wiemy, że domnienana ofiara twierdzi, że był. I tyle.
ola [188.146.***.***] do Ironiczny dodano: 12.09.2017, 17:36 #7
Komentarz ukryty [Pokaż]
Poziom: 3
Ajlon do Ironiczny dodano: 12.09.2017, 18:05 #8
No właśnie lewica walczy o to by gwałt był nazywany przemocą i tak traktowany, żeby ofiara nie musiała się z niczego tłumaczyć. "tradycyjny model rodziny" np., z którym wyjeżdząją co bardziej radykalni prawicowcy nie dopuszcza m.in. czegoś takiego jak gwałt małżeński. A gwałt to gawłt niezależnie pod jaką postacią.
Poziom: 3
Ajlon do pfff dodano: 12.09.2017, 18:07 #9
Lazły bo były fankami, co nie musi zaraz oznaczać przyzwolenia na seks.
Pumpciuś [80.55.***.***] do Ironiczny dodano: 13.09.2017, 12:17 #10
to zależy kiedy się rozmyśliła, jeżeli już "po" to nie gwałt.
Olo [46.215.***.***] dodano: 12.09.2017, 12:05 #11
Ale wstyd... najlepszy polski band metalowy...
Ukryj odpowiedzi (2)
Jihad6 [37.248.***.***] do Olo dodano: 12.09.2017, 12:28 #12
Pewnie mieli małe kutasy i dziewczyny się rozmyslily. Co za wstyd. Gwiazdory.
ojojo [82.177.***.***] do Olo dodano: 13.09.2017, 13:06 #13
były najlepszy zespół
Bob [78.11.***.***] dodano: 12.09.2017, 12:25 #14
Ironiczny, ale jesteś cwelem - co to mu za znaczenie lewactwo itd. Płyn na łodce politycznej dalej, ale nie tu.
Ukryj odpowiedzi (1)
Ironiczny [37.131.***.***] do Bob dodano: 12.09.2017, 14:50 #15
Jaka łodka polityczna kolego? Już sam mój nick powinien dać ci do myślenia, że mój wpis nie jest do końca na serio. Użyłem pojęcia "oświecony lewicowiec" nawiązując do niedawnej wypowiedzi takowego "inteligenta" po wydarzeniach z Rimini.
Gringa [178.235.***.***] dodano: 12.09.2017, 14:21 #16
Jak dla mnie cała ta historia jest grubo naciągana, jakby Amerykanie chcieli zrobić z Polaków oszołomów i gwałcicieli. Nikt tak naprawdę nie zna sytuacji oprócz osób, które w tym uczestniczyły.
Tak poza tym, największy błąd, jaki popełniają funkcjonariusze jest taki, że najbardziej wierzą kobiecie, a przecież cała sytuacja może być w całości sfałszowana lub w jakiejś części podkoloryzowana. Takich sytuacji nie jest mało przecież, kiedy ktoś robi z siebie ofiarę, żeby kogoś udupić.
Poziom: 3
dexter dodano: 12.09.2017, 15:20 #17
W głowie mi sie to nie mieści! To że dziewczyny ładują sie do autobusów znanych muzyków to akurat nic nowego ale nie chce wierzyć że ci goście mogliby posunąć sie za daleko w tych sprawach. Nie po tym co Vogg przeszedł ale też ile osiągnął! Czekam na ich stanowisko tym całym gównie. Jeżeli jednak te oskarżenia o gwałt okażą się prawdą to będe bardzo zawiedziony. Delikatnie mówiąc.
xandy.gx [213.123.***.***] dodano: 12.09.2017, 17:18 #18
Szkoda płyty, nagrali coś naprawdę dobrego, a przez brak promocji materiał schodzi na drugi plan.
Ukryj odpowiedzi (1)
Pumpciuś [80.55.***.***] do xandy.gx dodano: 13.09.2017, 12:19 #19
przecież właśnie mają promocję, dzięki temu o zespole dowie się 50 tysięcy % ludzi więcej.
Poziom: 14
Vampirro dodano: 12.09.2017, 17:51 #20
A mówiłem, żeby powstrzymać się z osądami... Jest oskarżenie, ale o winie zadecyduje niezawisły sąd. Ni mniej, brzydka reklama dla zespołu.
Poziom: 8
marcin489 dodano: 12.09.2017, 21:40 #21
Wizerunkowo kapela traci bardzo dużo,choć płyta bardzo duży plus.Jeśli okaże się że to był wymysł tych panienek to tylko współczuć zespołowi ogromnych strat wizerunkowych i finansowych...ale jeśli to prawda to znaczy że woda sodowa uderzyła z podwójną siłą.Smutne.
Poziom: 12
kadakrystian dodano: 13.09.2017, 09:19 #22
Jeśli są sprzeczne zeznania to nie wróżę im nic dobrego!
Pomijając kto zawinił, jest to wstyd, no i znów wiz nie będzie USARELA!
ehm [89.228.***.***] dodano: 13.09.2017, 12:47 #23
Wybaczcie ale jeśli ktoś odmawia badań DNA to chyba ma coś do ukrycia.
normalny facet [159.205.***.***] dodano: 13.09.2017, 13:41 #24
...nie bronię i nie oskarżam, nie było mnie tam, nie znamy faktów, przebiegu zdarzenia.
Ale to mniej więcej tak jakbym ja poszedł do gejowskiego klubu i był zdziwiony że dobierają się do mnie jago bywalcy. Jedynie to mam do powiedzenia.
...nie pcha się w paszczę lwa, czy rekina, mądrzy ludzie to wiedzą, a porządne dziewczyny nie zbierają autografów w garderobie...
Ukryj odpowiedzi (1)
ghja [85.222.***.***] do normalny facet dodano: 13.09.2017, 17:14 #25
@normalny facet
Acha, to gwałt jest równie normalny, jak zdobywanie pożywienia przez zwierzęta?
Weź sobie nick w cudzysłów....