terazrock.pl

Podczas wczorajszego koncertu na Węgrzech najsłynniejsza metalowa formacja z USA przygotowała muzyczną niespodziankę dla tamtejszych fanów. 

Metallica wystąpiła wczoraj hali sportowej Papp László Sportaréna w Budapeszcie, w ramach trasy koncertowej promującej wydany w 2016 roku studyjny album „Hardwired... To Self-Destruct”. Poza standardowym zestawem utworów, muzycy grupy, ponownie przygotowali małą niespodziankę.

Fani metalu mają większe ryzyko popełnienia samobójstwa?

Ostatnio głośno zrobiło się o amerykańskim zespole za sprawą wykonania utworu „Jożin z Bażin” w Czechach, nic więc dziwnego, że gitarzysta Kirk Hammett i basista Rob Trujillo, gdy ze sceny zeszli James Hetfield oraz Lars Ulrich, sięgnęli po węgierski utwór „A Legjobb mèreg” grupy Tankcsapda. Trio, które łączy w swojej twórczości hard rock, heavy metal oraz punk rock, istnieje od 1989 roku i na jego czele stoi wokalista i basista László Lukács.

W rolę wokalisty ponownie wcielił się Trujillo. Na oficjalnym kanale Metalliki na YouTubie możecie znaleźć zapis tego, niecodziennego, wykonania:

Grupa udostępniła także w dobrej jakości wspomnianego wcześniej „Jożina z Bażin”. 

Trasa promująca ostatni studyjny album grupy dotrze również do Polski. 28 kwietnia muzycy Metalliki wystąpią w krakowskiej Tauron Arenie (gościem specjalnym będzie norweska formacja Kvelertak). Być może również w naszym kraju muzycy pokuszą się o jakąś niespodziankę. 

Warto także wspomnieć, że w kwietniowym numerze „Teraz Rocka”, do kupienia w kioskach, na naszej stronie i w formie e-wydania, znajdziecie obszerną wkładkę poświęconą zespołowi, w której przyjrzeliśmy się drodze, jaką przebył on od 2003 roku, a także szczegółowo zrecenzowaliśmy dyskografię Metalliki.

Komentarze (21)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Poziom: 23
Tomas71 dodano: 06.04.2018, 16:29 #1
Teraz już jestem pewien, że w Polsce zrobią ten sam numer. Przypuszczam, że będzie to coś z repertuaru Lady Pank. Chyba, że spotkanie Borysewicza z Trujillo to przypadek..
nick [83.21.***.***] dodano: 06.04.2018, 17:43 #2
Poweidzcie mi, dlaczego Lars i james schodzą ze sceny? bo co, bo gwiazdy poza zasięgiem? Bo trochę tego nie rozumiem/.......
Ukryj odpowiedzi (2)
Poziom: 10
Wolf66 do nick dodano: 06.04.2018, 21:14 #3
Idą sprawdzić kasę? A może na ośmiorniczki i trufle Uśmiech
wolek [193.19.***.***] do nick dodano: 06.04.2018, 22:59 #4
Bo to solówka Roba i Kirka? I nie tylko w Metallice tak jest, że część zespołu schodzi ze sceny podczas czyjejś solówki?
Stargate [31.42.***.***] dodano: 06.04.2018, 19:19 #5
Co obstawiacie w Polsce? Oby nic ż repertuaru zespołu Lady Punk bo nie nawidze!! Może "mydełko fa? " hahaha
Ukryj odpowiedzi (2)
Poziom: 25
Faust do Stargate dodano: 06.04.2018, 21:10 #6
Sławomir "Miłość w Zakopanem" albo coś Kombi -publiczka będzie zachwycona. Edytowano 1 raz. Ostatnio: 06.04.2018, 21:11
Hamer081 [37.248.***.***] do Stargate dodano: 07.04.2018, 19:18 #7
Wolałbym cover Metalliki zagrany przez Borysewicza, niż na odwrót
wlod [88.84.***.***] dodano: 06.04.2018, 20:10 #8
szkoda komentować ... /: to już od dawna zespół cyrkowy niestety
Ukryj odpowiedzi (5)
Poziom: 25
Faust do wlod dodano: 06.04.2018, 20:40 #9
Dla mnie to już nawet nie cyrkowy - kabaretowy. Uwaga: zaraz będzie hejt!
Poziom: 20
Vampirro do wlod dodano: 06.04.2018, 21:13 #10
Nie jestem fanem Metallici, ale moim zdaniem to miło, gdy zespół przygotowuje takie niespodzianki. Don Airey grywa hymny, Manowar przeklina w różnych językach (a w studiu śpiewa w 17 językach). Nie każdy musi uderzać w poważne tony.
Poziom: 10
Wolf66 do Vampirro dodano: 06.04.2018, 21:19 #11
Zgadza się, tylko jeszcze fajniej jak jest to kompletnie spontaniczne i dzieje się raz na jakiś czas, albo raz, dwa w danym roku. Tutaj wszystko jest z góry zaplanowane, zaaranżowane aby zwiększyć tzw. efekt medialny fajnych chłopaków (wujków z US). Nie tylko o sam fakt grania chodzi, ale o pobudki. Ta "spontaniczność i miłość" do fanów okazuje się bardzo opłacalna i tak już od 25 lat. To nawet już nie jest śmieszne. Nie warto komentować.
wolek [193.19.***.***] do Wolf66 dodano: 06.04.2018, 23:17 #12
Dlaczego ty szukasz Wolf66 dziury w całym? Każdy zespół "zarabia na fanach", każdy zespół się "sprzedał" i będzie się "sprzedawał". Nie tylko mowa tu o Metallice. Każde show musi być zaplanowane na tip top, wszyscy muszą wiedzieć co ma być grane, co się ma dziać. Przez samych fanów przychodzących na koncert takie akcje są mega sprawą. Tym bardziej, jeśli megagwiazdy z USA śpiewają i grają ich narodowe piosenki. A już brawa, jeśli robią to choćby po czesku czy węgiersku. Jestem pewny, że Bieber, Swift, Gomez czy Beyonce nawet nie ruszyli by palcem, by coś takiego wykonać na scenie. Na koniec: nie siej zamętu i nie rób z Metalliki "hamerykańskiego potwora" którego jedynym celem koncertów jest wyciągnięcie jak największej kasy i mającego gdzieś fanów. To już się robi nudne. Od 25 lat.
Maddie [89.64.***.***] do wolek dodano: 07.04.2018, 08:39 #13
Zgadza się, tylko rzecz leży w umiarze, stylu w jakim to się robi i ... pewnej przyzwoitości. Są kapele, które odniosły ogromny sukces nie uciekając się do tandetnych zagrywek, nagłych wolt stylistycznych, koniunkturalizmu, dyskusyjnych kompromisów. Najwięcej tego typu grup zrodziły lata '70te. Metallica z ultra - thrashowych "konkreciarzy" kpiących swego czasu z "pajaców" z Def Leppard, Bon Jovi i Scorpions przepoczwarzyli się w zabawiaczy gawiedzi o image twardzieli. Cóż, to że większość w to wchodzi i daje się złapać na "fajnych chłopaków", to tylko świadczy o tym jak doskonale skuteczną machiną marketingową ten zespół jest napędzany, nie oni jedyni zresztą.
Marek [81.190.***.***] dodano: 06.04.2018, 21:53 #14
Ja u nas widze Mamona Uśmiech albo coś Dzemu
RomanX [213.5.***.***] dodano: 06.04.2018, 22:16 #15
Tam basista zawsze od czarnej roboty był.
dtx [89.64.***.***] dodano: 06.04.2018, 23:09 #16
Może coś Godlewskich?? Uśmiech
Poziom: 5
dexter dodano: 06.04.2018, 23:20 #17
Ja obstawiam, że u nas zagrają "Szła dzieweczka do laseczka" albo co gorsza jakieś disco w stylu "Ona tańczy dla mnie" albo "Oczy zielone". Ale najlepiej żeby odpuścili te jajcarskie zagrywki...... Chyba że Janek Bo namówił Roba na "Mniej niż zero". Nie, no luz..... wiadomo. Lepiej żartować niż chorować. Do zobaczenia pod sceną wariaty!
szczerbata lala [83.22.***.***] dodano: 07.04.2018, 00:00 #18
u nas tylko kolędy albo jakispsalm
RockMan [83.16.***.***] dodano: 07.04.2018, 08:17 #19
Marchewkowe Pole obstawiam ;]
fiolo75 [77.115.***.***] dodano: 07.04.2018, 09:47 #20
A może warto wyobrazić sobie taką sytuację - jest się gwiazdą rocka tego formatu, to Metallica (bo tak jest, czy się to komuś podoba, czy nie), gra się koncert co parę dni w różnych miejscach na świecie, gdzie panuje inna kultura, inne języki i gra się jakiś utwór w języku "miejscowym". Nie jestem pewien, czy by mi się chciało uczyć Uśmiech
Według mnie - pełen szacunek dla tego zespołu, bo nauczyć się grać oraz śpiewać w kilka dni czegoś pewnie zupełnie niezrozumiałego to ogromny wysiłek. Tym bardziej, że moim zdaniem Metallica już nic nie musi, a już na pewno nie musi się tak "wygłupiać" (w pozytywnym sensie). Oni po prostu chcą to zrobić, a nie muszą.
A że medialnie na tym dodatkowo zyskują i być może poszerzą grono fanów o jakieś nowe osoby i te osoby potencjalnie kupią ich wydawnictwa, to chyba nic złego. Lepiej w ten sposób się wypromować, niż przy pomocy jakiegoś taniego chwytu z pseudoskandalem, jak robią to inne gwiazdki.
Mario84 [193.25.***.***] dodano: 08.04.2018, 00:22 #21
W Polsce pewnie zagrają Martyniuka albo Sławomira Uśmiech