terazrock.pl
14
rf | 7 lutego 2017
Newsy 3544V  

Legenda thrash metalu i gwiazda muzyki pop wystąpią razem podczas tegorocznej ceremonii rozdania nagród Grammy.

Metallica zapowiadała coś wyjątkowego na swój występ podczas 59. ceremonii wręczenia nagród Grammy. Wszystko wskazuje na to, że tym czymś będzie wspólny występ z Lady Gagą.

Metallica na Stadionie Śląskim? Jest decyzja

Lady Gaga pochwaliła się na swoim Twitterze, że 12 lutego 2017 roku zagra razem z Metallicą podczas ceremonii wręczenia nagród Grammy, która odbędzie się w Los Angeles. Nie wiadomo jeszcze jaki utwór wykonają razem.

Metallica została nominowana do nagrody Grammy w kategorii Najlepsza Rockowa Piosenka za utwór „Hardwired” pochodzący z albumu „Hardwired... To Self-Destruct”.

Lady Gaga, która dopiero co wystąpiła w finale turnieju Super Bowl promuje wydany w 2016 roku album „Joanne”.

Kontrowersyjne duety Metalliki

Metallica lubi zaskakiwać duetami. W 1997 roku zespół wraz z Marianne Faithfull nagrał piosenkę „The Memory Remains”, która trafiła na płytę „Reload”. W 2009 roku podczas koncertu z okazji 25-lecia Rock And Roll Hall Of Fame grupa wystąpiła z Lou Reedem, Ozzym Osbourne’em i Rayem Daviesem z The Kinks. Współpraca z Lou Reedem tak się spodobała kalifornijskiemu zespołowi, że postanowili nagrać wspólnie płytę. Ukazała się ona w 2011 roku pod tytułem „Lulu”, jako jedno z najbardziej kontrowersyjnych wydawnictw w historii rocka. W 2014 zespół wystąpił podczas ceremonii Grammy wraz z chińskim pianistą Lang Langiem, wykonując utwór „One”.

Lady Gaga często wspominała o swojej fascynacji muzyką heavymetalową, jako swoje inspiracje wymieniając Iron Maiden i Black Sabbath. Fotografowała się między innymi z członkami Anthrax i Marilynem Mansonem. Tak na jej temat wypowiedział się Rob Halford z Judas Priest:

Widziałem jej koncert w San Diego i jest prawdziwym metalem. To jest najważniejsze. Jest metalem. W Nowym Jorku nosiła koszulkę z „Ram It Down” Judas Priest. Rozmawialiśmy krótko. Ale jest szansa, że kiedyś coś nagramy. Bardzo bym tego chciał. Współprace potrafią być bardzo ekscytujące i spontaniczne.

Czy ze wspólnego występu Metalliki i Lady Gagi wywiąże się jakaś głębsza współpraca? A może wspólny album na wzór płyty z Lou Reedem? Co wy na to?

Metallica i Lou Reed: „Iced Honey”

Komentarze (14)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
RALFF [84.10.***.***] dodano: 07.02.2017, 17:26 #1
Piękna kolaboracja - w sam raz dla lamusowej widowni. Brakuje jeszcze Rihanny, Bie(m)bera reaktywacji Space Girls a w Polsce jako supportu - Kombii albo Popka.
Slawek [185.50.***.***] dodano: 07.02.2017, 17:40 #2
RALFF, ale co Ty masz chlopie do Rihanny czy Biebera czy jakiegokolwiek artysty? Ty ich obrazasz a oni w tym czasie leza do gory dupa na ibizie pijac winko, na ktore Ciebie nawet nie bedzie stac. Jak mnie to denerwuje te cale obrazanie Biebera. Fakt nie slucham go, to nie znaczy ze nie szanuje a chlopak mial talent juz od dziecka Uśmiech I osiagnal w zyciu wiecej niz ty i twoi znajomi. Jak Ci sie tak meta niepodoba to sam moze jedz i tam zagraj.
Barakk88 [84.10.***.***] dodano: 07.02.2017, 17:50 #3
Metallica należy u nas do tzw. świętych krów, które nie wolno krytykować. Kolega RALFF ma prawo do swojego zdania, dokładnie tak - jak i Ty, czy ktokolwiek. Z drugiej strony, czemu do tej "kolaboracji" Meta nie zaprosiła jakiegoś undergroudowego, kompletnie odjechanego artysty?! Padło na megagwiazdę, podobnie jak Lang Lang w Chinach. Poszerzamy target i liczymy kasę od tantiemów...
Jako jako rockowiec i metalowiec, raczej niezbyt przychylnym okiem patrzę na twórczość kogoś w rodzaju wyżej wymienionych, zaś do samych artystów nie mam nic, jak pewnie i oni do mnie.
Avon [62.141.***.***] dodano: 07.02.2017, 18:51 #4
Czuję, że duet Metallici i Gagi będzie jednym wielkim WOW! Lady można już było nie raz widzieć w rockowych wcieleniach i usłyszeć jej niesamowity głos - spójrzmy chociażby na występ z Rolling Stones, Queen czy chociażby, z innej beczki, covery z Tonym Bennettem! Teraz czekać tylko na Grammy Uśmiech
Peterson [83.217.***.***] dodano: 07.02.2017, 21:26 #5
To chyba Lady Gaga wystąpi z Metallicą a nie na odwrót. Nie umniejszając żadnemu
bbfan [77.254.***.***] dodano: 07.02.2017, 22:42 #6
Mówiłem już dawno, że to już nie jest zespół metalowy,a obwoźny cyrk. Lou Reed i Faithful to kontrowersyjne duety ? Slawek co ty chrzanisz,to, ze Bieber jest bogaty nie usprawiedliwia,ze jest wytworem medialnym. Mam w d.... ile zarabia, jest to gówniany pop i tyle...
Grop [84.10.***.***] dodano: 08.02.2017, 09:08 #7
To oczywiste, dobrze mówisz - cyrk a raczej "Hollywood Supermarket". Nie jestem szczególnym fanem Mety, nigdy nie słuchałem zbyt wiele thrashu - dla mnie ten zespół to jedno wielkie sells out, nadają się do programów w rodzaju Taniec na Lodzie czy prowadzenia Idola.

Czy nie widzicie, moi drodzy, że oni te 'kontrowersyjne kolaboracje' aranżują zawsze tak, aby przy okazji pokazały ich słynne telewizornie i internety? Czemu nie jammują z tego typu muzykami w kameralnych warunkach, tylko zawsze w świetle ramp. Bo to nic innego, jak kolejna kampania marketingowa i tyle. Dobra - wierzcie dalej w ich szczerość i kultowość oraz niezależność, też lubię dobre żarty.
Poziom: 15
Vampirro dodano: 08.02.2017, 10:30 #8
Miarą sukcesu nigdy nie powinny być pieniądze ani nawet popularność. Jeśli jakiś zespół robi coś właśnie dla pieniędzy lub popularności, to niech się nie dziwi, że później ludzie mają im to za złe.
A naprawdę szczerze wątpię, żeby ktoś z Metallici pomyślał sobie "o, ta Lady Gaga ma fajny głos i ciekawą osobowość, chciałbym z nią kiedyś zagrać". Sądzę, że patrzą na to jak na czysty biznes. A jej rockowe koszulki też są pewnie tylko elementem wizerunku (podejrzewam, że chodzi o to, by była "tą niegrzeczną").
I jeszcze odbiegając nieco od tematu, w Chinach jest naprawdę dobra, acz niedoceniana scena rockowa. Żeby tylko chociaż wspomnieć Tang Chao czy Chaozai. Występ Metallici z jednym z nich byłby dopiero wydarzeniem.
RALFF [84.10.***.***] dodano: 08.02.2017, 10:49 #9
Dokładnie, tu już tylko biega o kasę i łatwy fejm. Będą "kooperować" z kimkolwiek aby tylko było o tym głośno w mainstreamie. Fajnie się czyta uzasadnienia Urlicha, odnoszące się do "poszerzania horyzontów i przekraczania barier", cóż za sofistyka stosowana... Metallica to już od lat wyłącznie instytucja biznesowa, podległa mainstreamowym regułom komercyjnym.

Ja zawsze miałem szacun dla zdecydowanie bardziej niezależnych artystów, którym wisi to, czy ich twórczość jest kochana, bądź nawet akceptowana przez poprawnie polityczną większość, czy też nie - robią swoje i nie oglądają się na kasę. W tzw. metalu, którego nie jestem zbytnim fanem, formacja tego typu był Motorhead, czy z popularniejszych grup - Iron Maiden.
Kubek [194.63.***.***] dodano: 08.02.2017, 15:51 #10
Moi Drodzy, chyba oczekujecie zbyt dużo. Metallica przekroczyła Rubikon dawno temu, gdy wydała Czarny Album i postanowiła go skomercjalizować. Od tego momentu trzeba ją traktować jak produkt. Zarządza nim nie Ulrich/Hetfield a spece od wizerunku i sprzedaży. Działania podejmowane są w oparciu o modele ekonometryczne a nie wizje artystów. Oczywiście nie przeszkadza to tworzyć Mecie dobrej muzy, czego moim zdaniem przykładem jest ostatnia płyta. Ale to dwie różne sprawy. Nie zgadzam się natomiast że Ironi są w czymś lepszym, handel piwem czy wizerunkiem Eddiego to po prostu inna stratega speców od sprzedaży.
GregW [94.254.***.***] dodano: 08.02.2017, 16:16 #11
Ta kolaboracja to w dużej mierze pomysł ludzi z Grammy, na którą Meta przystała. A Gaga czego by nie tworzyła w popie, ma b.dobry głos i spokojnie mogłaby poradzić sobie w rock 'n' rollu. Przykład:
https://youtu.be/nNow_5yzwL0
Poziom: 12
b_efta dodano: 08.02.2017, 17:47 #12
Nie rozumiem oburzenia. Metallica już dawno nie jest zespołem garażowym i nie grają w jakiejś niszy. Ten zespół to firma i nie mają obowiązku zadowalać wszystkich dookoła, bo robią to co chcą i co im się opłaca.
Ukryj odpowiedzi (1)
bbfan [77.254.***.***] do b_efta dodano: 09.02.2017, 22:12 #13
Ja rozumiem oburzenie. Taki zespół nie powinien grać z byle popową gwiazdką. Chociaż już jak grali hymn USA w czapkach baseballowych to już była kicha... Co z tego, że płyta dobra skoro występują z byle kim, byle gdzie...