terazrock.pl

Ruszyła sprzedaż biletów na europejskie koncerty zespołu Metallica. W wielu krajach fani wyrażają swoje niezadowolenie ze sposobu ich dystrybucji.

Trasa koncertowa Metalliki po Europie rozpocznie się 4 września 2017 roku i potrwa do 11 maja 2018 roku. Po drodze Metallica odwiedzi Polskę, 28 kwietnia 2018 występując w krakowskiej Tauron Arenie. Zainteresowanie biletami jest ogromne, niestety ich sprzedaż budzi wiele kontrowersji w wielu krajach.

Metallica w Polsce. Najważniejsze informacje

„International Business Times” opublikował artykuł, opisujący problemy z kupnem biletów na brytyjskie koncerty Metalliki. Bilety rozeszły się w ciągu 10 minut, a chwilę później pojawiły się na stronach oferujących bilety z drugiego obiegu, gdzie na koncert w londyńskim O2 Arena sprzedawane są po 200 funtów (cena nominalna to 50-85 funtów). Na inne brytyjskie koncerty pośrednicy żądają nawet po 2000 funtów!

Fani Metalliki żalili się w internecie.

To hańba, że GETMEIN i mu podobni mogą sprzedawać bilety i uchodzi im to na sucho

– napisał jeden z fanów.

Metallica musi przemyśleć sprzedaż biletów, bo właśnie wydałem czterokrotność nominalnej ceny biletu, żeby obejrzeć ją w Manchesterze

– napisał inny.

Innych fanów oburzyło to, że Metallica zażądała wysokich cen za możliwość spotkania się z zespołem w ramach meet & greet. Wcześniej spotkania z zespołem były darmowe dla członków oficjalnego fan clubu Metalliki. O tym, kto się spotka z członkami zespołu decydowało losowanie.

Płacić 2000 funtów za uścisk dłoni? To niepojęte

– pisze jeden z fanów.

Co się stało z darmowym m&g dla członków fan clubu? Fanom nie powinno się kazać dużo płacić. Niewielka opłata jest zrozumiała

– pisze inny.

Są jednak tacy, którzy stają w obronie zespołu.

Metallica to rockowa ELITA. Takie przeżycia nigdy nie są tanie, przykro mi.

Brytyjski rząd pracuje nad ustawą, mającą zdelegalizować handel w drugim obiegu biletami na wydarzenia kulturalne i sportowe.

Bilety imienne dobrym rozwiązaniem?

Fani w Polsce z kolei narzekają na wprowadzenie imiennych biletów na koncert Metalliki, które mają zapobiec odsprzedawaniu biletów po zawyżonych cenach. Oto, co pisze organizator koncertu, Live Nation:

Bilety na ten koncert są spersonalizowane. Oznacza to, że podczas składania zamówienia należy obowiązkowo podać imię i nazwisko każdego uczestnika.

Imię i nazwisko każdego z uczestników koncertu zostanie wydrukowane na bilecie.

Bilety będą sprawdzane przy wejściu na koncert, aby porównać, czy dane zamieszczone na bilecie odpowiadają danym zawartym w dokumencie tożsamości uczestnika. Zmiana danych uczestnika koncertu będzie niemożliwa.

Na to wydarzenie obowiązuje limit 4 biletów (2 dla Metclub Presale) na klienta co oznacza, że jedna osoba może kupić wyłącznie nie więcej niż 4 bilety (2 dla Metclub Presale) (w jednym zamówieniu lub w większej ilości zamówień).

W przypadku zakupu przez jedną osobę ilości przekraczającej ustanowiony limit, Organizator zastrzega sobie prawo do anulowania wszystkich zakupionych biletów na podstawie Regulaminu Uczestnictwa w Imprezie.

Są osoby, którym takie rozwiązanie się nie podoba. Oto kilka komentarzy, które pojawiły się na Facebooku Live Nation (zachowaliśmy pisownię oryginalną):

Co to za jaja z biletami na nazwisko? Ja rozumiem, że przeciwdziałanie konikom jest ważne, ale kupować bilet na nazwisko na PONAD ROK przed wydarzeniem to jak typować w Lotto. W ciągu tego roku to może mnie kilka razy jakieś auto przejechać... :> Live Nation Polska czy faktycznie nie będzie żadnej możliwości zwrotu?

- napisał Marek.

a co jak nie dożyję? co to za diabelski pomysł z tymi nazwiskami?

- to z kolei wypowiedź Agnieszki.

Są też głosy popierające pomysł:

Brawo, że w końcu zrobiliście coś z tym, żeby walczyć z Januszami Biznesu, Cebulakami i odsprzedażą biletów za 2-5x krotność ceny biletu nominalnego w przypadku, gdyby personalizacji biletu nie było. Ludzie nie będą na oślep kupować biletów, żeby potem wystawiać na sprzedaż, przemyślą uczestnictwo w koncercie

- pisze Magdalena.

Live Nation Polska w imieniu fanów gratuluje. Bardzo dobry pomysl walki z konikami

- to natomiast zdanie Filipa.

Jak widać, trudno o idealne rozwiązanie. A Wy co wolicie? Weźcie udział w poniższej sondzie.

Sonda - wypowiedz się!

Jakie rozwiązanie wolisz?

Bilety zwykłe z ryzykiem, że koniki będą je sprzedawać po zawyżonej cenie.
45% (345 głosów)
Bilety imienne bez możliwości odsprzedania.
45% (342 głosy)
Jest mi to obojętne.
9% (70 głosów)
Komentarze (29)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Poziom: 20
Faust dodano: 25.03.2017, 14:23 #1
Kombinat do zarabiania kasy za wszelką cenę na dodatek - wciskania kolejnych kopii tego samego albumu. To cholernie nieuczciwe, ale cóż - kasa się liczy.
Mareritt [37.8.***.***] dodano: 25.03.2017, 15:03 #2
Rozumiem walczenie z debilami co kupują bilety tylko po to żeby je sprzedać 2x drożej, ale jak juz muszą być spersonalizowane to niech będą z możliwością zwrotu bo nigdy nie wiadomo co się stanie za rok. Ślub, pogrzeb, sprawy rodzinne, poród itp. A wtedy kasa idzie się jebac.
Ukryj odpowiedzi (1)
Master [37.47.***.***] do Mareritt dodano: 25.03.2017, 18:50 #3
Dobrze powiedziane.Tylko dlatego odpuściłem sobie ten komcert bo poprostu nie wiem co wydarzy się w trakcie 13 miesięcy.A w rodzinie mam starsze osoby.
Bilet imienny ale z możliwością zwrotu jak najbardziej
Jack [37.248.***.***] dodano: 25.03.2017, 15:58 #4
Ignore'em'all. Don't but shit, just fu...ing music.
Multiinstrumentallista [91.94.***.***] dodano: 25.03.2017, 17:27 #5
moim zdaniem to tez pozyteczny sposob poniewaz bilety imienne gwarantuja wieksze bezpieczenstwo na imprezie kurturalnej
Poziom: 15
maddog dodano: 25.03.2017, 17:58 #6
Wczoraj o godz. 10.00 strona internetowa Live Nation zablokowała się a po 30 minutach wszystkie bilety zostały wyprzedane więc nie wiem o czym dyskusja ?
Ukryj odpowiedzi (1)
NIKT [217.172.***.***] do maddog dodano: 25.03.2017, 19:20 #7
Problem w tym że bilety się nie wyprzedały i będą rzucać jak ochłapy psom co jakiś czas.
Sand [89.17.***.***] dodano: 25.03.2017, 18:08 #8
Nie rozumiem szału związanego z tym koncertem. Przecież jest tyle innych zespołów które pożerają nową Metallice na śniadanie i mają ceny biletów nie przekraczające 150 zł. Jedyna słuszna muzyka
Ukryj odpowiedzi (1)
Poziom: 20
Faust do Sand dodano: 25.03.2017, 18:31 #9
+1, siła mediów...
lARS t. [31.42.***.***] dodano: 25.03.2017, 18:25 #10
Podobnie jak kolega -wpis obok: siedziałem na komputerze i przez godzinę próbowałem się zalogować ( bezskutecznie), po czym uzyskałem informacje, że wszystkie bilety zostały sprzedane. To niby jak mogłem kupić te cholerne bilety. Zwariowane procedury, zwariowane czasy...
Metal misiek [155.133.***.***] dodano: 25.03.2017, 18:40 #11
Bilety imienne jak najbardziej dobry pomysł. Jedyne co mnie bulwersuje to fakt że bilety sprzedawane są ponad rok wcześniej, a gdzie ilość miejsc jest nie duża w porównaniu do zainteresowanych koncertem i chcących zobaczyć i usłyszeć Metallice na żywo. Weźcie pod uwagę że nie każdy ma możliwość odrazu kupna biletu. Niektórzy muszą odkładać na tą przyjemność kasę kilka ładnych miesięcy. Bilety powinny być sprzedawane około 6 miesięcy przed koncertem a nie ponad rok.
ila [5.172.***.***] dodano: 25.03.2017, 18:47 #12
zamawiając bilety 2na Ticketmaster udało mi się dotrzeć do wyboru miejsc i podawania nazwisk....ale pier...ny przycisk DALEJ nie działał!!!!!!!!! Po kilku godzinach prób udało dodzwoniłam się do obsługi klienta..dowiedziałam się. że powinnam zmienić przeglądarkę i wyłączyć Adblocka...skąd to q...a miałam wiedzieć....powinno działać!!!!!!...więc mam wy..ne zalogowałam się na niemiecki Tickmaster, zamówiłam bilety na koncert w Koln we wrześniu i mogę zwrócić bilety do 2 dni przed koncertem ....bez łaski
Ukryj odpowiedzi (1)
majdan72 [83.4.***.***] do ila dodano: 25.03.2017, 19:25 #13
To tylko świadczy o tym że jesteśmy traktowani jak kraj kolonialny i nie piszę tego żeby wywołać dyskusję polityczną tylko piszę jak jest. Sprzedaż biletów na Black Sabbath to dopiero była jazda, najpierw się " całkowicie skończyły" , a potem nagle sie pojawiły w trzykrotnej cenie. Spersonalizowana sprzedaż biletów IMO nie jest w trosce o fanów i o wykup biletów przez koników, ale ma służyć całkowitej kontroli sprzedaży i ceny przez cały okres dystrybucji - tzn organizator nie chce mieć konkurenta w postaci koników w momencie kiedy nagle jednak pojawią się nowe bilety - ale już w innej cenie. Mi się udało kupić - mam sektor C. Ciekawe jak inni - piszcie, może rozszyfrujemy spisek -Uśmiech
pozdrawiam
BREDO [91.226.***.***] dodano: 25.03.2017, 21:15 #14
Rozumiem, Metallica to wielki zespół ale jak taki Testament przyjeżdża do Polski (byłem w czerwcu 2016 we Wrocławiu) to bilety bez problemu można kupić w kasie pół godz przed koncertem i to grali w klubie gdzie miejsc jest mniejsza ilość. Wiekszość klapki na oczach i uszach i tylko ta Meta Meta
Meta...ehhhh
Ukryj odpowiedzi (1)
odoja [109.95.***.***] do BREDO dodano: 27.03.2017, 00:47 #15
Nikt na szczęście nie każe ci tej "mety" słuchać Uśmiech także nie wiem po co marnujesz swój jad tutaj Uśmiech
mirek68 [79.191.***.***] dodano: 25.03.2017, 23:59 #16
Dużo biletów poszło 21.03. dla fanów. Wystarczyło założyć konto na stronie metallica.com i na podstawie wygenerowanego tam kodu od godziny 11:00 przez parę minut po 2 bilety koło siebie w sektorach A były w zasięgu zakupu nawet dla takich internetowych dyletantów zakupowych jak 50-letni ja. Starzy fani "składkowi" mieli już dostęp od godziny 10:00. A że pula szybko się wyczerpała - w końcu to Metallica na trasie halowej.
Drumin [82.4.***.***] dodano: 26.03.2017, 05:26 #17
Nie wypowiem się w sondzie, bo mam inny pomysł.
Mianowicie LiveNation mógły zaproponować zwrot biletu (jego unieważnienie przez Internet) do np. tygodnia lub dwóch przed koncertem wraz ze zwrotem kosztów (potrącić jedynie prowizję 10-15%). Osoby, którym nie udało się kupić biletu miałyby taką szansę wiedząc, że jakaś część ludzi bilet zwróci - a wiemy, że na pewno tak by się stało.

No ale cóż... inteligentni nie rosną na drzewach...
Ronnie [195.182.***.***] dodano: 26.03.2017, 09:15 #18
Podejrzewam, że biletów nie było wcale 20 000 tylko może z 5 000. Większość została już wcześniej rozdrapana przez różnych sponsorów i innych ważniaków. Na pozostałe 5 000 ludziska rzucili się jak na torebki Wottchena w Lidlu. Swoją drogą w Niemczech jakoś Metallica może zagrać kilka koncertów (chyba ze 6 w tym roku) a do Polski zawita na jeden??? Jeden???
rebeliant [89.75.***.***] dodano: 26.03.2017, 10:58 #19
Próbowałem kupić, totalna januszowa wiocha organizatora, zgadzam się z jednym komentarzem, gdzie przy finalizowaniu przycisk dalej nie działał. Pomimo zamieszania z nazwiskami, brakiem możliwości zwrotu....i tak beznadzieja (osoba mająca jakiś kod fanklubu, ma mieć przywilej?.....)


RALFF [84.10.***.***] dodano: 26.03.2017, 11:33 #20
Dokładnie, przedsprzedaż też robi swoje. Na trasę Ironów po UK też "poszły w moment" dzięki kodom z przedsprzedaży. 120,000 sprzedali na pniu. Co do kontroli, uważam, że jakaś kontrola powinna być...
Buzz [78.88.***.***] dodano: 26.03.2017, 12:30 #21
Szczerze - mnie koniki nie przeszkadzają. Bo w tym wypadku mogłabym kupić bilety na koncert w czasie kiedy już kasę nazbieram. Moja kasa i moja decyzja ile chcę za bilet zapłacić. Live National chyba pozazdrościło zarobku koniom bo na sprzedaży 1 biletu lepiej wychodzili niż LN
Drzewo [95.160.***.***] dodano: 26.03.2017, 14:55 #22
Imienne bilety- nareszcie. A do wszystkich komentujacych ze np moze mnie kilka razy auto rozjechac, moge umrzec, HIT- mam starsze osoby w rodzinie (chyba chodzi o to, ze moga umrzec i bedzie akurat trzeba isc na pogrzeb) itp. Czy w wyzej wymienionych sytuacjach Waszym glownym problemem zyciowym bedzie to ze kupiliscie bilet na koncert i na niego nie pojdziecie??:D
odoja [109.95.***.***] dodano: 27.03.2017, 00:54 #23
Imienne bilety, pomysł rewelacyjny i jestem za nawet jeśli cokolwiek miałoby mi przeszkodzić w uczestnictwie koncertu. Fakt, minus za taką daleką datę koncertu ,ale zauważcie,iż nie tylko my tak mamy ale również pozostałe kraje, być może przy następnej trasie będzie inaczej. Również minus za brak możliwości zwrotu, ale myślę, że jeśli pojawiły się negatywne komentarze w przypadku innych koncertów/zespołów pojawi się możliwość zwrotu, ale też np. zmiany danych na bilecie, bo co za problem formalnie wysłać prośbę i live nation przesyła na email nowy bilet z poprawionymi danymi. Wszystko się da. Nawet to marudzenie na przyszłość pomoże Mrugnięcie.
Mike [95.49.***.***] dodano: 27.03.2017, 01:16 #24
A tak jak na Wacken nie można? Imienne, ale wtórna sprzedaż jest możliwa u dystrubutora?
Kristoff [185.44.***.***] dodano: 27.03.2017, 08:26 #25
Niestety, ale ceny za bilety jak na standardy naszych zarobków totalnie zawyżone. 236zł, to powinien być bilet na przynajmniej połowę miejsc, a nie kilkaset. Strasznie zawiodłem się tym, co się wydarzyło a propos biletów. Najbardziej smutne jest to, że mogąc kupić tylko dwa bilety, a chcąc iść z rodziną klasycznie 4 osobową nie mam szans na to, by siedzieć razem.
darrek11 [82.13.***.***] dodano: 27.03.2017, 22:41 #26
Metallica to juz jest przedsiebiorstwo. Skonczyly sie czasy zabawy, idealow i tworzenia nowej swietnej muzyki. Teraz sa czasy zarobku, glownie na koncertach. Tymbardziej jak wiesc niesie od wielu lat sprzedaz plyt drastycznie spada. Stad i ceny biletow na koncert sa wysokie. Kwestia dystrybucji biletow to juz oddzielna sprawa. Ale jak mawia na koncertach James Hatfield: Metallica loves you Uśmiech
darrek [82.13.***.***] dodano: 27.03.2017, 22:42 #27
Metallica to juz jest przedsiebiorstwo. Skonczyly sie czasy zabawy, idealow i tworzenia nowej swietnej muzyki. Teraz sa czasy zarobku, glownie na koncertach. Tymbardziej jak wiesc niesie od wielu lat sprzedaz plyt drastycznie spada. Stad i ceny biletow na koncert sa wysokie. Kwestia dystrybucji biletow to juz oddzielna sprawa. Ale jak mawia na koncertach James Hatfield: Metallica loves you Uśmiech
rataj [89.73.***.***] dodano: 28.03.2017, 00:32 #28
Dwie sprawy. Pierwsza, jesli sie do koncertu nie dozyje to i tak nieboszczykowi wszytko jedno - czy ma w kieszeni bilet czy 400zl. Druga, slaba to walka z konikami ta personalizacja. I tak sprzedaja bilety po 2000zl, i tak ktos je kupi i jedynym przegrnym moze (ale nie musi - czas pokaze) byc ten nabywca.
Roland [188.165.***.***] dodano: 04.04.2017, 07:07 #29
Bilety imienne są ok. ale powinna być możliwość zwrotu za prowizją dla organizatora . A handlarze niech się obliżą .