terazrock.pl
1
szy | 7 sierpnia 2017
Koncerty 837V  

Amerykańska formacja Mastodon po raz kolejny wystąpi w naszym kraju i będzie promowała swoją najnowszą płytę, „Emperor Of Sand”.

Amerykański zespół Mastodon zagra 11 listopada 2017 roku w warszawskim klubie Progresja. Koncert odbędzie się w ramach trasy promującej album „Emperor Of Sand”, który ukazał się 31 marca. Organizatorem koncertu jest Knock Out Productions.

Bruce Dickinson świętuje 59. urodziny

Tegoroczny koncert w Polsce będzie wyjątkowy, ponieważ na nadchodzącej trasie koncertowej zespołu pojawi się specjalny gość - Scott Kelly z zespołu Neurosis, który wystąpi na scenie w kilku numerach wraz z Mastodon.

Amerykanie przyjadą do Polski promować album Emperor Of Sand”, który jest najlepiej sprzedającym się krążkiem w historii zespołu.

W roli supportu zaprezentują się post-metalowcy z Russian Circles. Przedsprzedaż biletów (w cenach: 105 PLN - przedsprzedaż i 120 PLN - w dniu koncertu) wystartuje w najbliższą środę 9 sierpnia o godzinie 12:00.

Mastodon powstał w 2000 roku, kiedy podczas koncertu High On Fire w Atlancie spotkali się Brann Dailor, Bill Kelliher, Troy Sanders i Brent Hinds. Początkowo śpiewał z nimi dodatkowo Eric Saner, lecz szybko opuścił grupę, która do dziś gra w czteroosobowym składzie. Mastodon zadebiutował w 2002 roku albumem „Remission”, którym zwrócił uwagę metalowego podziemia. Kolejne płyty pokazały ambicje członków do grania bardziej progresywnego metalu i rocka, czego kulminacją była płyta „Crack The Skye” z 2009 roku.

Mastodon wielokrotnie gościł w Polsce, między innymi na festiwalach Sonisphere i Ursynalia. Ostatni koncert dał w lipcu tego roku w gdańskim klubie B90.

W sierpniowym numerze „Teraz Rocka”, który trafił do kiosków już 26 lipca, wkładkę poświęciliśmy właśnie zespołowi Mastodon. Przypomnieliśmy w niej biografię tej fascynującej grupy, a także przeanalizowaliśmy jej barwną dyskografię. Najnowsze wydanie miesięcznika możecie kupić zarówno w kioskach w całej Polsce, jak i w naszym sklepie internetowym.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Poziom: 14
Riff Raff dodano: 08.08.2017, 10:30 #1
Szkoda, że o festiwalu Kielce Rockują, na którym wystąpi m.in. Jan Akkerman i koncercie Uli'ego Jona Rotha w Katowicach ani mru mru...
© 2013 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group