terazrock.pl
19
mg | fot. Romana Makówka | 3 grudnia 2017
Newsy 6664V  

Jak wynika z krótkiego wpisu opublikowanego na Facebooku, wczorajszy koncert TSA w Gomunicach mógł być ostatnim z udziałem Marka Piekarczyka.

Choć nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone, Marek Piekarczyk najprawdopodobniej nie jest już wokalistą niezwykle zasłużonego dla polskiego rocka zespołu TSA. Z krótkiej informacji opublikowanej na oficjalnym profilu artysty w serwisie Facebook możemy się dowiedzieć, że wczoraj odbył się ostatni koncert TSA, na którym zobaczyć mogliśmy Piekarczyka.

Myles Kennedy. Szczegóły solowej płyty

Wpis, który nie został najprawdopodobniej opublikowany przez samego zainteresowanego, brzmi następująco:

Pod wpisem znalazło się wiele komentarzy fanów, którzy nie do końca wierzą, że wokalista faktycznie odszedł z TSA. Wśród nich pojawił się również komentarz Bartłomieja Ficka, który był na koncercie w Gomunicach:

Jak dobrze że udało mi się wczoraj być na koncercie z tym najlepszym składzie. Wczoraj to był jeden z najlepszych koncertów na których byłem. Szkoda tego, bo wczoraj pokazał zespół, że są w dobrej formie. Pan Marek nie żałował głosu i dobrze wyciągał.

Wciąż nie ma żadnych dodatkowych informacji potwierdzających doniesienia o odejściu Piekarczyka z TSA. Oświadczenie czy nawet krótka wzmianka nie pojawiły się na stronie internetowej zespołu, czy w mediach społecznościowych. Sytuacja jest dodatkowo o tyle dziwna, że TSA ma zaplanowane kilka koncertów, z których najbliższy już 8 grudnia w Wadowicach, później natomiast w Toruniu, Krakowie czy w Gdańsku, aż do drugiej połowy lutego przyszłego roku.

Marek Piekarczyk związany jest z TSA od 1981 roku i choć nie jest liderem formacji – tym jest bez wątpienia Andrzej Nowak – to jest jednym z jej najważniejszych członków, osobistością sceniczną i postacią rozpoznawalną na całej polskiej scenie muzycznej. Choć ostatni album studyjny TSA wydało w 2004 roku, nieprzerwanie koncertuje i zapełnia nawet największe polskie kluby.  

Komentarze (19)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Hard & heavy [86.38.***.***] dodano: 03.12.2017, 09:07 #1
Nienawidzę tego ich pie....lenia, że to już ostatni koncert, że to, że tamto. To już było Marek. Apóźniej zeszliście się znowu z czego byłem przeszczęśliwy. Uwielbiam TSA. Uwielbiam Piekarczyka Marka z TSA.Nienawidzę natomiast celebryty Piekarczyka Marka z pie...rzonych, debilnych programów dla pi....rzonych debili. Howgh!
Poziom: 16
Vampirro dodano: 03.12.2017, 09:32 #2
Czasami myślę, że gdyby nie Piekarczyk, TSA byłoby najlepszym zespołem w historii polskiej muzyki - a to dlatego, że zamiast grać, Piekarczyk woli występować w telewizji i radiu. Ale z drugiej strony, jeśli na jego miejsce ma przyjść ktoś inny niż Grzegorz Kupczyk, to jego odejście byłoby katastrofą.
bbfan [77.254.***.***] dodano: 03.12.2017, 10:40 #3
Gdzie Kupczyk, a gdzie TSA daj spokój! Piekarczyk śpiewa co tydzień z TSA i solowo. Gra muzykę, której nie gra radio i musi tez gdzież zarabiać poza graniem. To nie jest Feel czy Piasek.
Tomp [91.233.***.***] dodano: 03.12.2017, 11:27 #4
Szkoda!!! Myślę, że największym szkodnikiem w TSA jest niestety Andrzej N. Uwielbiam Go jako gitarzystę, ale jako człowieka niekoniecznie. To prawdopodobnie On blokuje nagranie nowej płyty i na tym tle doszło do zgrzytów. Słyszałem wywiad z Markiem Piekarczykiem, w którym stwierdził, że jest skomponowanych 7 nowych utworów, ala Andrzej N. nie jest zainteresowany ich nagraniem. Przez Nowaka TSA już kilka razy zawieszało działalność.
Ukryj odpowiedzi (2)
Dariusz [83.27.***.***] do Tomp dodano: 03.12.2017, 15:16 #5
Co za bzdury opowiadasz ? To , że teraz Andrzej nie widzi sensu nagrywania wcale mnie nie dziwi bo w tej atmosferze nie da się nagrać dobrego materiału ? Robić to na siłe ? Andrzej niczego nie blokuje wręcz przeciwnie Piekarczyk cały czas podkopuje dołki w branży Andrzejowi wiem z autopsji wiec Andrzej wcale nie musi mieć ochoty z kimś takim nagrywać
Nolan [77.254.***.***] do Dariusz dodano: 03.12.2017, 18:26 #6
Jakie dołki? Nowak nagrywa ze Złymi Psami. Irytuje mnie sytuacja na koncertach, gdzie Nowak jest na pierwszym planie, chodzi i gra po całej scenie jakby to był tylko jego występ. Piekar chce wydać płytę.
Były [31.42.***.***] dodano: 03.12.2017, 11:44 #7
TSA już dawno zaczęło być karykaturą samego siebie. Od 12 lat nie mają z wyjatkiem KASY powodów, dla których mają wystepować. Od 12 lat odcinają kupony od swej legendarnej sławy. Powodem, dla którego zespół powinien działać, jest nagrywanie nowej płyty. TSA nie potrafi chocby jednego kawałka stworzyć od wielu lat. I to mnie boli! Bo kupowałem analogowe płyty zespołu w latach 80-ych. Bo mam kasety w pudełku kupione 30 lat temu.... I smutno, że 5 facetów ( nie 2, czy 3 ) od tylu lat uprawia muzykę wyłącznie dla kasiory.
Nolan [77.254.***.***] dodano: 03.12.2017, 13:09 #8
Prawda jest taka, ze w zespole nie ma chemii. Nowak się panoszy jakby to był jego solowy projekt. Po płycie Proceder twierdził, ze to solowa płyta Machela, bo za mało było numerów Nowaka.
Ja [5.172.***.***] dodano: 03.12.2017, 17:34 #9
Mdli mnie, gdy słyszę, jak Piekarczyk robi z siebie pajaca w Zetce za kasę.
bartf [83.24.***.***] dodano: 03.12.2017, 18:13 #10
Byłem na koncercie w Stodole a nie w Gomunicach, ale mniejsza z tym. TSA bez Piekarczyka nie będzie już tym samym...
Stary fan [5.57.***.***] dodano: 03.12.2017, 19:29 #11
Mam nadzieję ,że zespół zajmie oficjalne stanowisko i poinformuje fanów ,myślę że należy się to słuchaczom
kubistal76 [156.67.***.***] dodano: 03.12.2017, 20:16 #12
Wszystko to odcinanie kuponów powrócili w tym samym czasie co Europe a różnica kolosalna . Europe nagrało już sześć albumów studyjnych dobrze przyjętych a oni ? Piekarczyk umie śpiewać i powinni się pozbyć Nowaka z zespołu gdyż on wszystko blokuje i wydaje się być pozerem szkoda by fajne kawałki narywali
Kriss [5.172.***.***] dodano: 03.12.2017, 22:10 #13
W Stodole zapytałem Piekarczyka między piosenkami , kiedy nowa płyta. Odpowiediał ze smiechem -Chyba chodnikowa, już się nie nagrywa plyt... :(
rozżaleni fani z Kędzierzyna-Koźla [93.179.***.***] dodano: 04.12.2017, 10:00 #14
od 13 lat nie możemy uwierzyć, ze dorośli faceci nie mogą się dogadać i nagrać płyty. W dodatku 4 z nich to ziomale z Opola, czyli prawie z "jednego podwórka". Przecież ich w sensie muzycznym nic lepszego nie spotka już w życiu. Byłem na Igrzyskach Rockowych na Górze św. Anny złe psy, tj. Nowak za nic miał inne zespoły i zrobił próbę trwającą 2 godziny, później w rozmowie stwierdził, że płytę może nagrać wyłącznie z Piekarczykiem. Z kolei Kapłon w rozmowie stwierdza, że Piekarczyk się w TV prostytuuje. Brak słów, nie chce się pisać ......
Poziom: 12
sunset_station dodano: 04.12.2017, 10:59 #15
TSA to od dawna zespół kontraktowy. Mówił nawet o tym Nowak w jednym z wywiadów. Zjeżdżają się chłopaki na koncert i do domu. A że ludzie ciągle przychodzą i chcą ich słuchać i oglądać na żywo, to i ciągle grają. Taką mają pracę i z tego żyją. Natomiast brak porozumienia na płaszczyźnie twórczej sprawia, że nowa płyta tkwi w zawieszeniu, również od dawna. W tej sytuacji każdy realizuje się na boku, co nie jest dziwne. Nowak ma swoje Złe Psy i całkiem dobrze mu idzie, Piekarczyk też sporo koncertuje, oprócz tego radio i tv.
Piekarz już raz o mało nie położył TSA, teraz strzela kolejnego focha. Może faktycznie byłoby lepiej jakby sobie dali spokój na jakiś czas.
TSA Fan [31.42.***.***] dodano: 04.12.2017, 12:47 #16
Niech sobie dadzą spokój na zawsze. Póki się nie zeszli i nie nagrali Procedera, to TSA było LEGENDĄ !!! Teraz są smieszni ze swoimi humorami i 12 o letnią trasą promującą płytę wydaną w 2005 roku !!! Jak Guns N Roses, tylko smieszniej..... " Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść..."
Ukryj odpowiedzi (1)
bbfan [77.254.***.***] do TSA Fan dodano: 04.12.2017, 19:07 #17
Róznica miedzy TSA, a Gunsami jest taka, że Piekarczyk śpiewa, a Axl tylko pieje...
mbb [80.50.***.***] dodano: 04.12.2017, 15:55 #18
Wystarczy porównac daty koncertów TSA i solowe Marka Piekarczyka...
9 grudnia TSA na Luxfeście w Toruniu, a Piekarczyk na U2 Symfonicznie w Szczecinie. Ktoś tu czegoś nie dograł...
Poziom: 3
Piecol dodano: 10.12.2017, 12:29 #19
Byłem wczoraj na koncercie TSA w Toruniu. Bardzo udany. Pan Marek powiedział, że "to nie koniec TSA".
POWOLI TEN PORTAL ZBLIŻA SIĘ DO TABLOIDÓW!