terazrock.pl
33
szy | 18 listopada 2017
Newsy 22638V  

Malcolm Young, współzałożyciel i były gitarzysta grupy AC/DC, nie żyje. Miał 64 lata. 

Malcolm Young, gitarzysta, były członek i współzałożyciel AC/DC, jednego z najważniejszych zespołów w historii rocka, nie żyje. Odszedł w wieku 64 lat.

O jego śmierci na swoim oficjalnym koncie Facebooku poinformował zespół AC/DC:

Z ogromnym smutkiem informujemy o śmierci Malcolma Younga, ukochanego męża, ojca, dziadka i brata. Malcolm od kilku lat cierpiał na demencję i zmarł w spokoju przy rodzinie. 

Znany ze swojej muzycznej świetności, Malcolm był autorem piosenek, gitarzystą, performerem, producentem i wizjonerem, który zainspirował wiele osób. Od samego początku wiedział, co chce osiągnąć wraz ze swoim młodszym bratem, aby znaleźć się na światowej scenie dając z siebie wszystko podczas każdego koncertu. Nie było nic, czego nie zrobiłby dla fanów.

Po Malcolmie pozostali: kochająca żona O'Linda, dzieci Cara i Ross, zięć Josh, troje wnucząt, siostra oraz brat. Dziękując wszystkim za olbrzymie wsparcie i serdeczne kondolencje, rodzina prosi o uszanowanie prywatności w tym czasie, pełnym bólu i żalu. Ci, którzy chcieliby przesłać wiadomości rodzinie proszeni są o odwiedzenie strony stworzonej ku pamięci Malcolma Younga, która będzie dostępna od przyszłego tygodnia. Rodzina prosi, aby zamiast kwiatów przesłać darowiznę na rzecz Armii Zbawienia.

Angus Young napisał w oficjalnym oświadczeniu : „Odszedł, pozostawiając po sobie ogromne dziedzictwo, które przetrwa na zawsze. Dobra robota, Malcolm”. 

Malcolm Young przyszedł na świat 6 stycznia 1953 w Glasgow w Szkocji. W wieku 10 lat przeniósł się wraz z rodziną do Australii, miał dwóch braci - Angusa i George'a (zmarł niecały miesiąc temu). W zespole AC/DC grał w latach 1973-2014 (brał udział w powstaniu 15 studyjnych albumów), był jego współzałożycielem i siłą napędową - to właśnie Malcolm głównie odpowiadał za muzykę grupy, a także za teksty. 

W 2014 roku musiał niestety zawiesić swoją działalność muzyczną ze względu na udar mózgu, który w konsekwencji doprowadził do demencji. Zastąpił go wówczas Stevie Young, bratanek braci Young. U gitarzysty zdiagnozowano ponadto raka płuc. Nowotwór był we wczesnej fazie rozwoju, dlatego też przeprowadzono na tyle szybko operację, która zakończyła się sukcesem.

Komentarze (33)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Ralffe [89.64.***.***] dodano: 18.11.2017, 14:56 #1
R.I.P dla mnie AC/DC bez niego, to jakiś erzac!
Poziom: 6
Wojciech Pytko dodano: 18.11.2017, 15:02 #2
Brak slow
Poziom: 34
Lemmysomemoney dodano: 18.11.2017, 15:47 #3
And than I was alone ... :(

Trzymaj się, Angus!
Poziom: 13
kadakrystian dodano: 18.11.2017, 16:46 #4
Kolejna Legenda rocka, która nas opuściła w ostatnich latach.
Szkoda, gość był prawdziwym mózgiem AC/DC.
nickt [46.235.***.***] dodano: 18.11.2017, 16:56 #5
RIP..... P.S. Rockowa gazeta, a bzdury pisze. "Mial dwóch braci". Czyli bratanek Stevie to syn George'a, spłoszony przez niego w wieku 9 lat? Ech....
Ukryj odpowiedzi (3)
Poziom: 15
Kuba Szkopański do nickt dodano: 18.11.2017, 19:05 #6
Dawniej czytalo sie tylko metalhammer i nie bylo zadnych gaf.
Adas [83.4.***.***] do nickt dodano: 19.11.2017, 08:36 #7
To jest ich najstarszy brat - Alexander Young (28 grudnia 1938 r. - 4 sierpnia 1997 r.), Znany również jako George Alexander , był szkockim piosenkarzem, autorem piosenek, saksofonistą, basistą, gitarzystą i muzykiem sesyjnym. Jest starszym bratem George'a Younga , gitarzysty rytmicznego i założyciela zespołu Easybeats , a także Malcolma i Angusa Younga , założycieli australijskiego hardrockowego zespołu AC / DC , oraz młodszego brata Stephena Younga, ojca Stevie Young , który był również członkiem AC / DC.
Adas [83.4.***.***] do Kuba Szkopański dodano: 19.11.2017, 08:38 #8
Alexander Young (28 grudnia 1938 r. - 4 sierpnia 1997 r.), Znany również jako George Alexander , był szkockim piosenkarzem, autorem piosenek, saksofonistą, basistą, gitarzystą i muzykiem sesyjnym. Jest starszym bratem George'a Younga , gitarzysty rytmicznego i założyciela zespołu Easybeats , a także Malcolma i Angusa Younga , założycieli australijskiego hardrockowego zespołu AC / DC , oraz młodszego brata Stephena Younga, ojca Stevie Young , który był również członkiem AC / DC.
fati65 [176.221.***.***] dodano: 18.11.2017, 17:19 #9
Teraz armaty wystrzelą w hołdzie uznania dla Malcolma .

"We Salute You !!".
Poziom: 23
deFranco dodano: 18.11.2017, 17:36 #10
"Dobra robota, Malcolm"
Mambolinski [37.248.***.***] dodano: 18.11.2017, 18:07 #11
We salut You!
Poziom: 11
jerry.pl dodano: 18.11.2017, 18:17 #12
Ja rozumiem, że szkoda faceta, ale żeby pisać o AC/DC, że to jeden z najważniejszych zespołów w historii rocka to lekkie przegięcie...
Ukryj odpowiedzi (9)
Poziom: 15
Kuba Szkopański do jerry.pl dodano: 18.11.2017, 19:18 #13
Mylisz gatunki muzy gościu
nn [89.74.***.***] do jerry.pl dodano: 18.11.2017, 20:14 #14
jeżeli założyciele są od początku do końca (ponad 40 lat) i umierają praktycznie na scenie..... to chyba raczej nie masz o tym pojęcia więc się nie wypowiadaj ...na temat legend i ważności.
Diz [89.71.***.***] do jerry.pl dodano: 18.11.2017, 21:13 #15
Najlepiej sprzedający się album w historii muzyki rockowej to Back in Black. Weź się zainteresuj tematem chłopie. To nie Burzum.
Rollo [5.172.***.***] do jerry.pl dodano: 18.11.2017, 21:15 #16
Eee, jeśli AC/DC nie jest jednym z najważniejszych zespołów w historii rocka to co nim jest? Oczywiście że muzyka była prosta i tak dalej, no ale to przecież byli (są?) giganci, kto nie zna ich przebojów nie powinien w ogóle uważać siebie za fana rocka, to archetyp gitarowej muzyki, każda płyta to wydarzenie, trasy światowe to wypełnione stadiony na całym globie, a "Back In Black" to jeden z najczęściej kupowanych albumów w historii.
Poziom: 11
jerry.pl do Diz dodano: 18.11.2017, 21:46 #17
No cóż, widocznie faktycznie byłem zbyt subiektywny. Dla mnie to jeden z najnudniejszych zespołów w historii rocka Uśmiech A facet niech spoczywa w pokoju.
pudel [85.11.***.***] do jerry.pl dodano: 19.11.2017, 00:35 #18
Gościu, to największy zespół rockowy. Chyba że porąbały Ci się gatunki popowe.
pudel [85.11.***.***] do jerry.pl dodano: 19.11.2017, 00:37 #19
Jery, lepiej spoczywaj w spokoju niż wypisuj tego rodzaju głupoty.
Poziom: 34
Lemmysomemoney do jerry.pl dodano: 21.11.2017, 12:38 #20
No i nakarmiliście trola, panowie
Poziom: 11
jerry.pl do Lemmysomemoney dodano: 21.11.2017, 14:49 #21
Odezwał się hehe
Diz [89.71.***.***] dodano: 18.11.2017, 21:11 #22
Największy zespół hard rockowy wszech czasów.
Adams78 [94.254.***.***] dodano: 18.11.2017, 23:02 #23
Smutek
Poziom: 3
Piecol dodano: 19.11.2017, 09:45 #24
Odegrał wielką rolę, w szeroko rozumianym, świecie muzyki gitarowe.
Muszę to napisać, AC/DC to zespół jednej nuty.
Ukryj odpowiedzi (3)
bbfan [94.254.***.***] do Piecol dodano: 19.11.2017, 15:45 #25
Zespół jednej nuty? bzdura. Takie numery jak Ride on, For Those about to rock, Touch too much udowadniają, że kapela była wszechstronna.
Poziom: 12
ozzyjj do Piecol dodano: 20.11.2017, 07:53 #26
" AC/DC to zespół jednej nuty. " - gdzieś to już czytałem jakieś pół roku temu- zniknęło po godzinie
Poziom: 11
jerry.pl do Piecol dodano: 20.11.2017, 11:07 #27
Pełna zgoda Piecol!
damian [91.240.***.***] dodano: 19.11.2017, 19:36 #28
klasyka muzyki heavy metalowej - potęga !!!!!
Ukryj odpowiedzi (1)
Poziom: 12
ozzyjj do damian dodano: 20.11.2017, 11:16 #29
śmiałe stwierdzenie
bbfan [77.254.***.***] dodano: 20.11.2017, 12:03 #30
Jerry to niczyja wina, ze znasz trzy kawałki Acdc na krzyż. Zeby byc legendą rocka trzeba grać z sercem, a nie skomplikowanie i progresywnie.
Ukryj odpowiedzi (1)
Poziom: 11
jerry.pl do bbfan dodano: 20.11.2017, 15:33 #31
Skąd pomysł, że znam tylko trzy kawałki?
koneser [153.19.***.***] dodano: 20.11.2017, 15:27 #32
AC/DC - jeden z bezsprzecznie najbardziej ekscytujących zespołów w historii rocka. Pokój pamięci Malcolma. Niech spoczywa w pokoju...