terazrock.pl

Najnowszy, majowy numer naszego miesięcznika, trafi do sprzedaży już w najbliższą środę, czyli 26 kwietnia. Przygotowaliśmy dla Was zatrzęsienie ciekawych materiałów!

Już za kilka dni do sprzedaży trafi majowy numer miesięcznika „Teraz Rock”. W tym miesiącu 14-stronicową wkładkę poświęciliśmy legendarnemu brytyjskiemu zespołowi Pendragon. Grająca rocka progresywnego formacja funkcjonuje nieprzerwanie od 1978 roku, a na jej czele stoją od samego początku wokalista i gitarzysta Nick Barrett oraz basista Peter Gee. Grupa opublikowała już dziesięć albumów długogrających, kilka koncertówek i składanek. Uznaliśmy, że na wkładkę zasłużyli.

Korn z 12-letnim basistą na żywo [WIDEO]

Okładkę majowego numeru pisma zdobią jednak muzycy z zespołu Evanescence, którym również poświęciliśmy sporo miejsca. W związku z ich zbliżającą się wielkimi krokami wizytą w Polsce oraz ambitnymi planami dotyczącymi publikacji nowej płyty. Poza nimi, bohaterami naszych artykułów zostały takie zespoły jak Perfect, Nirvana, Mastodon czy Nick Cave and the Bad Seeds.

Nie zapomnieliśmy również o wywiadach, a wśród przepytanych przez nas muzyków znaleźli się reprezentanci takich zespołów jak Korn, Marillion, Dragonforce, Counterfeit czy Złe Psy. Na nasze pytania odpowiedzieli również Sting oraz Natalia Niemen. Jeśli chodzi o wywiady – każdy znajdzie coś dla siebie! Podobnie jest z relacjami z koncertów, ponieważ opisaliśmy chociażby występy wspomnianego już Stinga, zespołów Triptykon, Neal Morse Band, Happysad czy w końcu Kata i Chylińskiej.

Majowy numer „Teraz Rocka” pojawi się w sprzedaży w najbliższą środę, czyli 26 kwietnia. Będzie dostępny w kioskach w całej Polsce, w naszym sklepie internetowym oraz w e-Kiosku.

Komentarze (22)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Poziom: 32
Lemmysomemoney dodano: 23.04.2017, 21:04 #1
Potworna komercha, zacznijcie brać się do pracy, a nie uzewnętrzniać swoje sympatie i antypatie polityczne, bo to nikogo nie obchodzi.
Poziom: 11
mourningsun dodano: 23.04.2017, 21:59 #2
Z tą wkładką to żeście zabłysnęli... Pendragon to jednak popłuczyny po Marillion ale u Was widzę hula wysoko... Możne doczekam się kiedyś pożądnego tekstu o Fields Of The Nephilim? No i kiedy w końcu Danzig we wkładce?!!!!
Ukryj odpowiedzi (5)
ptasiek [37.131.***.***] do mourningsun dodano: 23.04.2017, 22:34 #3
ale pierniczysz...Co wspólnego ma Pendragon z twórcami"Brave"???, jak prog to wg Ciebie od razu popłuczyny po Marillion ?? W ich muzyce nie ma nic z Marillion, no ale żeby to dostrzec to trzeba mieć bardziej wyrobione ucho...
Poziom: 11
mourningsun do ptasiek dodano: 25.04.2017, 08:25 #4
Sorry ale dla mnie Pendragon, IQ, Pallas, Aragon, Galahad czy Arena to letnia zupa z tego samego kotła. Co innego Marillion - lubię, cenię i kilka płyt zarówno z Fishem jak i Hogarthem uważam za wybitne w swojej kategorii (w tym Fugazi i Brave). Ww grupy niewątpliwie zasługują na uwagę ale ich twórczość można by podsumować jednym artykułem nt grup neoprogresywnych - rozbudowany artykuł monograficzny dot. Pendragon (czyli wkładka) to przesada i chyba nie jestem odosobniony w mojej opinii. DANZIG at first!!!!
Poziom: 7
wojtal do mourningsun dodano: 26.04.2017, 11:23 #5
wiesz, pamiętam, że kiedy marillion nagrało "script..." padały opinie, że to popłuczyny po genesis, ilu słuchaczy/czytelników tyle opinii pozwólmy redakcji decydować o zawartości pisma
Poziom: 7
wojtal do mourningsun dodano: 26.04.2017, 11:23 #6
wiesz, pamiętam, że kiedy marillion nagrało "script..." padały opinie, że to popłuczyny po genesis, ilu słuchaczy/czytelników tyle opinii pozwólmy redakcji decydować o zawartości pisma
Poziom: 32
Lemmysomemoney do mourningsun dodano: 26.04.2017, 12:59 #7
Galahada i IQ wyłączam z tego towarzystwa, co do reszty zgódka.
Pablo [37.131.***.***] dodano: 24.04.2017, 13:01 #8
Ej, wy sobie robicie jaja z czytelników, czy naprawdę macie tak słabą wiedzę o muzyce i kiepski gust, który próbujecie przenosić na czytelników? Pytam serio. W kwietniu była wkładka o "legendarnym" Kiss, który jest co najwyżej trzecioligową kapelą hardrockową, która zdobyła popularność wyłącznie dzięki kretyńskiemu image'u i widowiskowym koncertom. Teraz wkładka o Pendragon, rzekomej "legendzie rocka progresywnego", a tak naprawdę potwornie wtórnej i nudnej kapeli neo-progresywnej/regresywnej.

A może by tak wkładka o prawdziwej legendzie rocka progresywnego i jednym z najlepszych zespołów wszech czasów - Gentle Giant?

A może o Johnie Mayallu, ojcu blues rocka, który odkrył dla świata takich muzyków, jak Eric Clapton, Mick Taylor, Aynsley Dunbar, Keef Hartley, czy późniejszych założycieli Fleetwood Mac i Colosseum?

Można tak długo wymieniać. Naprawdę istnieje/istniało mnóstwo bardzo ważnych wykonawców, którzy są przez was całkowicie ignorowani. Nie ma potrzeby pisać o takich popłuczynach, jak Kiss czy Pendragon.
Ukryj odpowiedzi (1)
Poziom: 11
mourningsun do Pablo dodano: 25.04.2017, 07:56 #9
Gentle Giant - świetny temat na wkładkę... Dorzuciłbym jeszcze Strawbs - bardzo ciekawa, zapomniana grupa a wkładki (chyba) nie było. Przydałby się jeszcze jakiś artykuł/wywiad ze szwedzkim Anekdoten, który bardzo lubię a ostatnią ich płytę "Until All The Ghosts Are Gone" oceniliście wysoko... A przy okazji można by coś nt. My Brother The Wind... Edytowano 1 raz. Ostatnio: 25.04.2017, 07:59
Poziom: 28
jeremy96 dodano: 24.04.2017, 15:09 #10
Po raz kolejny to samo. Ciekawi mnie, czy ktoś jeszcze kupuje Waszą gazetę?
bbfan [37.47.***.***] dodano: 24.04.2017, 17:07 #11
Panowie redaktorzy, pobudka ! Mamy rok 2017,a nie 1998, o czym wy piszecie ??? Korn, Sting, Evanescence ?
krisu [109.173.***.***] dodano: 24.04.2017, 20:29 #12
gratuluję odwagi z czymś innym niż Metallica i Black Sabbath. nie odgrzewajcie wkładek bo jest masa innych kapel do opisania. PRzygotujcie wkłądkę Danzig, Avenged Sevenfold, Perfect, TSA, Kult, Primus ... jest jeszcze duże pole ciekawości.
Q [84.48.***.***] dodano: 24.04.2017, 22:46 #13
Znowu widzę jojczenie na temat tego, że akurat nie było we wkładce ulubionego zespołu... Tylko po co czytać o kapeli, której jest się już fanem, którą się zna na wskroś i na temat wkładki o niej można co najwyżej ponarzekać że "po łebkach", czy że nie tak ocenili płyty? Dla mnie Pendragon to biała karta - nie znam nic tego zespołu, ale z wkładki się cieszę, bo przeczytam od czego ew. warto zacząć słuchać, może dowiem się czegoś nowego. Chyba o to w tym chodzi prawda?
Ukryj odpowiedzi (7)
Poziom: 7
wojtal do Q dodano: 25.04.2017, 08:36 #14
bardzo cenna uwaga wielkie za nią dziękiUśmiech
ale [188.146.***.***] do Q dodano: 25.04.2017, 09:09 #15
zwykle nie wie się wszystkiego a czasami poza muzyką nie zna się biografii zespołu - po to wkładka, żeby dowiedzieć się czegoś nowego nt wykonawcy który jest oryginalny a jego muzyka inspiruje innych. Od czego zacząć słuchania nieznanego zespołu? - zapraszamy do rubryki Kraj Rad.
ale [188.146.***.***] do Q dodano: 25.04.2017, 09:12 #16
zwykle nie wie się wszystkiego a czasami poza muzyką nie zna się biografii zespołu - po to wkładka, żeby dowiedzieć się czegoś nowego nt wykonawcy który jest oryginalny a jego muzyka inspiruje innych. Od czego zacząć słuchania nieznanego zespołu? - zapraszamy do rubryki Kraj Rad.
Pablo [37.131.***.***] do Q dodano: 25.04.2017, 11:21 #17
Bzdury piszesz. W proponowaniu wkładek nie chodzi o to, że samemu chciałby się poczytać o tych wykonawcach (o których i tak wie się więcej, niż redakcja), ale o zainteresowanie nimi innych. I o to, że najpierw wypadałoby omówić tych wszystkich ważnych i wartościowych, zamiast tracić czas na nędznych imitatorów.
Q [92.220.***.***] do Pablo dodano: 26.04.2017, 09:02 #18
Alez nawet jak pisali o dajmy na to Type O Negative, ktore mialo niepowtarzalny, od razu rozpoznawalny styl to ktos napisal list do redakcji ze "Type O Negative? Pfff...". Nie rozumiesz, ze dla roznych ludzi rozne rzeczy beda wartosciowe? Czy Led Zeppelin kopiujac cudze riffy i patenty na pierwszych plytach byli oryginalni czy byli "nedznymi imitatorami"?
Q [92.220.***.***] do wojtal dodano: 26.04.2017, 09:05 #19
To Ty Wojtku z Zabrza, kolego Pawla G.? Z tej strony Marcin S. Uśmiech
Poziom: 7
wojtal do Q dodano: 26.04.2017, 11:25 #20
tak to ja, miło Cię widzieć... w sensie: czytaćUśmiech
Poziom: 12
kadakrystian dodano: 25.04.2017, 09:03 #21
Dokładnie !!!
Wkładki o zapomnianych i mało znanych kapelach, kiedyś dzięki wam odkryłem wiele ciekawej muzyki, a teraz nirvana i rolling stones po raz 3
Poziom: 21
deFranco dodano: 25.04.2017, 09:49 #22
Pendragon na wkładkę ?
Moim zdaniem to zespół z drugiej ligi, ale wybór dobry i ciekawy.
(jeśli chodzi o te kręgi to już bardziej bym się spodziewał, że
wyskoczy wkładka o Asia Mrugnięcie
Trzeba iść tym tropem. TR ma okrutne zaległości z lat 60/70/80,
jeśli chodzi o wykonawców z szeroko pojętego tła (bo od Purpli,
Sabbathów, Zeppelinów, Gunsów czy Ironów to już chyba wszyscy
mamy mdłości. No prawie wszyscy)