terazrock.pl
1
mg | fot. Grzesiek Kszczotek | 17 lutego 2017
Teraz Rock 6702V  

Lider zespołu Luxtorpeda był jednym z muzyków, którzy na łamach lutowego „Teraz Rocka” podsumowali 2016 rok.

Miniony rok przyniósł nam wiele wspaniałych rockowych wydawnictw. Swoje płyty opublikowali giganci metalu, czyli Metallica i Megadeth, a także legendy rockowego grania – The Rolling Stones, Iggy Pop czy New Model Army. Działo się bardzo dużo, dlatego podsumowanie ubiegłego roku, które pojawiło się w lutowym „Teraz Rocku” jest tak urozmaicone.

Nergal (Behemoth) wskazuje najlepsze płyty 2016 roku

Wśród muzyków, których przepytaliśmy w związku z 2016 rokiem znaleźli się chociażby Mariusz Duda, Krzysztof Grabowski, Muniek, Nergal czy Litza. Ostatni z wymienionych wskazał pięć jego zdaniem najlepszych płyt ubiegłego roku. Lider Luxtorpedy wyróżnił album „Dystopia” Megadeth i tak uzasadnił swój wybór:

Pierwsze płyty Dave’a Mustaine’a znam doskonale, potem dłuuuga prze­rwa, aż do tej płyty. Przypadkiem zwróciła moją uwagę premiera Dystopii i od niechcenia posłucha­łem utworu The Threat Is Real. Zaciekawił mnie na maxa i czekałem na cały album. Nie zawiodłem się. Dave jest świetnym instrumentalistą i kompozyto­rem. Do tego nowy gitarzysta Kiko gra w klima­tach, jakie uwielbiam. Dla mnie płyta metalowa minionego roku.

Wśród wyróżnionych nie mogło zabraknąć również najgłośniejszej premiery końca ubiegłego roku, czyli oczywiście „Hardwired... To Self-Destruct” Metalliki:

Bałem się po poprzedniej płycie, że moja przygoda z Me­talliką skończy się na zawsze. Do Czarnego Albumu mój ulubiony zespół grał tak, że nie było lepszego. Potem miałem problem, żeby przesłuchać choćby trzy utwory. Najnowsza płyta jednak ma to „coś” z pierwotnego klimatu. Jest luta i wrócił klimat mojej kochanej Metalliki!

Jednak to nie Metallica i Megadeth opublikowały najważniejszy dla Litzy album ubiegłego roku. Muzyk, nie bacząc na reakcję innych, uznał, że dla niego najważniejszy był krążek... Luxtorpedy zatytułowany „Mywaswynas”:

Muszę powiedzieć, że nie było we wspomnianym roku płyty, której słuchałem częściej. Wiem, że nie umiem tu być obiektywny, ale w tej płycie jest to wszystko, co lu­bię najbardziej w muzyce rockowej. Do tego teksty Hansa, które opisują moje życie. Fajnie, że powstały utwory Dziury po ospie i Imago.

A Waszym zdaniem które albumy opublikowane w ubiegłym roku zasługują na wyróżnienie? Zapraszamy do komentarzy. 

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Ja [84.63.***.***] dodano: 17.02.2017, 16:25 #1
Muahahahhahahhah pomnik sobie jeszcze za ostatnią płytę postaw, man
© 2013 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group