terazrock.pl

Grupa Incubus udostępniła drugi utwór, który zapowiada ich najnowszy album. Ponadto poznaliśmy także okładkę oraz tracklistę nadchodzącego wydawnictwa. 

Wiemy, że ósmy studyjny krążek Incubus ukaże się 21 kwietnia i będzie zatytułowany „8”. Nie tak dawno, zespół podzielił się singlem promującym, utworem „Nimble Bastard”. Teraz z kolei udostępniają drugi numer zapowiadający nowy krążek - „Glitterbomb”. Ponadto poznaliśmy również okładkę, a także tracklistę albumu „8”.

Incubus przedstawiają „Nimble Bastard”

Z utworem „Glitterbomb” możecie się zapoznać poniżej, z kolei z poprzednim - „Nimble Bastard”, w powyższym linku. 

Incubus: „Glitter Bomb”

Brandon Boyd, frontman Incubus, zdradził, że nowe utwory będą odzwierciedleniem tego, co się dzieje dookoła nas:

Żyjemy w mrocznych czasach. Dlatego też to, co tworzymy jako artyści, pełni rolę zwierciadła kultury. Mamy więc nadzieję, że uda się zaoferować ludziom iskierkę nadziei, dzięki radości, jaką sprawia nam wszystkim muzyka.

Na albumie „8” znajdzie się 11 kompozycji, oto tracklista:

 • No Fun
 • Nimble Bastard
 • State Of The Art
 • Glitterbomb
 • Undefeated
 • Loneliest
 • When I Became A Man
 • Familiar Faces
 • Love In A Time Of Surveilance
 • Make No Sound In The Digital Forest
 • Throw Out The Map

Z kolei okładka wydawnictwa prezentuje się następująco:

Okładka 8 Incubus

Wiadomo, że producentem albumu będzie Dave Sardy. Z kolei miksem materiału zajął się Skrillex, który również pojawi się w numerze „Familiar Faces”.

O współpracy ze Skrillexem, w wywiadzie dla radia Beats 1, opowiedział gitarzysta Incubus, Mike Einziger:

To ciekawa sytuacja, kiedy byliśmy bardzo blisko, aby zakończyć pracę nad albumem. Mieliśmy utwór zatytułowany „Familiar Faces”, w którym [Skrillex] wprowadził pewne poprawki, było to dla nas bardzo ekscytujące. Pomyśleliśmy, że może powinien zająć się pozostałymi piosenkami, w których mógłby coś zmienić, my nie mieliśmy już więcej pomysłów.

Skończyło się na tym, że zmiksował cały album, został więc współproducentem wielu kawałków. Efekt końcowy brzmi dla nas bardzo ekscytująco. Spowodowało to, że wszyscy w grupie byli pobudzeni, jesteśmy podekscytowani tym albumem. Nie możemy się doczekać, aż ludzie go usłyszą. 

Einziger wspomniał ponadto, że Skrillex miał w studiu spędzić tylko jeden dzień, a okazało się że pracował z nimi dwa tygodnie. 

Gitarzysta Incubus od razu jednak dodał, że fani nie powinni się martwić, że zespół nagle zacznie grać dubstep:

Skrillex jest naprawdę gustownym, bardzo pomysłowym producentem. Ma dobry gust.

O tym, że Einziger nie kłamie, świadczą dwa udostępnione utwory.   

Latem Incubus wyruszy w trasę koncertową po Ameryce Północnej z zespołem Jimmy Eat World. Trasa wystartuje 7 lipca 2017 roku na Florydzie i potrwa do 19 sierpnia. Póki co nie ogłosili żadnych dat, które obejmowałyby nasz kontynent.

Zespół Incubus powstał na początku lat 90., ale pasmo sukcesów komercyjnych zapoczątkował dopiero trzeci album grupy, „Make Yourself” z 1999 roku, z którego pochodził wielki przebój „Drive”. W 2001 roku grupa wydała album „Morning View” z kolejnymi hitami: „Nice To Know You” i „Wish You Were Here”. Dalsze albumy, mimo że miejscami zawierały cięższy materiał też przyniosły przeboje, jak „Megalomaniac”. Ostatni studyjny album grupy, „If Not Now, When?”, ukazał się w 2011 roku. Dyskografię zamyka EPka „Trust Fall (Side A)” z 2015, na której znalazły się cztery utwory.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Poziom: 21
mikrobas dodano: 20.03.2017, 14:13 #1
Skrillex producentem Incubusa? Fiu,fiu,fiu-jestem coraz b-j zaintrygowany tą płytą i nieśmiało odliczam dni do jej premiery.

P.s.Za to kapkę śmielej zaproszę zespół na koncert do Polski. Tym razem już poza-festiwalowy i pełnowymiarowy,jeśli łaska,hm?
© 2013 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group