terazrock.pl

Na stronie Fronda.pl pojawił się obszernych rozmiarów tekst, w którym zasugerowano, iż muzyka blackmetalowa powinna zostać prawnie zakazana.

Zdaniem autora tekstu, Krzysztofa K., muzyka blackmetalowa powinna zostać zakazana, ponieważ jej przesłanie nie jest zgodne z prawem – przede wszystkim moralnym. Autor powołuje się na fakt, że w świetle panującego w naszym kraju prawa przestępstwem jest nie tylko morderstwo, ale również nawoływanie do niego, dlatego – jego zdaniem – utwory „z których sączy się nienawiść, bluźnierstwo i chęć zniszczenia wszystkiego, co piękne i wartościowe” również pod takie nawoływanie podchodzą. A co za tym idzie, cały gatunek powinien zostać zdelegalizowany i prawnie zakazany.

Dave Mustaine wspomina Malcolma Younga

Autor w swoim tekście wylicza różne, często skrajne zachowania muzyków blackmetalowych – jak chociażby podpalenia kościołów w Norwegii, sprawę Varga Vikernesa, liczne samobójstwa wśród muzyków czy w końcu kontrowersyjną oprawę koncertu Gorgoroth. Nie brakuje nawiązań do niektórych tekstów utworów blackmetalowych i interpretacji przesłania, jakie za sobą niosą. Wszystko to sprowadza się do postawienia wspomnianej już tezy, że muzyka blackmetalowa powinna zostać prawnie zakazana:

Zwróćmy na końcu uwagę szczególnie na jeden aspekt. Przecież tego typu "twórczość" w jawny, ostentacyjny sposób nawołuje do agresji, nienawiści, pogardy, głównie na tle wyznaniowym, lecz także na tle rasowym, etnicznym, - istnieje podgatunek NSBM, którego twórcy inspirują się nazizmem. W wyniku działania "twórców" dochodzi natomiast do licznych przypadków agresji, morderstw oraz innych przestępstw. Jasnym jest więc, że powinna to być muzyka absolutnie zakazana. Dlaczego protestujemy przeciw pojedynczemu spektaklowi teatralnemu w Bydgoszczy, a nie potrafimy tym samym zaprotestować przeciwko całemu nurtowi muzycznemu, którego celem istnienia jest szerzenie zła, nienawiści i pogardy dla Chrześcijan?

Autor szybko zaznacza, że nie przyjmuje do wiadomości argumentu, że jest to sztuka i artyści mają prawo do wyrażania siebie i swoich emocji w taki, a nie inny sposób:

Oczywiście wielu zaraz zaprotestuje, usiłując dowodzić, że przecież to sztuka jak każda inna i tak jak w Black metalu, tak i w disco polo znajdą się twórcy, którzy okażą się psychopatami. Absolutny błąd. Tylko Black metal jest gatunkiem, który pogarda, nienawiść i gloryfikacja zła wręcz konstytuuje. To twórczość, która dokonuje swoistej apoteozy zła i nienawiści. Tylko tutaj bez trudu znajdziemy teksty obrażające i ziejące nienawiścią do każdej istoty ludzkiej, na dodatek usiłujące kreować się na sztukę.

Na koniec autor nawiązał do Behemotha i oprotestowanego koncertu zespołu w Bydgoszczy. Jego zdaniem reakcja społeczna na podobne wydarzenia powinna być znacznie ostrzejsza:

W państwie, w którym katolicy stanowią tak wielką przewagę, nikt nie ma odwagi do tego, by przeciwstawić się grupce satanistów, którzy obrażają wyznawców Chrystusa?! Drodzy! Połączmy siły i ostro, jednoznacznie zaprotestujmy przeciwko szerzeniu propagandy nienawiści, pogardy oraz diabła w naszym kraju! Zdelegalizujmy black metal!

Tym apelem Krzysztof K. zakończył swój potężnych rozmiarów wywód na temat muzyki blackmetalowej. A jakie jest Wasze zdanie? Zapraszamy do komentarzy. 

Komentarze (56)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
bbfan [213.146.***.***] dodano: 08.01.2018, 16:37 #1
Delegalizacji bym się nie domagał, ale surowych kar za obrazę uczuć religijnych owszem. Darcie Biblii, znieważanie godła - takie rzeczy nie mogą mieć miejsca. Wolność jednych kończy się, gdy narusza wolność drugich.
Ukryj odpowiedzi (9)
Poziom: 9
Fixxer do bbfan dodano: 08.01.2018, 17:56 #2
Chlopaczku muzyka ci sie pomylila. Rock czy metal to muzyka buntownikow a nie oszołomów religijnych. Na pielgrzymke sie wybierz albo do chóru kościelnego sie zapisz.
Rollo [5.172.***.***] do bbfan dodano: 08.01.2018, 18:35 #3
TR umieścił tutaj zdjęcie Vikernesa, psychol zabił człowieka, podpalał kościoły, to go zamknięto, inne zespoły norweskiego black metalu grają i mają się dobrze.

Tak samo tutaj, po co generalizować i czepiać się całego nurtu muzycznego, zamknąć tego imbecyla darskiego i po sprawie, przecież przestępców trzeba izolować od społeczeństwa.

Niestety człowiek ma tendencję do generalizowania, przez nergala będą mieli problemy normalni fani ciężkiej muzyki i to mnie najbardziej smuci, zamknąć szkodnika!
Albert [88.156.***.***] do bbfan dodano: 08.01.2018, 18:56 #4
Głupiś jak „but od lewej nogi” ...... inaczej jak do opóźnionego w rozwoju umysłowym nie można mówić....bo i tak nie zrozumiesz...
Maniek [89.70.***.***] do bbfan dodano: 08.01.2018, 19:05 #5
Uczuć nie można obrazić, obrazić można człowieka. Proszę mi podać jak zachowuje się, weźmy pierwsze uczucie z brzegu - obrażona miłość. Jakiś przykład? To człowiek obraża się na miłość, skoro już przy niej jesteśmy, na zawody miłosne, na żle ulokowane uczucie. Same uczucia nie mogą się obrażać, zatem nie można ich obrazić. To ludzie wykorzystują przykrywkę uczuć do obrażania się na lub obrażania innych ludzi. Z róznych powodów. Aby zaistnieć, z mściwości, żalu, nieudoloności, pogardy czy zazdrości. Dlatego umówmy się co do jednego. Afiszowanie swoich przekoniań jakichkolwiek czy to religijnych czy ideowych prowadzi do fanatyzmu. Z jednej strony ludzie bronią swojej wiary, lejąc innych nie wyznających jej. Z drugiej ludzi, którzy wyznają inną czy też nie wyznający żadnej i tylko z tego powodu nie są Polakami. Ci, którzy "bronią" swoich przekonań sami łamią własne zasady, które jak mantre klepią w kościele, całkowicie nie znając własnej religii. Zacyutje fragment "Będziesz miłował (...) a bliźniego swego jak siebie samego". Bez wyjątku, każdego gdyż o żadnych wyjątkach nie ma tam mowy. Do tego większość tekstów Black Metalowych to pastisz tych właśnie fanatyzmów religijnych. Poczytajcie Stary Testament, gdzie napisane jest "Zabijcie wszystkich bez wyjątku nie szczędząc ni dziecka ni niewiasty". I to mówi miłosierny. Zatem przykłady nawoływania do niecnych czynów znajdują się w ksiązkach opisujących religię, której zajadli zwolennicy a zarazem przeciwnicy wszystkiego oprócz siebie, bronią pod sztandarami tejże religii, najwidoczniej wcale jej nie znając.
bbfan [213.146.***.***] do Albert dodano: 08.01.2018, 19:22 #6
Albert, a może jakieś sensowne argumenty masz czy tylko wyzwiska?
Poziom: 9
4ctmam do Maniek dodano: 08.01.2018, 21:24 #7
Niestety w naszym kraju mamy przewspaniały przepis dotyczący "obrazy uczyć religijnych". Totalny idiotyzm ale takie mamy prawo. Z jakiegoś powod uczucia religijne są prawnie ważniejsze od wszystkich innych uczuć.
psss [77.65.***.***] do Maniek dodano: 09.01.2018, 17:15 #8
Obrazić się (strzelić focha) a być obrażanym to dwie różne rzeczy mądralo. Możesz mnie obrazić ale nie znaczy to że ja z tego powodu muszę obrazić się na Ciebie. Rozumiesz?
Behemłot [213.205.***.***] do bbfan dodano: 09.01.2018, 20:05 #9
Naprawdę szkoda na takich czasu
piano [93.179.***.***] do bbfan dodano: 24.01.2018, 10:43 #10
w jaki sposób twoja wolność została naruszona? zmusił cię do słuchania swojej muzyki? zaciągnął siłą na koncert? powtarzasz czyjeś złote myśli jak papuga bez zastanowienia czy są adekwatne do sytuacji
Poziom: 25
Faust dodano: 08.01.2018, 16:37 #11
Dla mnie jest to swego rodzaju ekstremalna ekspresja słowa, dźwięku i obrazu - metalowy turpizm i nihilizm. Jasne, zawsze znajdą się po stronie zarówno autorów, jak i odbiorców dewianci, którzy traktują muzykę jako kanał transmisji i jednocześnie pretekst do popełniania czynów wynikłych z deficytów w strukturach poznawczych i patologicznego zaniku uczuciowości wyższej, niemniej - znakomita większość odbiorców i twórców muzyki ekstremalnej, traktuje partycypację w jej percepowaniu jako mentalne katharsis i zabawę z konwencją. Są również muzycy autentycznie zaangażowani w praktyki neo-pogańskie, okultyzm, satanizm - jednak stanowią oni niezwykle hermetyczny, elitarny krąg, unikając rozgłosu i taniej, szczeniackiej sensacyjności. Do wszystkiego trzeba bowiem mieć dystans, postrzegać z właściwej perspektywy, w końcu - każdy samodzielnie decyduje jak postrzega dane zjawisko i w jakim stopniu mu ulega. Głupiec ulega zawsze, mądry - czasami.
Damian [91.240.***.***] dodano: 08.01.2018, 17:24 #12
Nie wiem w czym problem , kapele tego typu raczej delegalizuja sie same swoja totalna glupotą !
wlo [88.84.***.***] dodano: 08.01.2018, 17:27 #13
Lepiej po cichu zrzucić sutannę i jechać do burdelu albo uganiać się za dzieciakami, prawda ? To jest moralne ? Nic się z tym nie robi, wszystko OK ! ?

A może załatwi sprawę 1% z dochodów od twórczości dla pierwszego diabła RP - ojca dyrektora ??
Poziom: 6
piotrek dodano: 08.01.2018, 17:46 #14
Nie no, polski naród 100 lat za murzynami, albo i jeszcze dalej hahaha Edytowano 1 raz. Ostatnio: 08.01.2018, 18:01
Poziom: 20
Vampirro dodano: 08.01.2018, 18:02 #15
Za przeproszeniem, to jest sranie w banie - ktoś wylał swoje żale i tyle. Nie można prawnie zakazać black metalu, bo:
1. Czym jest black metal?
2. Dlaczego miałby zostać zakazany? Bo komuś się nie podoba? Bo nawołuje do nienawiści (ha, ciekawe w jakim tekście, niech wymienią tytuły!)?
3. Co z un-black metalem? Też jest zły?
4. Kto by się przejmował jakimś oszołomem?
Jako katolik, praktykujący chrześcijanin, chciałem przeprosił w imieniu całego Kościoła za frondę i jej głupoty.
Blak [83.26.***.***] dodano: 08.01.2018, 18:36 #16
a może zdelegalizujmy islam? czemu black metal,porównajmy statystyki i zobaczymy ile szkód wyrządziła ta barbarzyńska doktryna a ile muzyka black metalowa.islam przecież obraża chrześcijaństwo,Jezusa i w dodatku jest pełen nienawiści,i gloryfikuje przemoc i zło.warto zwrócić na to uwagę.
Ukryj odpowiedzi (2)
Poziom: 9
4ctmam do Blak dodano: 08.01.2018, 21:27 #17
Hmm, coś mi się wydaje, że jeśli już mamy historyczne podsumowania robić to chrześcijanie, bardzo delikatnie mówiąc, też swoje za uszami mają.
Blak [83.26.***.***] do 4ctmam dodano: 08.01.2018, 21:40 #18
tak, może i mają,ale obecnie przynajmniej chrześcijanie nie gwałcą za krótką spódniczkę,ani nie oblewają kwasem za wystające włosy, i wyjście z domu bez pozwolenia, a mój komentarz dotyczył próby porównania islamu, i black metalu który rzekomo nawołuje do przemocy,a nie do chrześcijaństwa, bo to już jest inna kwestia.
yeah [178.235.***.***] dodano: 08.01.2018, 18:41 #19
Zdelegalizujmy księży. Jest tam wielu pedofili, ilosc ofiar idzie w tysiące. Oni swoje chore myśli wprowadzają w czyn, metalowiec wypije kilka piw i idzie do domu.
Ukryj odpowiedzi (1)
Poziom: 9
4ctmam do yeah dodano: 08.01.2018, 21:30 #20
Ludzie, po prostu wypiszcie się z kościoła, jak się wam nie podoba. Przestańcie się żenić w kościele. Przestańcie chrzcić dzieci. Przestańcie dawać kasę na ten cyrk. Padnie trupem sam. Ale cóż, hipokryzji w naszym kraju nie brakuje.
PS: Yeah, nie kieruję tych słów do Ciebie osobiście, bo nie mam pojęcia o Twoich relacjach z kościołem i nie śmiałbym Cię bezpodstawnie oceniać.
HeszkeWMeszke [37.47.***.***] dodano: 08.01.2018, 22:40 #21
Dla mnie skandalem jest codzienne bicie w dzwony jakichś sekciarzy ubranych na czarno, jakieś cykliczne grupowe wycie na ulicach, jacyś mężczyźni w sukienkach próbujący sforsować drzwi mojego domu próbując wymusić haracz za bycie mieszkańcem okolicy. WTF? Gdzie to zgłosić?
puuuq [37.47.***.***] dodano: 08.01.2018, 23:51 #22
Najlepsze jest to ,że black metal to schyłkowa forma rocka czyli propozycja by dzisiaj go zakazać jest śmieszna , poza tym "sztuka nie podlega ocenom moralnym" czyli w tej sytuacji każdy kto ogląda i słucha black metalowych zespołów robi to na własne życzenie czyli siłą rzeczy nie może się poczuć obrażony
Ukryj odpowiedzi (10)
Kokka [157.25.***.***] do puuuq dodano: 09.01.2018, 07:49 #23
BM jest schyłkowy? O kuuuurde. Właśnie to z ludzi robi czytanie TRa :-)
puuuq [37.47.***.***] do Kokka dodano: 09.01.2018, 15:36 #24
To przejrzyj sobie statystyki sprzedaży płyt zespołów black metalowych , ale też ilość samych zespołów i jakoś tej muzyki , obecnie , wg mnie jedynie Melechesh utrzymuje jako taki poziom
Rollo [5.172.***.***] do puuuq dodano: 09.01.2018, 22:21 #25
Jest zdecydowanie schyłkowy, 95% kapel który dzisiaj nazywa się blekiem w rzeczywistości nim nie jest, używają tylko elementów tej muzyki i/ lub image'u.
Kokka [157.25.***.***] do Rollo dodano: 10.01.2018, 10:52 #26
Koledzy... Nie ma dla was ratunku :-))) Po latach 2016-2017 które dla polskiego blacku były niemalże jak żniwa, pisanie że BM jest schyłkowy, jest po prostu przejawem transcendentalnej ignorancji z waszej strony. Zagraniczne zespoły jawnie przyznają się do inspiracji (zrzynania?) Mgłą. Furia miała recenzje w większości najważniejszych pism i portali metalowych (owszem, nie zawsze przychylne). Batjuszka jeździ z koncertami po całej Europie, a rynek czeka(ł) na nowe Thaw. No ale wy w 2018 roku piszecie mi o "sprzedaży płyt". Groteskowe!
Rollo [5.172.***.***] do Kokka dodano: 10.01.2018, 11:07 #27
Dziewczynko... żaden z tych zespołów które wymieniłaś nie jest black metalowym, tylko hipsterskim szajsem dla nastolatków w rurkach.

Kokka [157.25.***.***] do Rollo dodano: 11.01.2018, 09:13 #28
Black metal skończył się na pierwszej płycie Mayhem/Emperor/Burzum (niepotrzebne skreślić). Oczywiście... Dziadku :-)
Kokka [83.18.***.***] do puuuq dodano: 11.01.2018, 09:28 #29
A jeszcze jedna sprawa. Fronda podnosi problem zespołów z nurty nazi-BM, podczas gdy obecna władza bez żadnych oporów flirtuje jawnie ze środowiskami nacjonalistycznymi, a wręcz do takich postaw jeszcze namawia. Ale to jest typowa postawa "na księdza". W kościele naucza i spowiada ludzi , ale "po godzinach" jeżdżą do kochanek/kochanków, burdeli albo oglądają pedofilskie porno. Ot nasza polska katolicka moralność.
Rollo [5.172.***.***] do Kokka dodano: 11.01.2018, 15:15 #30
Brawo, dziadek jest dumny że umiesz korzystać z przeglądarki internetowej!
Już widzę Twój apel na jakimś forum:
"Ej, weźcie pomóżcie bo trolluję użytkownika TR i on coś wspomniał o trve black metalu, a ja nie wiem co to jest, bo ja tylko furie i batuszki słucham, znacie jakiś trve blek ?" ;D!!!
bbfan [62.244.***.***] do Kokka dodano: 11.01.2018, 16:00 #31
Znasz definicję nacjonalizmu czy tylko gadasz tak jak lewackie media, ktore nacjonalizm zrównały z nazizmem? PiS sie brata z nacjonalistami? Bo w marszu w którym uczestniczyło 60 tys ludzi były dwa banery o białej rasie? Pisowcy z nimi szli? Czy jak na woodstocku ćpa 1000 osób to cały Woodstock to ćpuny? TVN Ci wyprał mózg.
piano [93.179.***.***] do bbfan dodano: 23.01.2018, 11:06 #32
taa jasne były tylko dwa banery, bo tyle naliczyli miłościwie nam panujący i oczywiście nie było przedstawicieli faszystowskich partii z Włoch i Węgier przecież w TVP o tym nie mówili
wiesz dziecino twoja głupota tylko budzi zażenowanie
Kokka [83.18.***.***] dodano: 09.01.2018, 07:48 #33
Ale o co wam chodzi? Wybraliśmy sobie pisiorów, to mamy pisiorskie podejście do sprawy. ZAKAZAĆ BLACK METALU! POTEM HIP HOPU! ZAMKNĄĆ TVN i SKLEPY W WEEKENDY (nie tylko w niedziele)! WPROWADZIĆ OBOWIĄZKOWE MODLITWY W SZKOŁACH I W PRACY ORAZ OPODATKOWANIE NA RZECZ KOŚCIOŁA! Niestety, my Polacy jesteśmy tacy, że musimy ostro po mordzie dostać żebyśmy się w końcu obudzili i zaczęli myśleć.
Ukryj odpowiedzi (14)
bbfan [213.146.***.***] do Kokka dodano: 09.01.2018, 10:19 #34
Trzeba było wybrać PO, już byś miała 7000 imigrantów w Polsce. Źle ci za Pis, bo co? Jedz do Francji, Szwecji czy Niemiec, a nosa z domu nie wystawisz ze strachu...
Kokka [79.175.***.***] do bbfan dodano: 09.01.2018, 21:40 #35
Ależ histeryk. Czy my tu mówimy o imigrantach? Czy o Francji, UK, Niemczech? Nie, mówimy o pisowskiej ćwierćinteligencji, ciemnocie, zakłamaniu, durnocie i czym tam jeszcze chcesz. Czego jesteś pierwszoligowym przykładem.
psss [94.254.***.***] do Kokka dodano: 10.01.2018, 10:17 #36
Mam rozumieć że jeżeli ktoś ma inny światopogląd niż ty jest ćwierćinteligentem, durniem itp? Obrażasz wszystkich którzy myślą inaczej niż ty, nie pierwszy już raz. Wyluzuj bo udusisz się własnym jadem.
Kokka [157.25.***.***] do psss dodano: 10.01.2018, 10:54 #37
Nie każdy kto ma inne zdanie jest ćwierćinteligentem. Ale każdy kto głosuje na PIS - już tak.
Jestem odporna na swój jad i mam go niezmierzone pokłady, także - spoko.
Rollo [5.172.***.***] do Kokka dodano: 10.01.2018, 11:22 #38
To naprawdę radzę Ci spieprzać z tego ciemnogrodu do któregoś z "postępowych" krajów, bo ci zwykli, szarzy ludzie których nazywasz ćwierćinteligentami chcą po prostu w spokoju żyć, a elektorat pisu rośnie i jeszcze dłuugo będą rządzić w tym kraju.
Jedź do Szwecji, Sztokholm to europejska stolica gwałtów, tam nikt się nie czepia artystów, mogą pluć na co chcą, przynajmniej poza islamem. Jeszcze niedługo będą flagę zmieniać bo "nowym szwedom" nie podoba się krzyż, ale fanami bleku to oni na pewno nie są.
bbfan [213.146.***.***] do Kokka dodano: 10.01.2018, 14:37 #39
No tak, ty Kokka młoda, wykształcona, z dużego miasta, pewnie ateistka i wegetarianka...
Poziom: 9
Fixxer do Rollo dodano: 10.01.2018, 17:16 #40
A ty byles, mieszkales w tym Sztokholmie czy Berlinie czy na jutubie tylko widziales?
bbfan [213.146.***.***] do Fixxer dodano: 10.01.2018, 18:04 #41
Znam mieszkańców i wiem ile jest stref No-Go w Sztokholmie...
psss [77.65.***.***] do Kokka dodano: 10.01.2018, 18:17 #42
Zaprzeczasz sama sobie. Ktoś może mieć inne zdanie w kwestiach poglądowych, ideologicznych, politycznych przez co bliżej mu do PIS i już jest wg Ciebie ćwierćinteligentem. Jeżeli ma nadal te poglądy ale na PIS nie zagłosuje już jest OK? Matko Boska! I to Ty zarzucasz komuś durnotę, ciemnotę itp?
Rollo [5.172.***.***] do Fixxer dodano: 10.01.2018, 22:00 #43
Byłem kilka razy, znam wielu Szwedów i Polaków z pierwszej imigracji zarobkowej do tego państwa z lat 90, wszyscy są w szoku jak bardzo zmienił się ten kraj na przestrzeni ostatnich lat i zgodnie popierają naszą konsekwencję odnośnie nie przyjmowania muzułmanów do Polski. O yt nic nie wiem, natomiast statystki poszczególnych państw są ogólnie dostępne, można się dowiedzieć że przestępczość w Szwecji wzrosła o 300% (!) w ostatnich kilku latach, policja ma olbrzymie braki w ludziach, bo nikt nie chce pracować w tej instytucji, strefy no-go są w każdym większym mieście.
Poziom: 9
Fixxer do bbfan dodano: 10.01.2018, 22:01 #44
znajomych powiadasz :-)
a krasnoludki tez jakies znasz?
rok czy metal to muzyka kontenstatorow a nie ameb
pielgrzymke polecam - moze jakis ksiadz ci da bita smietane z kolan wylizac
Kokka [83.18.***.***] do bbfan dodano: 11.01.2018, 09:16 #45
Rollo, nie histeryzuj.
bbfan, wszystko się zgadza, ale mięso wpierdalam.
Kokka [83.18.***.***] do Rollo dodano: 11.01.2018, 09:21 #46
Ale pisiory to jednak nie są do końca normalni ludzie. Artykuł jest o zakazie BM w Polsce, ale od razu wywlekana jest sprawa z arabskimi brudasami w Szwecji, czy Niemczech. I oczywiście to, że tamte kraje mają z tym problem jest jednoznaczne z tym, że piss jest cacy. Nie no - klasyk :-)))
piano [93.179.***.***] do bbfan dodano: 23.01.2018, 11:11 #47
pewnie nie wiesz, że w Polsce od dawna przebywa 80 tys. imigrantów z Czeczeni, głównie muzułmanów, mówię Ci o tym, żebyś zaryglował chałupę i nie wyściubiał z niej nosa
Black Forever m/ [188.165.***.***] dodano: 09.01.2018, 08:36 #48
Palenie kościołów? Zabójstwa? Samobójstwa? To było 30 lat temu, głównie w Norwegii...
Może Fronda zajmie się jakimś współczesnym problemem, np. dopalacze, albo odradzanie się faszyzmu?...
No chyba, że znowu chcą zając się czymś na czasie. Mam propozycję: na przełomie X i XI w. Mieszko II został wykastrowany przez Czechów. Zażądajmy zwrotu jego jaj, albo wojna!
A Black Metal ma się dobrze i Fronda może nam naskoczyć. Uśmiech
Madegon [78.88.***.***] dodano: 09.01.2018, 09:21 #49
Nie wiem dlaczego tyle hipokryzji przejawiają ludzie nazywający się obrońcami wiary czy ogólnego pojęcia uczuć religijnych? Panie Krzysztofie, a może cofnijmy się kilka wieków i przeanalizujmy jak to ci wielce wierzący ludzie wprowadzali Boga na „salony”. Krew, pożoga i cierpienia ludzi którzy myśleli inaczej i wierzyli w co innego. Tam nie było nawoływania do zabijania i chaosu dla tylko swoich interesów. Teraz kiedy już osiągnęliście założone cele znowu szukacie wroga bo można przecież stosy zamienić na więzienia. Może powalczcie o zamknięcie wiary w kościołach i pozwólcie ludziom myśleć po swojemu.
fan rocka [195.206.***.***] dodano: 09.01.2018, 10:42 #50
Powinni raczej zdelegalizować hip-hop i całą czarną kulturę najlepiej, razem z Michaelem Jordanem i koszykówką oczywiście, ma bardzo zły wpływ na ludzi
szatanos [157.25.***.***] dodano: 09.01.2018, 12:41 #51
frondę niech zdelegazują .należy zdelegalizować post punk,industrial ,cudowne....disco polo, krytykę polityczną, teraz rocka,gazetę wyborczą i niech dadzą wiecej mamony Panom w czarnych sukniach i mistrzuniowi Rydzykowi.
Marduk [91.223.***.***] dodano: 09.01.2018, 13:16 #52
Kogo obchodzą pobożne życzenia redaktorka frondelka? Black Metal był, jest i będzie grany i słuchany w Polsce na pohybel religiom.
BMfan [31.182.***.***] dodano: 10.01.2018, 01:15 #53
Złem jest fanatyzm religijny, jaki przejawia autor artykułu z Frondy. Nie ma on pojęcia o Black Metalu. Ja sam słucham tej muzyki. Czy morduję, gwałcę i podpalam miejsca kultu? Czasami też zajrzę do Kościoła. To co? Ukrzyżować mnie jak Athelstana z Vikingów? A może poddać egzorcyzmom, bo lubię też horrory, fantasy i RPG?
m.i.c [194.159.***.***] dodano: 10.01.2018, 15:18 #54
Jak już chce zakazywać muzyki nawołującej do nienawiści i przemocy toflaczegonic nie wspomniał o muzyce oi/skinhead punk? Neonazistowskie kapele są cacy, tak? Bo ich nienawiść ma podłoże patriotyczno/narodowe?
Poziom: 8
Zbyszek62 dodano: 11.01.2018, 13:58 #55
Aż żal czytać te para rockowe(?) artykuły które prowadzą póżniej do jatki w komentarzach . Ale już od dawna , każdy zainteresowany wie , że na tej stronie zamiast rzetelnie pisać o muzyce , przynudza się Owsiakiem , Nergalem i Decapitated . Idioci z Green Day robią za autorytety , a wydarzeniem jest płyta Watersa , grafomańska a muzycznie - autoplagiat . A na początku lat 90tych było całkiem inaczej . Z dala od polityki , blisko muzyki .
Pumciuś [80.55.***.***] dodano: 15.01.2018, 13:51 #56
Każdego kto słucha norweskiego black metalu pochłonie ogień piekielny. Przybywajcie Moce Piekielne.

prawda że ładny wpis Uśmiech
Komentarze (56 opinii) Skomentuj
© 2013 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group