terazrock.pl

Śmierć Chestera Benningtona była dla niektórych fanów formacji Linkin Park tak ogromnym szokiem, że sami zaczęli dopuszczać do siebie myśli samobójcze, a nawet targnęli się na swoje życie.

Jak donosi The Pulse Of Radio, rodzina zmarłego kilka tygodni temu Chestera Benningtona chce wspomóc fanów zespołu Linkin Park, którzy nie są w stanie pogodzić się ze stratą swojego idola i coraz częściej dopuszczają do siebie myśli samobójcze. Rodzina chce powołać do życia organizację, która skupi się na pomocy tym ludziom – często niezwykle młodym.

Kabanos ujawnia szczegóły jubileuszowej trasy i płyty

Chodzi o wsparcie psychologiczne i podjęcie próby pomocy wszystkim, których śmierć wokalisty dotknęła i odcisnęła na nich swoje piętno. Rodzina podkreśla, że nie można dopuścić do świadomości młodych osób przekonania, że odebranie sobie życia jest jedynym wyjściem z trudnej sytuacji. Ważne jest uświadomienie, że ich idole – Chester Bennington czy Chris Cornell – nie są w tym konkretnym wypadku wzorami do naśladowania.

Nie wiadomo, kiedy organizacja zostanie powołana do życia. Najprawdopodobniej będzie to strona internetowa, gdzie będzie można anonimowo lub nie poprosić o pomoc lub wskazać osoby, które takiej pomocy mogą potrzebować. Projekt ma wspierać sztab specjalistów, w tym doświadczonych psychologów.

Po śmierci Chestera Benningtona na całym świecie odnotowano kilka samobójstw, które można powiązać z wydarzeniami z 20 lipca, kiedy wokalista odebrał sobie życie. Szczególnie przerażająco wygląda historia 15-letniego Argentyńczyka, który powiesił się na swoim pasku – dokładnie w taki samo sposób, jak wokalista Linkin Park. Śledczy znaleźli w telefonie nastolatka muzykę zespołu. 

Wspominamy Benningtona

Redakcyjne wspomnienie wokalisty Linkin Park możecie znaleźć w najnowszym wydaniu naszego miesięcznika, który wczoraj trafił do sprzedaży. Sporo miejsca poświęciliśmy także Rogerowi Watersowi, a także zespołom Foo Fighters i Queens of the Stone Age. Obszerny wywiad, w którym to Wy zadawaliście pytania, przeprowadziliśmy natomiast z Tymonem Tymańskim. Ponadto możecie poczytać o takich wykonawcach jak KultRed Hot Chili PeppersEvanescence czy The Doors.

Pismo możecie znaleźć również w naszym sklepie internetowym

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
The Black Joker [83.26.***.***] dodano: 31.08.2017, 20:18 #1
dobrze że nie jestem jego fanem,bo być może już bym wisiał sobie na paseczku...
Ukryj odpowiedzi (1)
Angel [81.15.***.***] do The Black Joker dodano: 01.09.2017, 09:19 #2
Dobrze, że nie jesteś jego fanem.... Bo inaczej zaczęłabym zastanawiac się nad sobą.
Naprawde? [79.185.***.***] dodano: 01.09.2017, 17:32 #3
Naprawde istnieją tacy ludzie?
Nigdy nie zrozumiem takiego ślepego, chorego uwielbienia.
© 2013 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group