terazrock.pl

Jak donosi amerykański portal „The Spokesman-Review” muzycy zespołu Decapitated zostali oczyszczeni ze wszystkich zarzutów. Po kilku miesiącach spędzonych w USA, będą mogli oni wrócić do kraju. 

Prokuratorzy Spokane County odrzucili oskarżenia o gwałt i porwanie, jakie postawiono w minionym roku wszystkim czterem muzykom deathmetalowego zespołu Decapitated, powołując się na dobre samopoczucie domniemanej ofiary.

Zmiany w składzie grupy Sodom

Na dwa tygodnie przed zaplanowanym procesem (początkowo miał się rozpocząć 18 grudnia, jednak jego data została później przesunięta na 16 stycznia) prokurator Kelly Fitzgerald złożyła wniosek o oddaleniu wszystkich zarzutów, które ciążyły na muzykach Decapitated, bez wpływu na późniejsze rozstrzygnięcie. To oznacza, że może być wniesione nowe oskarżenie w późniejszym czasie, czyli członkowie - w teorii - mogą być w przyszłości ponownie ścigani. Powodem było - jak możemy przeczytać - „dobre sampoczucie poszkodowanej”. 

Grupa wydała specjalne oświadczenie na swoim Facebooku:

Wszystkie zarzuty przeciwko Decapitated zostały formalnie usunięte. Aresztowani 8 września w Santa Ana podczas trasy koncertowej, członkowie zespołu znajdowali się w więzieniu do grudnia - wówczas zostali zwolnieni z własnej inicjatywy.

Pojawiły się nowe dowody, które pomogły stwierdzić, że zespół jest niewinny. Podczas procesu, który dałby zespołowi okazję do wysłuchania wszystkich zebranych dowodów, muzycy z zadowoleniem przyjmują decyzję i są podekscytowani możliwością powrotu do swoich domów w Polsce.

Członkowie Decapitated - Wacław, Rafał, Michał i Hubert - składają szczere i serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wspierali ich w tym trudnym okresie, w tym fanom, przyjaciołom i rodzinie.

Steve Graham, obrońca Wacława Kiełtyki, powiedział:

Otrzymaliśmy listę osób, który były wówczas na tamtym koncercie, a które zeznały, że ta kobieta była w pierwszym rzędzie mosh-pitu, wspinała się na scenę, a także rozpychała się, podobnie jak reszta. Z naszej strony nie ma wątpliwości, że oskarżenia przeciwko nim straciły moc. 

Dodał ponadto, że policja nie wiedziała co się dzieje zazwyczaj na koncertach metalowych, dlatego też mogła w związku z tym źle zinterpretować obrażenia na ciele ofiary (otarcia na nadgarstkach kobiety mogły mieć związek „gwałtownym tańczeniem” - jak mówi Andy Marsh, gitarzysta Thy Art Is Murder, jeden ze świadków). 

Obrońca dodał:

Wszyscy odczuli ulgę i nie mogą się doczekać powrotu do domu. 

Gdyby jednak doszło do wspomnianego procesu, adwokaci grupy mogliby zakwestionować wiarygodność kobiety, która oskarżyła muzyków. W 2014 r. przyznała się ona bowiem do okłamywania policjantów na temat obrażeń odniesionych podczas ataku, gdy jej chłopak został oskarżony o dźgnięcie nożem trzech osób. Później ustalono, że została ona zraniona przez swojego chłopaka w trakcie wcześniejszej kłótni.

Członkowie grupy Decapitated (Wacław Kiełtyka, Michał Łysejko, Rafał Piotrowski i Hubert Więcek) zostali zwolnieni wcześniej z więzienia (w listopadzie lub na początku grudnia). W związku ze zwolnieniem muzycy zobowiązali się wówczas do pozostania na terenie stanu Waszyngton oraz oddali paszporty. Zgodzili się również na zrzeczenie się prawa do ekstradycji – gdyby przed procesem udali się do Polski, zostaliby odesłani do Stanów Zjednoczonych, gdzie byliby sądzeni. 

Muzycy Decapitated zostali aresztowani w Kalifornii, 9 września 2017 roku. Do gwałtu miało dojść w zespołowym autokarze, po koncercie w Spokane, w stanie Waszyngton, 31 sierpnia 2017 roku.

tagi: decapitated
Komentarze (22)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
AntySatan [83.26.***.***] dodano: 05.01.2018, 21:18 #1
głupi i sataniści zawsze mają szczęście,ale piekło i tak ich nie ominie,bo Jezusa i Boga nie wykiwa żaden polityk z PISu czy PO HA!!
Ukryj odpowiedzi (7)
Poziom: 25
Faust do AntySatan dodano: 05.01.2018, 22:43 #2
Jasne trafią do piekła - Ci co je wymyślili, katolscy kapłani, z papieżami na czele - za wypaczanie słów Chrystusa!!!
Rollo [5.172.***.***] do Faust dodano: 05.01.2018, 23:21 #3
Tak czy inaczej są skończeni, więc pajacowanie się nie opłaciło, ostatnia płyta, chociaż niezła, była ewidentnie stworzona pod amerykański rynek, a tego już na pewno nie zawojują, na ich miejscu w ogóle nie wracałbym do USA.
Solda [94.254.***.***] do Rollo dodano: 05.01.2018, 23:57 #4
Nieważne jak mówią byleby mówili. Fanów im raczej od tego nie ubyło. Przynajmniej tyle dobrego z tego przykrego incydentu
Szokłam [89.64.***.***] do AntySatan dodano: 06.01.2018, 11:34 #5
To ja wolę iść z nimi do piekła niż z Tobą do nieba!
Czarownica [94.254.***.***] do AntySatan dodano: 06.01.2018, 11:46 #6
Antysatan ...idź się lecz!
polcecam dobry psychiatra [185.71.***.***] do AntySatan dodano: 10.01.2018, 15:02 #7
Pan Pobocha przyjmuje w Szczecinie. Stary jesteś a głupi.
Rextens [46.169.***.***] do AntySatan dodano: 28.01.2018, 16:57 #8
Tak, bo zawsze death metal to satanizm
piterekb29 [108.16.***.***] dodano: 05.01.2018, 21:45 #9
No i świetna wiadomość. Od początku było wiadomo że laska coś kręci... Tyle co ten zespół przeszedł to tym bardziej się cieszę, że zniesiono im zarzuty!
Jezøs [46.238.***.***] dodano: 05.01.2018, 22:24 #10
Bardzo dobrze ze chlopaki w koncu moga wrocic do kraju, a te klamliwe babsztyle powinne sane odpowiedzieć za zniesławienie i krzywoprzysięstwo!
kim [89.75.***.***] dodano: 05.01.2018, 23:26 #11
Ja myślę, że na dobre wyszedł im ten pobył w więzieniu. Nareszcie ktoś kazał im się wykąpać, aż przykro było na nich patrzeć.Język
Tylko dobra guma [31.11.***.***] dodano: 06.01.2018, 00:18 #12
Tylko dobra guma i solidne gumowanie na komisariacie czynią cuda. Każdy członek grupy musi poznać smak gumy na milicji. Lać gumą ile wejdzie.
Ukryj odpowiedzi (3)
Gosc [178.37.***.***] do Tylko dobra guma dodano: 06.01.2018, 09:45 #13
Sam idz na policje niech ciebie wypaluja
fan [89.78.***.***] do Tylko dobra guma dodano: 06.01.2018, 11:00 #14
Co ty człowieku 3.14erdolisz... bez prawomocnego wyroku sądu nikt nie jest winny a walenie gumą zostaw sobie i swojemu kumplowi któremu ją wkładasz...
yeah [178.235.***.***] do Tylko dobra guma dodano: 06.01.2018, 16:22 #15
Idz się lecz ofiaro... pękniętej gumy
seb@ [79.175.***.***] dodano: 06.01.2018, 01:12 #16
Coś mi się wydaje, że Vogg szybko zmieni skład kapeli.
Tyberisz [172.56.***.***] dodano: 06.01.2018, 03:36 #17
Ech hejterzy, hejterzy no i niech wam lezy
Poziom: 20
Vampirro dodano: 06.01.2018, 09:41 #18
Najważniejsze, że wszystko skończyło się szczęśliwie. W sumie szkoda, że nie doszło do rozprawy, bo wyrok uniewinniający byłby większym gwarantem spokoju i bez problemu oczyściłby ich imię.
dammit [89.78.***.***] dodano: 06.01.2018, 11:47 #19
No i gdzie teraz jesteście wy wszyscy hejterzy którzy tu na forum wydawaliście na nich wyroki gdy tylko zaczęło być głośno o sprawie? Jakie "mądre" wnioski i konkluzje wymyśliliście oraz co macie do powiedzenia? Dokładnie NIC, tyle co i wcześniej.

I gdzie teraz jesteście wy "chrześcijanie" którzy na nich pluliście i najchętniej byście ich ukamienowali? Wasze pojęcie "miłowania" bliźniego jest takie, że wasz Jezus sam by was wykopał ze swojej światyni- tak jak to zrobił z kupcami. Tylko tona jadu w was i zawiści.
Poziom: 14
kadakrystian dodano: 06.01.2018, 12:59 #20
Teraz powinni się wziąć za te kłamliwe pindy!
Obawiam się, że mimo wszystko zespół mocno ucierpi na tym wydarzeniu i może to być dla nich koniec.
ninop [213.146.***.***] dodano: 06.01.2018, 22:03 #21
Paulina Młynarska po zatrzymaniu: Reakcja jest taka, że polski internet, niezależnie od płci, już pluje na… ofiary. Zamiast je wspierać, pokazujecie im, że w tym społeczeństwie to na nie spada odpowiedzialność za to, że ktoś dopuścił się na nich zbrodni.
LouisianaCiesze sie [216.115.***.***] dodano: 07.01.2018, 13:26 #22
Cieszę się chociaz nie lubię PiS to kocham waszą muzykę.Poco sie pcha guwniara szukała przygod?To ma nauczkę.Sciskam chłopaki dajecie czadu.