terazrock.pl
Newsy 2431V  

Już jutro na rynku ukaże się nowy album Comy. Tuż przed premierą zespół udostępnił w sieci teledysk, a także ogłosił, że w składzie znalazł się nowy muzyk. 

Nowy album studyjny zespołu Coma zatytułowany „Metal Ballads vol. 1” ukaże się już jutro, czyli zaledwie rok po eksperymentalnym „2005 YU55”. Tymczasem grupa udostępniła w sieci  teledysk do kompozycji „Lajki”, a także przedstawiła nowego muzyka w składzie. 

Jeden z utworów Arcade Fire zakazany w radiu

Gościnnie w wideoklipie wystąpiła Daria Zawiałow i - jak się okazało - najnowszy teledysk łódzkiej formacji jest ściśle powiązany z utworem „Na Skróty” wokalistki.

Obiecywałam, że teledysk do „Na Skróty” to nie koniec niespodzianek ode mnie i Piotrka Roguckiego. Zrobiliśmy coś czego chyba jeszcze nie było i co z pozoru wydawało się szalone i dość nierealne. A jednak! Oto tak zwany prequel historii, która toczy się w „skrótach” - sprawdźcie jak doszło do tego, że chciałam utopić Roguckiego! Teledysk Coma do utworu „Lajki” to mój malutki debiut aktorski, więc proszę otoczcie mnie falą wyrozumiałości. Dziękujemy wszystkim, którzy bardzo ciężko pracowali na planie obu teledysków, reżyseria to oczywiście wspaniała Dominika Podczaska

- wyjaśnia Daria Zawiałow.

Z kolei muzycy Comy dodają:

Główną rolę w naszym nowym teledysku „Lajki” zagrała Daria Zawiałow, dziękujemy za zaufanie i świetną aktorską robotę. Teledysk jest fabularną odpowiedzią na najnowszy singiel Darii „Na Skróty”. 

Poniżej możecie zapoznać się z efektem końcowym:

Przypomnijmy, że wokalista zespołu Coma, Piotr Rogucki, wystąpił gościnnie w ostatnim teledysku Darii Zawiałow zrealizowanym do kompozycji „Na skróty”, która jest jedną z dwóch nowych piosenek dołączona do właśnie wydanej specjalnej edycji albumu „A kysz!”. Płyta pierwotnie wydana została w marcu tego roku i dotarł do 7. miejsca notowania OLiS. Rogucki wciela się w torturowaną i więzioną przez Darię postać.

Ponadto na facebookowym proflu Coma ogłosiła, że podczas jutrzejszego koncertu po raz pierwszy na scenie zadebiutuje nowy muzyk - Paweł Cieślak.

W listopadowym numerze „Teraz Rocka”, który ukaże się już 25 października, zespołowi Coma poświęcimy wkładkę! Z kolei już na naszej stronie internetowej możecie zapoznać się z recenzją albumu  „Metal Ballads vol. 1”. 

Po tak ambitnej płycie jak 2005 YU55 można było przypuszczać, że Coma postanowi odreagować, tak jak po Hipertrofii odreagowała Comą. Tę tezę wydawał się już potwierdzać zapowiadający album utwór Lajki, z prostym nośnym riffem, wyrazistym refrenem i trochę dziwną, vintage’ową produkcją. A do tego tekstem, który zamiast uderzać w poetyckie tony, zawiera frazy w rodzaju: Oddawaj wszystkie moje lajki/ Oddawaj wszystkie komentarze. I choć tytuł Metal Ballads Vol. 1 okazał się „podpuchą”, to bez wątpienia jest to materiał zdecydowanie łatwiej przyswajalny niż poprzedni. I trzeba od razu dodać: bardzo udany, ze zgrabnie przygotowanym, ciekawie brzmiącym repertuarem

- napisał Michał Kirmuć. Całość możecie przeczytać w tym miejscu

Komentarze (17)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Pogzlej [88.199.***.***] dodano: 19.10.2017, 13:01 #1
Mam wrażenie, że Coma ma chyba opłacone i podpisane jakieś umowy na boku z tymi wszystkimi krytykami oraz czasopismami "rockowymi". Bo nieważne, jak wielkie g**no by wypuścili- to i tak krytycy pieją z zachwytu i piszą pochwalne peany. A dla mnie to akurat dziwne, zwłaszcza przy tak nierealnym przejściu w Comie z grania dobrego ciężkiego rocka w jakieś pseudo-vintage-"aaalteeernatywne"-NIE GITAROWE-zawodzenie.

Zaraz oczywiście się odezwie stos "alternatywnych" koneserów którzy mnie tu zjedzą... ale serio, jeśli nie słyszycie tego, że w tym zespole coś się zepsuło (zwłaszcza wokal)... to gratuluję braku słuchu. I te opinie wsadźcie sobie gdzieś.
Ukryj odpowiedzi (6)
karmazyn [31.182.***.***] do Pogzlej dodano: 19.10.2017, 14:32 #2
To zostań przy słuchaniu starych albumów jeśli wyznaczają Twoje poczucie zajebistości.
Rollo [5.172.***.***] do Pogzlej dodano: 19.10.2017, 17:10 #3
Bo rock został sprzedany, jest produktem jak każdy inny, zobacz na tytuły i treści newsów chociażby na tej stronie. Towary z biedronki, komentarze do czyiś komentarzy na fejkbuku czy innym szajsie, ktoś kogoś udał w telewizyjnym show, śmieszna przeróbka piosenki na yt... To jest rock, muzyka buntu i wolnomyślicieli?

Skoro więc rock stał się produktem jak pop, można go sprzedać ludziom, wmówić że coś jest dobre, więc wciska nam się na siłę pupilków medialnych jak fu fajters, rojal blod, a u nas chociażby koma i bechemot. Każdego roku debiutuje masa ciekawych zespołów, ale Ty o nich tutaj nie przeczytasz, za to co powiedział Darski albo że Grohl ma nowy tatuaż będzie na pierwszej stronie.
Pogzlej [88.199.***.***] do karmazyn dodano: 19.10.2017, 17:49 #4
A Ty zostań w takim razie przy wzdychaniu do plakatu Roguckiego który masz na ścianie i słuchaniu nowej-alternatywnej oraz "mądrzejszej" Comy wyznaczającej Twoje poczucie zajebistości...
Pogzlej [88.199.***.***] do Rollo dodano: 19.10.2017, 17:52 #5
No mądrze piszesz i masz 100% racji. Niemniej smuci mnie po prostu ten proceder. I trochę przykro patrzeć, jak dawni "mistrzowie" tak się po prostu ...psują.
Rollo [5.172.***.***] do Pogzlej dodano: 19.10.2017, 20:13 #6
Akurat w Polsce to łatwo zejść na psy, Coma nie ma szans na światową karierę, jedynym rynkiem zbytu ich muzyki jest nasz kraj więc zaczęła grać pop dla nastolatków, tak samo jak aktorzy którzy szmacą się w telenowelach, reklamach czy żenujących programach w TV.

Nie mam z tym problemu, każdy niech robi co chce, jedyne co mnie naprawdę wqrwia w tym wszystkim to właśnie pieprzenie o artystycznych poszukiwaniach i inne brednie, które jak widać dzieci połykają bez popitki. To nie jest już zespół rockowy czy metalowy od poprzedniej płyty, grają pop, robią to dla kasy i mniej wymagającego słuchacza, gdyby powiedzieli to wprost to nawet bym ich szanował, tylko niech mi nie wmawiają że robią to z artystycznych pobudek, a porządne rockowe czy metalowe pismo już dawno powinno przestać o nich pisać. Jednak wszyscy przeciwnicy zespołu, którzy od początku ich kariery zarzucali im pozerstwo mieli rację, chociaż broniłem ich i cenię pierwsze trzy albumy.

Q [84.48.***.***] do Pogzlej dodano: 22.10.2017, 10:49 #7
Nowej płyty jeszcze nie słyszałem (ale na pewno kupię CD w najbliższych dniach), natomiast "2005 YU55" było dla mnie tak wielkim rozczarowaniem jak tylko "Scream" Chrisa Cornella i "Modern Rocking" Chylińskiej. Tyle, że o ile Cornell i Chylińska poszli w pop, to Coma udziwniła. Właściwie nei wiem dla kogo jest ta płyta - pretensjonalne melodeklamacje na tle przeciętnej, ambientowej muzyki. Przesłuchałem to słuchowisko 3 razy, przyswoiłem co Roguc chciał przekazać (nie wstrząsnęło to mną) i już więcej mi się nie chciało, bo muzycznie nie ma tam nic ciekawego - nie chcę krytykować dla samej krytyki, ale naprawdę komukolwiek się tego dobrze słucha?
bbfan [77.255.***.***] dodano: 19.10.2017, 13:36 #8
Dla mnie Coma skończyła się na Hipertrofii. Potem zaczęło sie to deklamowanie do nijakiej muzyki. Oni pewnie powiedzą, ze "odkrywają i poszukują" ale nie kupuje tego. Szkoda...
Ukryj odpowiedzi (2)
mat [176.115.***.***] do bbfan dodano: 19.10.2017, 18:22 #9
Od czerwonego albumu na nagraniach jest jakaś "ściana dzwięku". Dawniej było słychać jak gitarki pięknie gają nutki, jak bas sobie swoimi ścieżkami "pądza", a teraz jeb wszystko razem a na tym tle Roguc deklamujący swoje melorecytacje. Brak już lirycznych czy instrumentalnych - jakże pięknych w wydaniu Comy - momentów.
Zakk [79.184.***.***] do bbfan dodano: 19.10.2017, 19:26 #10
Zgadzam się. Poszukują bo zgubili coś co było na ich wczesnych płytach.
Rym [78.8.***.***] dodano: 19.10.2017, 23:50 #11
Moim skromnym zdaniem p.Rogucki pięknie śpiewa , ale nie koniecznie pięknie gra. A chyba woda sodowa pseudo polskiego Hollybodu trochę powaliła jego ego. Artysto z pięknym głosem i mającym coż do powiedzenia teatr nie dla ciebie. Zostań przy muzyce a aktorstwo zostaw innym, lepszym.
Gasix [89.76.***.***] dodano: 20.10.2017, 13:57 #12
Roguc! Serio?! Naprawdę? Proszę Cię! Przecież to jest... no aż brak mi słów... Nie idź tą drogą...
bbfan [94.254.***.***] dodano: 20.10.2017, 14:25 #13
Coma postawiła na target Januszy spod znaku Openera czy Męskiego grania, a nie publiki stricte rockowej
Ja [5.172.***.***] dodano: 21.10.2017, 10:28 #14
"Poniżej możecie zapoznać się z efektem końcowym" - hahaha, cały TR.
Poziom: 10
marcin489 dodano: 21.10.2017, 16:06 #15
Nigdy nie byłem jakimś wielkim fanem Comy,ale kiedyś to był zespół rockowy.Teraz taki napewno nie jest.Przykro słuchać.
Poziom: 13
kadakrystian dodano: 22.10.2017, 18:15 #16
COMA to już karykatura samych siebie, grają jakąś papkę.
Co ku..wa za gówno?
zawiedziony [176.97.***.***] dodano: 27.10.2017, 17:36 #17
Po ostatnim wygłupie, tj. audiobooku dla wytrwałych, byłem przekonany że Coma wróci na właściwe tory, chociażby do grania takiego jak na "czerwonej" płycie. Niestety nie zdzierżyłem, tego nie da się słuchać. Jakieś wściekłe klawisze, natrętna elektronika, momentami wku@&%*jąca mantra no i teksty Roguca słabe i przyziemne. Żałuję wydania tych trzydziestu paru złotych...