terazrock.pl
23
rf | fot. Julia Łobodzińska | 18 września 2017
Newsy 3250V  

Coma ujawniła szczegóły nowej płyty studyjnej, która ukaże się już w październiku, i podzieliła się nowym utworem.

Nowy album studyjny zespołu Coma będzie nazywał się „Metal Ballads vol. 1” i ukaże się 20 października 2017 roku. Płytę zwiastuje utwór „Lajki”, którego możecie posłuchać poniżej.

Europe publikuje trailer nowej płyty

Metal Ballads vol. 1” ukazuje się rok po eksperymentalnym albumie „2005 YU55”. O nowej płycie twórcy mówią:

Najnowszy album zespołu COMA „Metal Ballads vol.1” ukaże się rok po eksperymentalnym i przełomowym w estetyce „2005 YU55” i będzie zawierał jedenaście piosenek utrzymanych w charakterze publicystyczno-erotycznym, z niewątpliwie mocnym, rockowym sznytem. Producent albumu Paweł Cieślak z Łódzkiego podwórka, na którym od lat tworzy COMA dokonał wyrazistej dekonstrukcji w warstwie brzmieniowej kapeli. Będzie to pierwszy album od lat, na którego jakość zespół pracował wraz z producentem.

Na albumie znajdą się następujące utwory:

  1. Uspokój się
  2. Lajki
  3. Widzę do tyłu
  4. Za słaby
  5. Odwołane
  6. Snajper
  7. Odniebienie
  8. Cukiernicy
  9. Konfetti
  10. Za chwilę przestaniemy świecić
  11. Proste decyzje

A tutaj możecie zobaczyć okładkę albumu:

Poniżej natomiast możecie wysłuchać utworu zwiastującego płytę.

Coma – „Lajki”

20 października 2017 roku ruszy trasa koncertowa Comy promująca album „Metal Ballads vol.1”. Obejmie ona następujące miasta:

  • 20.10 – Zabrze, Wiatrak
  • 21.10 – Gomunice, Bogart
  • 27.10 – Kraków, Studio
  • 29.10 – Łódź, Wytwórnia
  • 3.11 – Sosnowiec, Muza
  • 10.11 – Jarocin, J.O.K.
  • 11.11 – Gdańsk, B90
  • 12.11 – Szczecin, Słowianin
  • 17.11 – Kielce, Bohomass Lab
  • 18.11 – Wrocław, A2
  • 24.11 – Poznań, B17
  • 26.11 – Zielona Góra, Kawon
  • 1.12 – Lublin, Graffiti
  • 3.12 – Warszawa, Stodoła
  • 8.12 – Rzeszów, Pod Palmą
  • 9.12 – Katowice, Megaclub
Komentarze (23)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
hegen [88.199.***.***] dodano: 18.09.2017, 19:36 #1
Kolejne gó**no z papierkiem z napisem COMA. Nie może ludziom się nie podobać, bo zaraz będziemy hejterami, albo zarzucą nas cytatami z utworów. Prawda jest taka - po 13 latach z Comą - daję sobie spokój na 100%. Nie jestem żadnym fanbojem i nie będę skakał z radości, że Coma kolejne bagno wypuściła, nie będę czytał tłumaczeń dziewczynek, ze Roguc z wąsem to osobowość, że nie znam się na muzyce. Jest za dużo lepszych zespołów, aby tracić czas i pieniądze na gościa z taką manierą. Uwielbiałem klimatyczne koncerty Comy. Niestety w połowie koncerty na Woodstock wyszedłem, a rok później w ogóle się nie pojawiłem - nie żałuję. Żegnaj COMA, dzięki za wiele lat wspólnej muzyki. Lecz genialnej płyty "Pierwsze Wyjście..." nie wyrzucę z telefonu, dalej będę słuchaj z nostalgią.
Ukryj odpowiedzi (14)
nickdoterazrocka [93.179.***.***] do hegen dodano: 19.09.2017, 10:14 #2
masz 100% racji tylko po co o tym gadasz? po prostu zrób to co zamierzasz, nie rozumiem po co ogłaszasz światu, że to czy tamto kiedyś było fajne a teraz Ci się nie podoba? nie kupuj, nie słuchaj, nie chodź na koncerty - proste
Poziom: 8
beover do hegen dodano: 19.09.2017, 16:17 #3
Jak najbardziej się z Tobą zgadzam. Po ostatniej płycie j "2005 YU55" zrozumiałam wiele, nie skreśliłam Comy, ale za to pozostałam wierna pierwszym dwom płytom "Pierwsze Wyjście z Mroku" i "Zaprzepaszczone Siły Wielkiej Armii Świętych Znaków" które zakupiłam i chętnie do nich powracam kiedy chce posłuchać "starej" DOBREJ ROCKOWEJ Comy.
cirut [88.199.***.***] do nickdoterazrocka dodano: 19.09.2017, 17:20 #4
A to co, kolega powyżej nie ma prawa do wyrażenia publicznie swojego zdania? Chce- to mówi i się tym dzieli. To się nazywa demokracją, jakbyś nie wiedziała.
nickdoterazrocka [93.179.***.***] do cirut dodano: 20.09.2017, 09:37 #5
na dodatek komentujesz własny wpis pod zmienionym nickiem - żenada
Poziom: 13
kadakrystian do nickdoterazrocka dodano: 20.09.2017, 20:39 #6
Nie chcesz ,nie czytaj innych komentarzy -PROSTE!
nickdoterazrocka [93.179.***.***] do kadakrystian dodano: 21.09.2017, 09:57 #7
Masz rację. Wyrażę się tak: kolejny gó**niany wpis z hejtujący kolejną płytę kolejnego zespołu. Nie może się to komuś nie podobać, bo zaraz zarzucą go frazesami o demokracji. Prawda jest taka - po 8 latach czytania jadowitych komentarzy wiecznie niezadowolonych ze wszystkiego "prawdziwych znawców muzyki rockowej" - daję sobie spokój na 100%. Nie jestem żadnym fanbojem i nie będę skakał z radości, że pojawił się kolejny ociekający nienawiścią komentarz, nie będę czytał tłumaczeń gimnazjalistów, że każdy ma prawo do wylewania swojej żółci publicznie, że nie znam się na muzyce. Jest za dużo lepszych zajęć, aby tracić czas i wzrok na gości z takimi manierami. Uwielbiałem merytoryczne, mądre opinie internautów - czytelników "Teraz Rocka". Niestety obecnie większość wpisów to wieczne narzekanie. Nie żałuję. Żegnaj "Teraz Rocku", dzięki za wiele ciekawych, wyważonych wpisów. Tych nie wyrzucam z pamięci, będę je wspominał z nostalgią.
Czy teraz LEPIEJ?
hihitnik [77.253.***.***] do cirut dodano: 21.09.2017, 12:14 #8
Co za kołek
Masz rozdwojenie ?
Poziom: 8
wojtal do kadakrystian dodano: 21.09.2017, 13:01 #9
to nie do końca tak - wyobraź sobie, że wchodzisz na informację o swoim ulubionym zespole i czytasz same negatywne komentarze pod artykułem, nie będziesz się zastanawiał po co Ci negatywnie nastawieni do zespołu w ogóle to czytają (nie mówiąc już o komentowaniu)?, jeśli nie lubisz - odpuść sobie, niech czytają ci co lubią, a sam poczytaj o tym co Ty lubisz, zespołów, płyt i artykułów o nich jest do zatrzęsienia
hegen [88.199.***.***] do nickdoterazrocka dodano: 23.09.2017, 10:17 #10
Pff, a z jednego kompa też nie mogą korzystać dwie osoby? Sherlocku, jesteś idiotą?
cirut [88.199.***.***] do nickdoterazrocka dodano: 23.09.2017, 10:19 #11
Kolejny urażony gimnazjalista, zakochany w pomalowanych na różowo oczkach Roguckiego. Kup sobie też różowe crocksy i pisz peany, jaki jesteś alternatywny wobec ludzi którzy w Twojej opinii "nie znają się" na dobrej muzyce.
cirut [88.199.***.***] do nickdoterazrocka dodano: 23.09.2017, 16:52 #12
Kolejna urażona piz**eczka zakochana w pomalowanych na różowo oczkach Roguckiego. Idź sobie jeszcze kupić różowe crocksy jak Twój idol i wmawiaj wszystkim jak bardzo jesteś alternatywny dla wszystkich co się "nie znają" na muzyce.
nickdoterazrocka [93.179.***.***] do hegen dodano: 25.09.2017, 10:19 #13
faktycznie - to wielce prawdopodobne, że dwie osoby, które, jak mniemam, nic o sobie nie wiedzą, korzystają z tego samego komputera w tym samym czasie, wchodzą na tę samą stronę w necie i komentują ten sam artykuł o nowej płycie tego samego najbardziej znienawidzonego przez siebie zespołu
tak, psychiatria zna takie przypadki - pozdrów ode mnie swego lekarza
nickdoterazrocka [93.179.***.***] do cirut dodano: 25.09.2017, 10:23 #14
biedny skrzywdzony maminsynku, tak bardzo uraziło Cię to, że ktoś zamiast zachwycić się Twoim błyskotliwym wpisem, nad którym tyle się napracowałeś, ośmielił się go skrytykować? najmocniej Cię przepraszam, ale przecież napisałem, że masz 100% racji
rozumiem, że wypłakałeś się mamusi i to ona Cię broni korzystając z tego samego komputera? utuliła i otarła łezki? to chyba już wszystko w porządku, prawda?
nickdoterazrocka [93.179.***.***] do cirut dodano: 25.09.2017, 10:38 #15
oj, chyba bardzo zalazłem Ci za skórę - po kilku godzinach ten sam wpis tylko w bardziej wulgarnej i ordynarnej formie
sporo czasu zajęło Ci tych kilka poprawek, aż strach pomyśleć, ile czasu spędziłeś nad swoim pierwszym komentarzem (tym długim)
no już się nie denerwuj, jeszcze raz przepraszam, ładnie napisałeś, pokaż go polonistce, na pewno Cię pochwali
lelek [83.26.***.***] dodano: 19.09.2017, 13:25 #16
metal ballads? przecież coma to nie jest metal!
Ukryj odpowiedzi (1)
Poziom: 8
wojtal do lelek dodano: 20.09.2017, 12:28 #17
tytuł pewnie przewrotnie żartobliwy, chłopaki mają specyficzne poczucie humoru
Poziom: 29
jeremy96 dodano: 19.09.2017, 15:43 #18
kolejna kicha od Comy. No trudno, może następnym razem?
Poziom: 8
beover dodano: 19.09.2017, 16:26 #19
Po wysłuchaniu utworu "Lajki" - podkład muzyczny/gitara jak najbardziej ok, przypominając stare dobre brzmienie Comy...ale słowa kiczowate, bez sensu bynajmniej w tym utworze...no cóż, zobaczymy jak będzie z resztą utworów.
Rollo [5.172.***.***] dodano: 20.09.2017, 12:41 #20
Jakby młody człowiek śpiewał takie brednie dla rówieśników, to jeszcze pół biedy, wiadomo że ludzki mózg kurczy się w zastraszającym tempie i co pokolenie to głupsze.

Niestety tutaj mamy gościa w średnim wieku, niespełnionego aktora, który zwąchał pieniążki (i nie tylko) od nastek, dla których wersy typu: "wymażę cię na instagramie" to samo życie i największa tragedia jaka może być. Smutne jak nisko można upaść, ale jak to mawiają można jeszcze niżej.
Kokka [79.175.***.***] dodano: 20.09.2017, 17:02 #21
Ale coma to zawsze było dno wiem nie wiem za bardzo o co chodzi.
Poziom: 13
kadakrystian dodano: 20.09.2017, 20:37 #22
Tylko 2 pierwsze płyty są genialne, potem już coraz gorzej.
Podobnie rzecz się ma z HEY (dopóki nie odszedł Banach) oraz z IRĄ, która jest tylko bladym cieniem siebie z lat 90-tych.
Coma próbuje być na siłę inna z płyty na płytę, ale niestety nie ma to nic wspólnego z jakością.
Poziom: 8
beover dodano: 21.09.2017, 11:54 #23
https://www.youtube.com/watch?v=FFSN5EMsp_c wywiad z Roguckim w 2011 roku i tekst w 3:19 minucie: "stratą czasu jest pisanie o bzdurach" ...a dziś co robią? piszą beznadziejne teksty