terazrock.pl

Chester Bennington, wokalista Linkin Park, popełnił samobójstwo.

Jak podaje portal TMZ, wokalista Linkin Park powiesił się w swoim domu w Palos Verdes Estates in Los Angeles. Jego ciało zostało znalezione o godzinie 9 rano czasu lokalnego.

Nine Inch Nails składa hołd Davidowi Bowiemu

Na razie nie są znane powody tego kroku. Bennington miał 41 lat. Wiadomo, że zmagał się swego czasu z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, ale nie wiadomo, czy miały one wpływ na jego decyzję. Chester już wcześniej przyznawał, że rozważał popełnienie samobójstwa. Jako jeden z powodów podawał, że jako dziecko był molestowany. Bennington osierocił szóstkę dzieci.

Informację o śmierci wokalisty potwierdzono na profilu The Associated Press‏ w serwisie Twitter, gdzie powołano się na raport koronera:

Potwierdził to też jego kolega z zespołu, Mike Shinoda:

Zespół Linkin Park powstał pod koniec lat 90. i błyskawicznie odniósł gigantyczny sukces debiutanckim albumem „Hybrid Theory" z 2000 roku, który rozszedł się w nakładzie ponad 11 milionów egzemplarzy w samym USA. Grupa przedstawiła na tym albumie bardzo zgrabną mieszankę metalu i rapu, opierającą się zarówno na ciężkich numetalowych gitarach, jak i na brzmieniu elektronicznym. Kolejne płyty, jak „Meteora" i „Minutes To Midnight" umocniły pozycję grupy, która lubiła eksperymentować z bardziej popowymi brzmieniami, a także z hip hopem, co udowodniła płyta EP "Collision Course" z 2004 roku, nagrana z jednym z najsłynniejszych raperów świata, Jayem-Z.

W tym roku zespół Linkin Park powrócił z nową płytą, „One More Light”, która spotkała się z wieloma krytycznymi ocenami. Zespołowi zarzucano zbytnie złagodzenie stylu i odejście od cięższych brzmień, które zawsze były u niej w mniejszym lub większym stopniu obecne. Album mimo to dobrze się sprzedawał, docierając w USA na szczyt list przebojów.

Grupa niedawno odwiedziła Polskę, występując 15 czerwca 2017 roku, jako jedna z gwiazd Impact Festival w Krakowie.

Chester Bennington występował także z zespołem Stone Temple Pilots, z którym nagrał płytę EP „High Rise" (2013).

Dzisiaj Linkin Park opublikował nowy teledysk, do utworu Talking To Myself"

Linkin Park - Talking To Myself"

Komentarze (28)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Paweł [79.175.***.***] dodano: 20.07.2017, 22:15 #1
Ludzie!!! Co Wy wyprawiacie?!
Poziom: 20
Tomas71 dodano: 20.07.2017, 22:19 #2
NIe...
Poziom: 7
marcin489 dodano: 20.07.2017, 22:28 #3
Zbyt to wszystko skomplikowane,żeby móc zrozumieć....
R.I.P CHESTER
ulla30 [79.221.***.***] dodano: 20.07.2017, 22:33 #4
Szkoda chlopa...
dawidK [163.172.***.***] dodano: 20.07.2017, 22:36 #5
Sprzedam bilety na koncert Linkin Park (nie mogę iść) . Tanio! Mam też kilka na Nirwanę, jacyś chętni?
Ukryj odpowiedzi (2)
zoorro [88.199.***.***] do dawidK dodano: 21.07.2017, 10:32 #6
Jesteś debilem? czy tylko kretynem?
Clown2 [37.248.***.***] do dawidK dodano: 21.07.2017, 12:02 #7
haha doj*bałeś :D
Agnieszka [94.254.***.***] dodano: 20.07.2017, 22:45 #8
Przykro mi. Super vokal, trzymanie sie w tonie - jednak dla wielu to zbyt wiele a tu bylo naturalne niczym oddech. RIP! :-(
Ellie [188.146.***.***] dodano: 20.07.2017, 22:48 #9
To bardzo przykre, nie mogę w to uwierzyć.
Byłeś wspaniałym artystą. R.I.P Chester.
Dayer [155.133.***.***] dodano: 20.07.2017, 23:09 #10
Ja pierdole.. Dołączył do kurta.. Spoczywajcie w pokoju..
pOPRAWKA [83.11.***.***] dodano: 21.07.2017, 00:00 #11
Znalazlem literowke Informację o ŚMIECI wokalisty potwierdzono na profilu The Associated Press‏ w serwisie Twitter, gdzie powołano się na raport koronera:
Marność [82.143.***.***] dodano: 21.07.2017, 00:57 #12
Bardzo mądre, tylko pogratulować. Osierocić szóstkę dzieci, rozumiem jeszcze nie mieć rodziny, być samemu, to rób co chcesz. Ale najpierw klepie dzieci, a potem życie się nudzi i się zabija. Spojrzał by na swoje dzieci, czy chociaż na ich zdjęcia, to może trochę by mu rozumu wróciło.

Samobójcy to egoiści i zawsze będę tego zdania.
Ukryj odpowiedzi (5)
Paul [155.133.***.***] do Marność dodano: 21.07.2017, 10:16 #13
Nie wiem czy kolego wiesz, ale w niektórych stanach świadomości, samobójstwo jest jedynym wyjściem, które dostrzegasz.
odoja [109.95.***.***] do Marność dodano: 21.07.2017, 10:21 #14
Zrozumiesz, dopóki sam nie będziesz o krok od samobójstwa. Samobójstwo jest formą tchórzostwa,owszem,ale czasem wystarczy chwila , tym bardziej gdy nie ma nikogo w pobliżu aby nie dać sobie rady z samym sobą. Poza tym, co wiemy o samobójcach żeby tak łatwo ich oceniać, może przez takie osoby to robią, braku empatii? Pewnie, że rodzina, dzieci, gdzie empatia u niego była gdy zawieszał pętlę na szyi...raczej nie było,a był niezbadany dla Ciebie i dla mnie ból.
Kokka [157.25.***.***] do Marność dodano: 21.07.2017, 10:22 #15
Nie zrozumiesz, bo nie próbujesz. W tym leży cała tragedia samobójstwa. Mimo tego, że ludzie mają rodziny, pieniądze, przyjaciół, karierę, to i tak decydują się na ostateczny krok. Spróbuj sobie to uświadomić, co musi się dziać w ich głowie. Mimo też, że inni postrzegają ich jako ludzi sukcesu, oni czują się skrajnie nieszczęśliwi. Tak głęboko, że żona, dzieci, pieniądze, czy sława przestają mieć jakikolwiek sens. Egoizm? Pomyśl jak samobójca musi nienawidzić sam siebie, skoro się zabija.
Mello [83.7.***.***] do Marność dodano: 21.07.2017, 14:18 #16
Nie robią tego dla przyjemności ! Zabija ich depresja. Pewnie nie wiesz, że depresja to najgroźniejsza choroba psychiczna. Najgroźniejsza bo śmiertelna. Więc nie gadaj że są egoistami !!!
Poziom: 11
mourningsun do Kokka dodano: 21.07.2017, 17:53 #17
Mądre słowa.... Try walking in my shoes
Poziom: 31
Lemmysomemoney dodano: 21.07.2017, 10:37 #18
Palił i pił, i zmarł, nad ranem śmierć się śmieje ...
Ble [5.172.***.***] dodano: 21.07.2017, 10:54 #19
W końcu dotarło do niego, jak złą muzykę współtworzył przez całe życie i została tylko petelka.
Ona [46.215.***.***] dodano: 21.07.2017, 11:13 #20
:'(
Poziom: 8
Riff Raff dodano: 21.07.2017, 11:25 #21
Nie jestem fanem Linkin Park, ale szkoda człowieka. Depresja + narkotyki + alkohol = śmiertelna dawka.
motha.f [86.188.***.***] dodano: 21.07.2017, 12:06 #22
Czekam na resztę. Powinni odpokutować za krzywdy wyrządzone muzyce rockowej.
grrrrr [77.91.***.***] dodano: 21.07.2017, 13:15 #23
jakie osierocił?! matki też się zabiły?! czy Wy znacie znaczenie słów, których używacie?! :/
Ukryj odpowiedzi (2)
MM [89.68.***.***] do grrrrr dodano: 21.07.2017, 18:42 #24
Tak. Osierocił. Dziecko, które traci rodzica w takiej sytuacji staje sie pół sierotą.
Poziom: 11
mourningsun do grrrrr dodano: 21.07.2017, 18:53 #25
mindless...
ania [86.178.***.***] dodano: 22.07.2017, 09:03 #26
JAK SIE TYLE CPAI PIJE TO JAK TU NIE MIEC DEPRESJI.....MI CPUNÓW NIE SZKODA
arianrod [37.47.***.***] dodano: 22.07.2017, 14:39 #27
Szkoda Chestera, zawsze smutno, gdy ktoś umiera, i to w dodatku samemu odbierając sobie życie, ale... Z drugiej strony, może to oznacza, że Linkin Park się rozpadnie i przestanie zamęczać świat muzycznym śmieciem, co czyni od początku kariery? Może nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło?
killuminati [78.131.***.***] dodano: 22.07.2017, 22:30 #28
FUCK ILLUMINATI!