terazrock.pl

Firma lotnicza Cardiff Aviation, której prezesem jest Bruce Dickinson, zalegała ze spłatą wynagrodzeń dla swoich pracowników. Wokalista Iron Maiden postanowił pokryć ich część z własnej kieszeni.

Bruce Dickinson to nie tylko wokalista Iron Maiden, ale także pilot oraz przewodniczący walijskiej firmy lotniczej Cardiff Aviation. Firma ostatnio boryka się z problemami finansowymi i nie mogła swoim pracownikom wypłacić przed świętami wielkanocnymi zaległych pensji.

Fani Iron Maiden próbowali kupić fałszywe bilety

Na zaległą wypłatę czekało około stu pracowników Cardiff Aviation. Kiedy Bruce Dickinson dowiedział się, że pieniądze nie wpłyną przed świętami, postanowił spłacić 50 procent zaległych pensji z własnej kieszeni.

W specjalnym oświadczeniu napisał:

Razem z całym naszym zarządem wyrażamy ubolewanie z zaistniałej sytuacji i rozumiemy, że odciśnie się ona na naszej drużynie. Przeprosiliśmy naszych pracowników podczas dzisiejszej odprawy i zapewniliśmy, że spłacimy zaległe pensje najszybciej, jak to jest możliwe.

Spodziewamy się, że środki napłyną w ciągu dwóch tygodni – mamy nadzieję, że nawet szybciej – o czym będziemy na bieżąco informować naszą ekipę.

Dzięki interwencji Bruce’a Dickinsona pracownicy Cardiff Aviation dostali 50 procent zaległych pensji jeszcze przed świętami.

Cardiff Aviation zatrudnia około 150 pracowników zajmujących się naprawą i konserwacją samolotów. Firmę założył Bruce Dickinson 1 maja 2012 roku w Walii. Firma rozrasta się szybko, już w 2013 roku zatrudniała ponad 70 osób i rozważała uruchomienie własnej linii lotniczej. W sierpniu 2015 roku Cardiff Aviation podpisała umowę z liniami lotniczymi Air Djibouti.

Bruce Dickinson zapewnia, że obecne problemy z płynnością finansową są przejściowe i firma niedługo wyjdzie na prostą. „Wiem, że Cardiff Aviation ma przed sobą świetlaną przyszłość” – zapewnia wokalista.

Iron Maiden wraca na winylach

W maju ruszy kolejna seria wznowień klasycznych płyt Iron Maiden na winylu. Płyty będą publikowane chronologicznie, w trzech turach. Będzie to wyglądało następująco:

19 maja ukażą się:

  • No Prayer For The Dying
  • Fear Of The Dark
  • The X Factor
  • Virtual XI

23 czerwca ukażą się:

  • Brave New World
  • Rock In Rio
  • Dance Of Death
  • A Matter Of Life And Death

21 lipca ukażą się:

  • Death On The Road
  • Flight 666
  • The Final Frontier
  • En Vivo!

Natomiast już 22 kwietnia 2017 roku ruszy kolejna europejska trasa koncertowa Iron Maiden. Rozpocznie się ona w Antwerpii, a zakończy 28 maja w Londynie. Niestety tym razem ominie Polskę. Czerwiec i lipiec grupa zamierza spędzić na koncertach w USA i Kanadzie.

Komentarze (35)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
RALFF [84.10.***.***] dodano: 16.04.2017, 13:08 #1
Stać Go na to. Dobre panisko - chcę takiego szefa!
Ukryj odpowiedzi (2)
Deresz [84.10.***.***] do RALFF dodano: 16.04.2017, 18:59 #2
No tak!
Monster [84.10.***.***] do RALFF dodano: 16.04.2017, 19:32 #3
Niby tak ale trzeba mieć klasę!
Domm [84.10.***.***] dodano: 16.04.2017, 13:13 #4
Jeden z moich idoli, jako człowiek i muzyk.
Poziom: 20
Faust dodano: 16.04.2017, 14:06 #5
Pasjonat, nie ma co...
Ukryj odpowiedzi (1)
Monster [84.10.***.***] do Faust dodano: 16.04.2017, 14:07 #6
Niesamowity facet!
Deresz [84.10.***.***] dodano: 16.04.2017, 18:46 #7
Czemu w Polsce takich szefów nie ma?
Ukryj odpowiedzi (3)
Grop [84.10.***.***] do Deresz dodano: 16.04.2017, 19:00 #8
Bo to Polska!
Moronn [84.10.***.***] do Grop dodano: 16.04.2017, 19:10 #9
No właśnie Uśmiech
Grop [84.10.***.***] do Deresz dodano: 16.04.2017, 19:44 #10
... dobre!
wpawlosky [87.116.***.***] dodano: 16.04.2017, 19:03 #11
rewelacyjny wokalista tak jak i cały Iron Maiden
Ukryj odpowiedzi (5)
RALFF [84.10.***.***] do wpawlosky dodano: 16.04.2017, 19:12 #12
Tak, wyszli na ludzi. Mówmy szczerze, wielu rockowców to zapici i zaćpani debile. O muzykach IM tego nie można powiedzieć. Jedyny niesławny przypadek to Di'Anno, zniszczył się na własne życzenie a miał potencjał.
Poziom: 20
Faust do wpawlosky dodano: 16.04.2017, 19:15 #13
Wiadomix!
A idź pan w uj [89.71.***.***] do Faust dodano: 17.04.2017, 12:01 #14
Ralf mam wrażenie, że jak otworzę lodówkę to też tam będziesz... Ale odpisywać w jednym poście jednej osobie z dwóch nicków? Żałość...
Grop [84.10.***.***] do A idź pan w uj dodano: 21.04.2017, 18:45 #15
Niech się wypowie, lżej na sercu!
Poziom: 4
Wolf66 do A idź pan w uj dodano: 22.04.2017, 12:08 #16
Gościu jest w temacie, widać ze w muzie siedzi. Przynajmniej coś sie dzieje a nie - zgnuśniałe grzyby...
Felter [84.10.***.***] dodano: 16.04.2017, 19:31 #17
Bardzo ciekawy, szlachetny człowiek.
Ukryj odpowiedzi (1)
Alaj [84.10.***.***] do Felter dodano: 16.04.2017, 19:43 #18
Niech ktoś powie, że metal grają ludzie, którzy nie mogą uchodzić za wzór dla młodego pokolenia! O Dickinsonie w szkołach powinni uczyć.
Jurand [84.10.***.***] dodano: 16.04.2017, 20:11 #19
Brawo!
Fellon [84.10.***.***] dodano: 17.04.2017, 11:12 #20
To się nazywa mieć klasę, Panie i Panowie!
Pablo [37.131.***.***] dodano: 17.04.2017, 12:59 #21
Kurde, ludzie, nie podniecajcie się tak. Skoro to jego firma, to jego obowiązkiem jest wypłacić zaległe pensje swoim pracownikom. To raz, a dwa - przecież to nie jest żadna darowizna z jego strony. Jak tylko firma znów zacznie zarabiać, to weźmie sobie tę kasę z powrotem. Poza tym, ma też interes w tym, żeby zatrzymać pracowników w swojej firmie. A także nie tracić czasu na procesowanie się z nimi w sądach.

Gdyby przekazał jakąś okrągłą sumę na biednych, to można by chwalić jaki to z niego filantrop. Ale powyższe zachowanie to tylko opłacalna dla niego decyzja biznesowa.
Ukryj odpowiedzi (6)
Poziom: 20
Faust do Pablo dodano: 17.04.2017, 14:22 #22
Wiesz niby tak, ale Dickinson angażował się też w wiele przedsięwzięć, które wymagały od niego nie tylko nakładów finansowych ale wykazania się człowieczeństwem, tak po ludzku!
Pablo [37.131.***.***] do Faust dodano: 17.04.2017, 14:30 #23
Nie wątpię, że jest wspaniałym człowiekiem. Wręcz przeciwnie, to jeden z moich idoli. Ale w wyżej opisanej sytuacji nie ma niczego nadzwyczajnego.
Pablo [37.131.***.***] do Faust dodano: 17.04.2017, 14:33 #24
Problem chyba w tym, że dookoła jest tyle niegodziwości i niesprawiedliwości, że chwalimy zachowania, które powinny być czymś normalnym, bo wydają się czymś nadzwyczajnym.
Poziom: 20
Faust do Pablo dodano: 17.04.2017, 14:46 #25
Jeśli wypisują byle pierdoły o Metallice, to czemu w sumie nie mówić o IM?! Choć nie przeczę, miał już większe zasługi...
Pablo [37.131.***.***] do Faust dodano: 17.04.2017, 15:11 #26
Bardziej chodzi mi o komentarze.

Swoją drogą, ciekawe ile Teraz Rock dostaje od EMI za przypominanie w każdym newsie dot. Iron Maiden o tych winylowych reedycjach.
Poziom: 20
Faust do Pablo dodano: 17.04.2017, 21:21 #27
Cóż, wszystko jest biznes...
Poziom: 33
Lemmysomemoney dodano: 17.04.2017, 20:07 #28
Dobry pan - ludzki pan :D
Poziom: 28
jeremy96 dodano: 18.04.2017, 12:24 #29
polski szef ( pan ) by tak nie zrobił.Klasa
Ukryj odpowiedzi (1)
Poziom: 20
Faust do jeremy96 dodano: 18.04.2017, 12:38 #30
No i o to właśnie chodzi. To trzeba mieć w sobie. Bruce prywatnie jest zamożnym człowiekiem, niemniej ma klasę. To się ceni.
Poziom: 5
xyz_666__ dodano: 18.04.2017, 13:03 #31
Cudowny człowiek i to jest mój idol, a nie jakaś gwiazdeczka sezonowa
Ukryj odpowiedzi (1)
Poziom: 20
Faust do xyz_666__ dodano: 18.04.2017, 13:10 #32
No jasne! Jako jeden z nielicznych w rockowym biznesie nie zeszmacił się.
Bestton [84.10.***.***] dodano: 20.04.2017, 20:08 #33
Wspaniały koleś. Godne naśladowania!
Poziom: 4
Wolf66 dodano: 22.04.2017, 12:07 #34
Nie ma co filozofować, gość na miejscu.
RALFF [84.10.***.***] dodano: 24.04.2017, 18:06 #35
Racja Uśmiech