terazrock.pl

Wokalista Iron Maiden przyznał, że nie chce oglądać pod sceną ludzi, którzy są w jego wieku.

Bruce Dickinson, który w tym roku skończył 59 lat wciąż na koncertach Iron Maiden jest pełen energii. Przyznaje, że gra głównie dla młodszej publiczności.

Deep Purple ogłasza ostatni koncert w Polsce

W rozmowie z „San Francisco Chronicle” wokalista powiedział:

Iron Maiden funkcjonuje we własnym świecie. Nasi fani są jak płyta ze sklejki, składają się z różnych warstw w różnych grupach wiekowych, te warstwy do siebie przylegają.

Ludzie spodziewają się zobaczyć na koncertach fanów w moim wieku, a widzą dzieciaki w wieku 15-28 lat. Nie chcę ze sceny oglądać wapniaków w moim wieku. Ludzie w moim wieku chodzą na koncerty, ale nie uświadczysz ich w mosh picie – cały koncert spędzają w kolejce do toalety, walcząc z prostatą. Wolimy oglądać szalejące dzieciaki. To nam nadaje energii. Nasza muzyka wciąż jest ostra i bezkompromisowa.

22 listopada premierę będzie miała polska wersja autobiografii Bruce’a Dickinsona, pod tytułem „What Does This Button Do?”.

Bruce Dickinson zaczął pracować nad autobiografią w 2015 roku, kiedy zakończył walkę z nowotworem. W materiałach wydawcy możemy przeczytać:

Długo wyczekiwane wspomnienia wokalisty Iron Maiden – jednego z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych zespołów metalowych wszech czasów.

Iron Maiden to pionierzy rodzącej się w latach 70. XX wieku sceny rockowo-metalowej, na której wciąż święcą triumfy. Ich obdarzony niezwykłym głosem frontman był i nadal pozostaje człowiekiem legendą.

Co ciekawe, Bruce Dickinson wiedzie bardzo bogate życie poza zespołem. Jest kapitanem samolotu, przedsiębiorcą awiacyjnym, mówcą motywacyjnym, browarnikiem, powieściopisarzem, twórcą scenariuszy filmowych i światowej klasy szermierzem. Istny człowiek renesansu.

Bruce Dickinson opowiada o swoim życiu z pasją i humorem. Przeczytacie o zwariowanych 30 latach z Iron Maiden, błyskotliwej karierze solowej, dzieciństwie spędzonym w brytyjskiej szkole, o pierwszych zespołach, ojcostwie, rodzinie oraz niedawnej walce z nowotworem. Odważne i szczere wspomnienia pozwalają przyjrzeć się z bliska autorowi Run to the Hills, 2 Minutes to Midnight, Powerslave i innych nieśmiertelnych hitów.

Książka będzie liczyć 448 stron. Bruce pisał ją głównie podczas trasy koncertowej Iron Maiden, promującej ostatni studyjny album „The Book Of Souls”, który ukazał się w 2015 roku.

Komentarze (40)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Volff [89.64.***.***] dodano: 31.10.2017, 09:15 #1
No i racja
Ukryj odpowiedzi (4)
Poziom: 23
Faust do Volff dodano: 31.10.2017, 10:56 #2
+1
rattan [109.199.***.***] do dodano: 02.11.2017, 19:40 #3
ależ z ciebie wesoły gość. Buźka
Poziom: 23
Faust dodano: 31.10.2017, 10:52 #4
W sumie każdy fan się liczy na koncercie, czy ma 18 lat czy 88. Ci ostatni raczej w moshpicie nie poszaleją Uśmiech
Ukryj odpowiedzi (7)
Antistar [188.146.***.***] do Faust dodano: 31.10.2017, 11:46 #5
Pan Bruce troche pier od rzeczy.
Mam zgola odmienne doswiadczenia osobiste ze tak powiem.Zblizam sie do wapiennego wieku ale dalej pod scena macham lbem i szaleje co fabryka dala.
Patrzac na dzisiejsze dzieciaki to raczej wielkie grono paparazzich z telefonami w reku mi przypominaja nizli szalejaca gawiedz. tyle w temacie ochow i achow.
Metalowiec 44 , skoncz wasc, bos idiota .
Ralffe [89.64.***.***] do Antistar dodano: 31.10.2017, 12:01 #6
Nie sposób się z kolegą nie zgodzić. Bruce już w latach '80tych potrafił palnąć coś takiego, że dochodziło do konfliktów w Maiden...
Xxes [89.64.***.***] do dodano: 31.10.2017, 12:02 #7
Nudzi Ci się, czy jak...
MMM [37.47.***.***] do dodano: 01.11.2017, 20:27 #8
Możesz w końcu dupę ogarnąć ?!
Ralffe [89.64.***.***] dodano: 31.10.2017, 12:16 #9
Powiedział, co powiedział, ja jestem "wapniak" i nie obraża mnie to faktem jest że jeśli zespół nie przyciąga nowych fanów, to jest to początek jego końca, niestety.
odoja [109.95.***.***] dodano: 31.10.2017, 13:12 #10
Witam, czy ktoś łaskawie z moderatorów może zdjąć/usunać powyższego trola ze strony. Dziękuję.
Ukryj odpowiedzi (5)
Ralffe [89.64.***.***] do odoja dodano: 31.10.2017, 13:56 #11
Gdzie jest administracja?
Poziom: 8
metalowiec44 dodano: 31.10.2017, 13:51 #12
jebac brusa dicka , kawal huja niego, huj mu w dópe
Ukryj odpowiedzi (2)
Ralffe [89.64.***.***] do metalowiec44 dodano: 31.10.2017, 15:05 #13
Psychiczny?!
MMM [37.47.***.***] do metalowiec44 dodano: 01.11.2017, 20:22 #14
Weź się ogarnij człowieku !
Poziom: 22
maddog dodano: 31.10.2017, 14:54 #15
Bruce Dickinson nie jest autorem "Run to the Hills" - to utwór napisany przez Harrisa. Dlaczego za wydawcą książki powtarzacie takie bzdury ?
Ralffe [89.64.***.***] dodano: 31.10.2017, 15:05 #16
A to już inna bronia. Cóż, wpadki zdarzają się nie tylko Dickinsonowi.
Ukryj odpowiedzi (1)
Poziom: 23
Faust do Ralffe dodano: 31.10.2017, 15:08 #17
Prawda!
Iron Fan [31.42.***.***] dodano: 31.10.2017, 19:31 #18
Po pierwsze, pozwolę sobie nie zgodzić się z Brucem. Ważny jest każdy fan, bo każdy płaci za bilet: i ten co trzącha dyńką i ten co leje w WC. Po drugie Szanowna Redakcjo: może zatrudnicie administratora, który z miejsa będzie usuwał wpisy takich niedorozwojów jak Metalowiec 44, którzy poziom waszego pisma obniżają swoimi komentarzami. Wstyd...
Ukryj odpowiedzi (3)
Poziom: 23
Faust do Iron Fan dodano: 31.10.2017, 20:20 #19
Brawo!
Arrted [89.64.***.***] dodano: 31.10.2017, 20:19 #20
W sumie, to cały Bruce, szybciej gada niż myśli.
Poziom: 23
Faust dodano: 31.10.2017, 20:29 #21
Właśnie, administracja chyba obchodzi już Halloween
Darek [94.254.***.***] dodano: 01.11.2017, 10:21 #22
Nareszcie
Poziom: 23
Faust dodano: 01.11.2017, 10:27 #23
No i się uaktywnił...
Antistar [188.146.***.***] dodano: 01.11.2017, 19:17 #24
Czy lansowanie sie na prymitywa to jakas nowa moda wsrod dzieciakow ??

Chyba, ze obluzowala sie metalowa plytka w tej pustej lepetynie a to przepraszam.
Poziom: 23
Faust dodano: 01.11.2017, 20:26 #25
Ha, ha - dobre powiedzenie!
Poziom: 13
ozzyjj dodano: 02.11.2017, 07:16 #26
chyba starość dopada bruce'a skoro ma takie przemyślenia
Poziom: 23
Faust dodano: 02.11.2017, 10:26 #27
Starość, nie radość, młodość nie rozsądek Uśmiech
Ukryj odpowiedzi (1)
Poziom: 13
ozzyjj do Faust dodano: 02.11.2017, 11:26 #28
młody gniewny
stary wkurwiony
Poziom: 23
Faust dodano: 02.11.2017, 11:30 #29
Ja mam 42 lata i wcale "stary" się nie czuję a na koncertach mogę dać więcej czadu niż nastolatek!
Ukryj odpowiedzi (3)
Poziom: 13
ozzyjj do Faust dodano: 02.11.2017, 12:30 #30
gratulacje zatem
dla mnie w tym roku swój przebój gra tsa
Antistar [188.146.***.***] do ozzyjj dodano: 02.11.2017, 12:32 #31
52 minelo , jak jeden dzien .?
Poziom: 13
ozzyjj do Antistar dodano: 02.11.2017, 13:24 #32
jeszcze nie minęło i prawie jak jeden dzień
jest co wspominać ale i sporo przede mną
Antistar [188.146.***.***] dodano: 02.11.2017, 12:31 #33
...i Metalowca44,bo on to tylko na ręcznym by jechał
Poziom: 23
Faust dodano: 02.11.2017, 12:40 #34
Chyba tak, czemu TR pozwala na taki trolling!
Poziom: 23
Faust dodano: 02.11.2017, 12:40 #35
Chyba tak, czemu TR pozwala na taki trolling!
Alfred [89.64.***.***] dodano: 04.11.2017, 10:29 #36
A guzik ma do gadania, jak będę chciał to zabiorę mojego dziadka (83) na Iron Maiden.
Dio [188.146.***.***] dodano: 04.11.2017, 17:20 #37
Bruce jak zwykle szybciej mówi niż myśli. Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz. Rozumiem, że tą wypowiedzią chciał zrobić ukłon w stronę młodych fanów, jednak tym samym wypiął pewną część ciała na starych wiernych wielbicieli Maiden. Mam 36 lat i pewnie zaliczam się już do tych starszych, a Ironów słucham od ponad 20 lat. Myślę, że facet powinien jednak ważyć słowa, gdyż dzisiejsza młodzież nie przywiązuje się tak bardzo do swoich idoli a nie raz zmienia ich jak rękawiczki. Maiden takimi płytami jak ostatnia nie zatrzyma przy sobie ani starych ani młodszych fanów, to widać było podczas trasy promującej Book of Souls. Ludzie w trakcie odgrywanie piosenek z nowej płyty raczej spoglądali na zegarki, niektórym zdarzyło się nawet ziewnąć. To zły znak dla zespołu. Ciekawe ile piosenek z Book of Souls będą grali na następnej trasie, może wyciągną właściwe wnioski. Oby tylko Bruce nie żałował tych słów.
Modern [89.64.***.***] dodano: 04.11.2017, 19:15 #38
Dużo w tym racji, tyle że mnie akurat TBoS bardzo się podobała.
izzy [94.254.***.***] dodano: 18.11.2017, 17:59 #39
...Przykre to fani Ironow glownie sa okolo 40-stki i niech tych starszych nie obraza bo to oni glownie kupuja bilety na koncerty swoim dzieciom rowniez nie gryzie sie reki ktora Cie karmi...Powinien przeprosic
Poziom: 3