terazrock.pl

Behemoth poprosił swoich fanów na Facebooku, żeby ci nie umieszczali na profilu grafik związanych z trasą „Rzeczpospolita niewierna”. Przeciwko zespołowi prowadzone jest postępowanie karne. 

Trasa koncertowa „Rzeczpospolita niewierna” odbyła się między 30 września a 9 października 2016 roku. Kontrowersje wywołała promująca ją grafika, na której niektórzy dopatrzyli się znieważenia polskich symboli narodowych – większość plakatu zajmował chociażby herb z orłem. 

Ozzy Osbourne wystąpi w Polsce

Od trasy Behemotha minął ponad rok, ale sprawa znieważenia symboli narodowych wciąż budzi wiele kontrowersji, które doprowadziły zespół pod sąd. Na swoim Facebooku formacja poinformowała, że publikowanie grafik związanych z „Rzeczpospolitą niewierną” będzie skutkowało zablokowaniem – związane jest to z toczącym się postępowaniem karnym:

Uwaga! Ważna informacja! Z uwagi na toczące się postępowanie karne uprzejmie prosimy o nieumieszczanie wizerunku reklamującego trasę Rzeczpospolita Niewierna na naszym profilu. Będziemy zmuszeni usuwać posty z tym wizerunkiem oraz banowac osoby które nie zastosują się do naszej prośby. Dziękujemy.

Do sprawy na swoim Facebooku odniósł się również lider Behemotha, Adam Nergal Darski:

Jestem w drodze do gdańskiej prokuratury, gdzie zostanę przesłuchany jako podejrzany w sprawie „Rzeczpospolitej niewiernej”. Ja i mój „partner w zbrodni” Maciek „Manticore” Gruszka mamy się tam zjawić. Przesłuchali już kilka osób, między innymi heraldyków, którzy jasno stwierdzili: TO NIE JEST POLSKIE GODŁO. Jak się jednak okazuje, to za mało dla sądu, żeby podjąć decyzję. Szukają kozła ofiarnego? To kolejna próba polskiego rządu, żeby dobrać się do Nergala i postraszyć innych artystów? Jakie jest drugie dno?

Nergal zaznaczył, że nie jest winny:

Dziwne czasy, dziwny kraj, dziwne wibracje... Nie czuję się bezpiecznie i komfortowo, ale czy jestem winny? Ku**a, nie. Jestem fanem logiki, dlatego wydaje mi się, że orzeł, który nie ma korony, NIE MOŻE BYĆ polskim godłem.

Pełne oświadczenie w języku angielskim znajdziecie poniżej:

 

Komentarze (9)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Ffgg [77.254.***.***] dodano: 01.11.2017, 21:25 #1
Biedaczek z tego Nergala. Zle wibracje? Nie! Poprostu nie potrafisz tworzyć bez głupiej prowokacji. A to biblia, a to godło.
Obywatel RP [31.0.***.***] dodano: 02.11.2017, 08:58 #2
Zgadzam się z Nergalem, ten kraj jest chory, chory na nienawiść i głupotę, czuję że ta choroba bardzo źle się skończy
Poziom: 6
Lady-In-Black dodano: 02.11.2017, 16:34 #3
Zaraz, zaraz.. orzeł bez korony to przecież herb Piotrkowa Trybunalskiego Mrugnięcie
Rollo [5.172.***.***] dodano: 02.11.2017, 16:35 #4
Niech go już zamkną albo wydalą z tego kraju, po jaką cholerę ktoś pluje do własnego gniazda później jeszcze tchórzy i zaprzecza, nie podoba się to wyp..., dość kasy zarobił na gimbazie, brodach i piwie, niech jedzie do oazy spokoju i tolerancji, proponuję jakieś państwo na Bliskim Wschodzie.
Ukryj odpowiedzi (4)
arekk62 [178.212.***.***] do Rollo dodano: 03.11.2017, 20:57 #5
Cmoknij sie gosciu w cycek nie mając żadnego pojęcia co się dzieje
arek662 [178.212.***.***] do Rollo dodano: 03.11.2017, 21:01 #6
Cmoknij się gościu w cycek nie znając powagi sytuacji
Medium [83.26.***.***] do arekk62 dodano: 03.11.2017, 21:44 #7
a co się dzieje? świat zszedł na psy,promując jakiś satanistów, hipsterskich imbecyli z pudelka ,to ma być sztuka?szczanie na polskie godło,a potem pitolenie żeby fani zespoliku tego nie używali? no chyba się po to tworzy sztukę,żeby inni mogli później się tym inspirować,a on się wycofał? to co to za kutafon? ja bym go wysłał na wojnę na bliski wschód jak taki kozak,biblie to ja też potrafię podrzeć,ten koleś to jest zwykła szmira i popierdółka, nie wiem jak można go bronić,posłuchajcie sobie Janazy,Anahita to dopiero kobieta co miała JAJA,a nie jakaś pipa z pudelka,sataniści będą płonąć w piekle,a ten pajac powinien już dawno gnić w pace,nie tylko za satanizm ale za opluwanie godła,które np.podczas II wojny światowej dla wielu ludzi miało ogromne znaczenie,ale wy tego nie wiecie,za dużo kwejka i mdławej obleśnej satanistycznej muzyki,piorącej mózg,nic dziwnego że świat się kończy,kiedyś to były grupy,prawdziwy bunt,rock'n'roll,dzisiaj to tylko ujadanie jakiś durniów którzy próbują zwrócić na siebie uwagę bo im mamusia kazała iść do kościoła jak mieli 15 lat,pseudo pokrzywdzeni idioci,którzy nie wiedzą co to jest prawdziwe piekło,agresja i przemoc,nergal to taki szatanek z kwejka dzisiejszego pokolenia,idol dla demotywatorów,skończy się kiedy gimbaza się nim znudzi,czyli za niedługo.
Rollo [5.172.***.***] do arek662 dodano: 04.11.2017, 19:50 #8
Siebie mam cmoknąć czy Ciebie, już się pewnie podnieciłeś tą wizją, zachlapałeś monitor to wytrzyj :/

Wiem dzieciaczku że tego nie ogarniesz, ale nie jestem wierzący, patriotą jakimś wielkim też nie jestem, dodatkowo słucham najcięższych odmian metalu i znam całą dyskografię Behemota, chociaż ostatnie trzy płyty to jeden wielki przerost formy nad treścią.

Twój idol, obecnie znany jako Adam D. (;D!!!), stał się po prostu lewackim celebrytą, który sieje ferment na polecenie swoich panów, za co nagradzają go medialną reklamą i wmawianiem jaka to jego "sztuka" jest wielka, więc w takiej Wyborczej i TR pewnie znowu będzie maksymalna nota, nieważne jaki szajs wyda. Myślałem że to wielki rebeliant i buntownik, a szybko się okazało że to zwykły piesek na posyłki, a że panowie już go nie obronią to najwyższy czas nałożyć mu kaganiec.
Poziom: 33
Lemmysomemoney dodano: 05.11.2017, 09:12 #9
Byłem na tej trasie w B90 z Batushką i podobało mi się show, nie odbieram "przesłania" Darskiego, bo go N I E M A, show niezły, ale znieważanie symboli państwowych na całym świecie kończy się procesami, proszę sobie poczytać i nie bajdurzyć.