terazrock.pl

Album „The Stage” ukazał się niespodziewanie jesienią 2016 roku. Wokalista zespołu, M. Shadows, wyjawił niedawno kilka szczegółów dotyczących promocji wydawnictwa.

Wydanie siódmej płyty Avenged Sevenfold wiązało się z pewną niejasnością i tajemnicą. Fałszywe daty premiery, niejednoznaczne zwiastuny i w końcu nagłe pojawienie się albumu na sklepowych półkach. Niektórzy fani byli zdezorientowani. 

Avenged Sevenfold. Nie zagrali przed Metallicą, bo muzykowi urodził się syn

Shadows rozmawiając z Full Metal Jackie przyznał, że od początku wydaniu tego albumu towarzyszył pewien plan:

Nie wiem, czy był to najlepszy plan na świecie, ale wiem, że na pewno wszystko było zaplanowane i to było czymś innym, czymś co nas ekscytowało.

Przyznał, że usilnie starali się pobudzić swoich fanów do myślenia:

Staraliśmy się odkryć nowe sposoby na ukazywanie ludziom muzyki, pobudzać tym fanów. Ponadto ludzie posiadają teraz znacznie mniejsze zainteresowanie, ponieważ informacje w internecie tak szybko pojawiają się i znikają. My po prostu próbowaliśmy stworzyć pewien rodzaj puzzli.

Jak wiadomo, tuż przed wydaniem płyty w sieci został opublikowany teledysk do tytułowego utworu, a pod koniec kwietnia tego roku pojawił się kolejny klip, tym razem do singla „God Damn”.

Wokalista przyznaje, że wraz z zespołem unikali podawania konkretnych dat zwiastujących ujawnienie kolejnych części ich układanki. Zależało im na całkowitym zaskoczeniu:

Zwyczajnie wydawaliśmy kolejne single i to ekscytowało naszych fanów, tak tworzyliśmy tę całą promocję. To był kolejny sposób na wykonanie planu.

Shadow dodał, że spotkał się z błędnym odbiorem projektu. Wiele osób poczuło się zagubionych w próbach odczytania działań Avenged Sevenfold:

Rozmawiałem z jednym z dziennikarzy na antenie radia, który po raz pierwszy usłyszał utwór „God Damn”, i powiedział do mnie: „A więc zbliża się nowa płyta, co?”. Musiałem mu odpowiedzieć: „Nie. Płyta jest już w sprzedaży od czterech miesięcy”. Zapytał mnie: „Naprawdę? Dlaczego więc dopiero teraz otrzymujemy singiel?”.

Avenged Sevenfold aktualnie odbywają trasę koncertową po Ameryce Północnej u boku Metalliki oraz Volbeat.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group