terazrock.pl

Redaktorzy portalu Loudwire ponownie zabawili się w typerów i tym razem postanowili wybrać „10 najlepszych metalowych riffów lat 90.”. Które kompozycje wskazali? Szczegóły poniżej. 

Choć lata dziewięćdziesiąte nie były najmocniejszym okresem dla muzyki metalowej (zwłaszcza, gdy porównamy to z poprzednią dekadą), na rynku pojawiły się ważne albumy i niezapomniane kompozycje, a co za tym idzie wspaniałe riffy - wiedzą o tym redaktorzy Loudwire

M.Shadows (Avenged Sevenfold) wybiera ulubione metalowe płyty

Na liście znalazł się więc, rzecz jasna, król riffów lat dziewięćdziesiątych, czyli Dimebag Darrell Abbott z Pantery, nie zabrakło zespołów, które święciły triumfy również w złotych latach muzyki metalowej (Slayer, Metallica, Megadeth oraz Iron Maiden), pojawili się twórcy nowych nurtów, szalenie popularnych w tamtym okresie (mowa np. o Kornie, czyli przedstawicielu nu-metalu, czy Rage Against the Machine, którzy połączyli świat ciężkich gitar z rapem). Dziennikarze portalu Loudwire nie zapomnieli także o ekstremalnej odmianie metalu - choć grupa Cannibal Corpse nie należała nigdy do - szeroko rozumianego - mainstreamu, również znalazła się w czołowej dziesiątce. Tak wygląda lista Loudwire:

10. Slayer - „Dead Skin Mask”
9. Carcass - „Corporal Jigsore Quandary”
8. Rage Against the Machine - „Testify”
7. Korn - „Blind”
6. Iron Maiden - „Fear of the Dark”
5. Alice in Chains - „Man in the Box”
4. Cannibal Corpse - „Hammer Smashed Face”
3. Megadeth - „Holy Wars... The Punishment Due”
2. Pantera - „Walk”
1. Metallica - „Enter Sandman”

Jeśli jakimś cudem nie pamiętacie któregoś z wymienionych riffów, w sieci pojawił się krótki filmik z przypomnieniem:

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group